Quantcast
Channel: 24 Канал - Відео новини

Самі поставили галочку "підірвати Росію зсередини": що показав теракт у "Крокусі"

0
0
У Підмосков'ї 22 березня стався теракт під час одного концерту. Відповідальність за нього буцімто взяло угрупування ІДІЛ. Утім, Владімір Путін вперто намагається віднайти якийсь "український слід".

"Український слід" в історії з терактом в Росії – максимально дурна прив'язка, але як раз для Росії. Тамтешня силова верхівка настільки лінива, що не змінює сценарії. Про це в розмові з 24 Каналомвідзначив політтехнолог Борис Тизенгаузен.

Який меседж теракту

Якими б не були сценарії Росії, Україна обов'язково буде переможницею і покладе край країні-агресорці, упевнений Тизенгаузен. Ба більше – цей теракт показав дуже важливу річ для внутрішнього споживача, якщо вони, звісно, її зрозуміють.

"Росіянам зараз показали, що Путін витрачає мільярди на силовиків, спецпризначенців, тотальний контроль і так далі, але він не може просто піймати людей, які зі зброєю їздять містом. Тобто він потім піймати їх може, але запобігти – ні. І пояснення "чому так" є дуже простим – бо йому і не треба", – зауважив він.

Росія почала вибухати зсередини. А спецслужби, які наразі конкурують між собою, лише підніматимуть градус. Вибухатимуть будинки, як це було у 90-х.

"Росіяни самі пішли і поставили галочку "підірвати Росію зсередини". З чим я їх і вітаю", – додав Тизенгаузен.

Що кажуть про теракт у "Крокусі": останні новини

  • Найближче оточення Пуітна не вірить у його вигадки, що до теракту могла бути причетна Україна. Журналісти Bloomberg спілкувалися з 4 особами і ті впевнені, що немає жодних доказів.
  • Американський Інститут вивчення війни вважає, що намагання Путіна звинуватити Україну нашкодить самій Росії. Така позиція Кремля значно підриває внутрішню безпеку.
  • У Великій Британії наголосили, що треба присікати спроби Путінадискредитувати Україну. Там упевнені, що немає жодних зв'язків причетності до стрілянини в "Крокусі".

+Відео

Де відбуваються найінтенсивніші бої: Жданов назвав 4 гарячі напрямки

0
0
Протягом минулої доби ситуація на полі бою дещо стабілізувалась, немає зрушень у жоден бік лінії фронту. Однак найгарячішим напрямком є Новопавлівський, де окупанти намагаються прорвати оборону, щоб зайти у тил угруповання ЗСУ у Вугледарі.

Також найінтенсивніші бої тривають на Авдіївському, Лиманському та Бахмутському напрямку. Це 24 Каналузауважив військовий експерт Олег Жданов.

"Найгарячішими залишається Новопавлівський, колишній Вугледарський напрямок, де вони намагаються прорвати оборону, щоб зайти у тил нашого угруповання у Вугледарі. Також Авдіївський, Лиманський та Бахмутський напрямки. Ось так по зниженню інтенсивності я б розставив оперативні напрямки", – сказав військовий експерт.

Ситуація на інших напрямках

Олег Жданов зазначив, що на Оріхівському напрямку є інтенсивність боїв, але не така висока. На Куп'янському напрямку активність ворога є, але на сьогодні вона знизилась фактично до мінімуму.

За одну добу не можна сказати, що вже стабілізувалося. Тому на початку місяця ми вважали, що стабілізувалася всередині. Друга декада березня виявилася доволі активною у плані бойових дій з боку противника. Тому сьогодні є тенденція до того, що більш-менш стабільна ситуація. Хоча чотири гарячі напрямки залишаються і на сьогодні,
– підкреслив він.

Що відбувається на фронті: останні новини

  • У Генштабі ЗСУ повідомили, що кожного дня загарбники роблять десятки спроб прорвати оборону ЗСУ. Протягом минулої доби відбулося 57 бойових зіткнень. Загалом протягом минулої доби ворог завдав 4 ракетних та 59 авіаційних ударів, здійснив 106 обстрілів з реактивних систем залпового вогню.
  • Особливо важкою лишається ситуація на Новопавлівському напрямку. Там Сили оборони продовжують стримувати ворога в районі населеного пункту Новомихайлівка, де ворог 22 рази намагався прорвати оборону наших військ.
  • На Бахмутському напрямку ЗСУ відбили 4 атаки ворога в районі населеного пункту Кліщіївка Донецької області.
  • На Авдіївському напрямку наші військові відбили 4 атаки ворога в районах населених пунктів Бердичі та Первомайське Донецької області.

+Відео

Росія перейшла в зовсім іншу категорію світової історії, – Піонтковський про відео з катуванням

0
0
В Підмосков'ї 22 березня стався теракт перед концертом у "Крокус Сіті Холі". Росіяни затримали по "гарячих слідах" жителів Таджикистану. Їх підозрюють у скоєнні злочину, внаслідок якого, за попередніми даними, загинуло 139 осіб.

Весь світ шокували кадри з затримання чоловіків, одному з яких російські силовики відрізали вухо. Російський публіцист та опозиційний політик зі США Андрій Піонтковський сказав 24 Каналу, що сцени катування, які продемонстрували росіяни, свідчать про деградацію усієї країни.

Єдине розв'язання проблеми

Росія, на його думку, після демонстрації катувань перейшла в зовсім іншу категорію світової історії.

Ми всі знали, що в російських тюрмах катують, але ці кадри показали спеціально, пишаючись цим. Це занурення країни навіть не у Середньовіччя, а у первісний стан суспільства. Росія деградує семимильними кроками,
– наголосив російський публіцист.

Саме тому європейські країни, за його словами, мають ще раз переконатися, що єдине розв'язання цієї проблеми – завдати ураження цій країні.

Водночас демонстрація жахливих кадрів катувань громадян Таджикистану, яких підозрюють у скоєнні теракту, навряд чи сколихне мусульманський світ проти російської влади.

"Є достойні мусульмани в Росії, які воюють в чеченському легіоні на боці України у цій війні. Проте очолюють Чечню зовсім інші люди. Тому не варто розраховувати на те, що мусульмани підіймуться в Росії проти влади. Краще розраховувати на авіацію цивілізованої Європи, яка має ліквідувати цю нечисть", – зауважив Андрій Піонтковський.

Що відомо про підозрюваних у теракті в "Крокус Сіті Холі"

  • В Красногорські у Московській області сталася стрілянинаперед концертом. Терористи почали стріляти по відвідувачах, а потім вчинили пожежу в залі, де мав відбутися захід. 
  • Російські силовики за кілька годин впіймали підозрюваних, які нібито втекти з "Крокус Сіті Холу", аж в Брянській області. Вони виявились громадянами Таджикистану, і нібито збиралися втекти в Україну.
  • Силовики жорстко поводились з затриманими.На відео можна побачити, як одному з підозрюваних відрізають вухо. Пізніше з'явилося фото, на якому затриманого катують за допомогою електричного струму.
  • 26 березня затримано вже 8 підозрюваних. Серед них: 32-річний Далерджон Мірзоєв, 30-річний Саїдакрамі Рачабалізода, 25-річний Фарідун Шамсіддін, 19-річний Мухаммад Фаїзов. Також заарештовано родину Ісломових: батька Ісломова Ісроїла а його синів – Ісломова Амінчона та Ісломова Діловара. Саме Діловар нібито продав виконавця теракту автомобіль. Останніми станом на 26 березня затримали бізнесмена Алішера Касімова, який імовірно здавав квартиру підозрюваним у теракті.

+Відео

Розбив усі версії Путіна: для чого Лукашенко зробив заяву щодо терористів

0
0
В Росії стався теракт в "Крокус Сіті Холі", а його виконавці втекли з підмосковного Красногорська аж у Брянську область. Там їх затримали російські силовики, а Владімір Путін заявив, що підозрювані нібито намагалися потрапити до України через "вікно" на кордоні.

Водночас Алєксандр Лукашенко спростував цю заяву очільника Кремля, виклавши власну версію подій. Про це 24 Каналурозповів політолог Ігор Рейтерович, зазначивши, що самопроголошеному президенту Білорусі це дуже важко робити, адже вони з Путіним – союзники.

Викликає сумніви

Лукашенко, хоч і є диктатором, проте у наявності хитрості йому не можна відмовити.

Він залишає собі простір для маневру, тому що фактично дезавуює те, про що говорить Путін. Очільник Кремля каже, що вони (терористи – 24 Канал) прямували в бік України. А Лукашенко заявляє, що вони їхали в Білорусь, а коли побачили, що їх ловлять білоруси, нібито розвернулися і вирішили тікати в Україну. Це повністю розбиває всі версії Путіна та його оточення,
– пояснив політолог.

Це, на його думку, також викликає сумніви в російському суспільстві. Навіть у пабліках, які дуже схвально ставляться до війни Росії проти України, нарікають, що їх взагалі "мають за ідіотів", коли розповідають про версію з "українським слідом".

Залишає "шпаринку"

Лукашенко, роблячи такі заяви, залишає собі простір для відступу в контексті взаємовідносин з західними країнами.

Він не хоче брати участь в цьому "цирку і топити себе", оскільки має інформацію щодо того, хто саме вчинив теракт. До того ж є дані, що російські силовики спіймали не усіх терористів – частина їх втекла. Також нібито затримали не тих, хто дійсно вчинив стрілянину в "Крокус Сіті Холі".

Лукашенко залишає "шпаринку", кажучи, що у в нього можуть бути певні сумніви, але він говорить це не прямо, адже не може бути відвертим на тлі відносин з Росією. Проте робить він це у такий спосіб тому, що розуміє: версія Путіна не є дієздатною та розрахована виключно на внутрішню російську аудиторію,
– зазначив Ігор Рейтерович.

Очільник Білорусі, на його думку, залишає собі простір для відступу, і робить це не вперше з різних питань щодо війни Росії проти України, а також Білорусі в контексті неї.

Теракт в Московській області: версія Лукашенко

  • Одразу, коли після теракту російські силовики затримали чотирьох підозрюваних, Владімір Путінзаявив, що рухались вони у бік українського кордону, де їм нібито підготували "вікно" для втечі.
  • Однак цю версію ще 23 березня спростував, за інформацією білоруських ЗМІ, посол Білорусі у Росії Дмитро Крутой. Він сказав, що білоруські спецслужби допомагали російським не дати терористам пройти через кордон. Таке завдання було виконано, за словами Крутого.
  • Схожу версію, за даними білоруських ЗМІ, виклав Алєксандр Лукашенко. Він зазначив, що терористи мали намір втекти до Білорусі. Проте через заходи безпеки злочинці "розвернулися" та попрямували через "українсько-російський кордон". Водночас потрапити до Білорусі їм не вдалося, оскільки у прикордонних областях було посилено режим безпеки.

+Відео

Розлючений терорист, – експерт з авіації сказав, як змінилася тактика обстрілу росіян

0
0
Росія повернулася до підступної тактики й знову атакує енергетичну інфраструктуру України. Проблеми зі світлом фіксують у Харкові, влучання по вузлах енергосистеми також були в Одесі. Там тривають роботи з відновлення.

Україна очікувала на такі удари в осінній та зимовий період, але росіяни використали іншу тактику. Як розповів 24 Каналуексперт з авіації Анатолій Храпчинський, окупанти почали активно використовувати тактичну авіацію з ракетами Х-59 і-Х-69 ще в серпні 2023 року.

Чому Росія почала свої обстріли весною

Завдяки використанню тактичної авіації росіяни мали змогу щоденно бити по прифронтовій та прикордонній території України. Крім цього, вони використовували "Шахеди", що дозволило зібрати певні ресурси для масованих обстрілів. Тобто впродовж певного часу Росія шукала шляхи накопичення ракет.

Після цього їхні удари почали концентруватися на одному місці. Наприклад, у випадку трьох останніх масованих обстрілів, перший був максимально направлений на Київ, другий на ДніпроГЕС, а третій на західну Україну, зокрема Львівщину.

Я сказав би, що Росія поводиться, як розлючений терорист, який намагається завдати якнайбільше шкоди. Вона розуміє, що не може активно просуватися, здобувати значні перемоги на лінії фронту, навіть під "вибори" Путіна вони спромоглися хіба що вчергове обстріляти Україну,
– наголосив експерт з авіації.

Але з огляду на те, як Росія зараз б'є по енергооб'єктах, то, ймовірно, певна кількість ракет у них вже є. Таким терором вони намагаються вплинути на цивільне населення та переконати людей нібито прийшов час домовлятися з ворогом. Для цього окупанти з такою силою атакують мирні міста.

Вони діють так, як би діяли зі своїм суспільством. Вони їх вбивають, принижують, катують, роблять рабам, тому думають, що такий самий інструмент спрацює в Україні. Але у них нічого не вийде,
– підкреслив Анатолій Храпчинський.

Росія обстріляла Україну ракетами: головне

  • Окупанти вранці 25 березня спрямували на Київ балістичні ракети. Ймовірно, це була новітня розробка росіян – гіперзвукові ракети "Циркон". Обидві цілі вдалося знищити, але уламки призвели до руйнувань нежитлової будівлі. Також відомо про 10 постраждалих людей.
  • Під час масованої атаки 22 березня на Харків летіло близько 20 ракет. Є влучання у 5 об'єктівкритичної інфраструктури. Відтоді частина населення живе без світла, діють графіки. Мер повідомив про дострокове завершення опалювального сезону для того, щоб зменшити навантаження на енергосистему.
  • Росія 15 березня вдарила по Одесі. Вибухи пролунав через хвилину після оголошення тривоги. Далі ворог цинічно завдав ще одного удару, коли на місце вже прибули рятувальники та медики. Так кількість жертв зросла до 20. Це стало наймасовішою атакою за кількістю жертв від початку війни.

+Відео

Росіяни вже давно неукомплектовані: Коваленко назвав головну ознаку

0
0
Росія має можливість кидати на фронт велику кількість окупантів. Однак країна-агресорка вже давно має величезний дефіцит техніки. Якби військово-промисловий комплекс загарбників працював повноцінно, то вони могли б захопити значно більше українських територій.

Російські підрозділи не можуть повноцінно виконувати бойові завдання, бо вони недостатньо укомплектовані. Це 24 Каналузауважив військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко.

"Вони вже давно недоукомплектовані. Вони не можуть повноцінно забезпечувати свою армію технікою. У них досить серйозний дефіцит. Вони можуть набирати людський ресурс, але його ще треба чимось забезпечувати, щоб він працював ефективно в наступі. А якщо в наступі ти не маєш достатньо техніки, то ти не є ефективним підрозділом і не можеш повноцінно виконувати свої бойові завдання", – підкреслив він.

Росія йде шляхом деградації

Олександр Коваленко зазначив, що згідно з загальною штатною комплектацією у наступі той чи інший підрозділ ворога повинен мати, до прикладу, три танки та 11 бойових броньованих машин, щоб виконати бойове завдання. Натомість цей підрозділ отримує два танки, три ББМ та чотири китайські гольф-кари. Цим вони наступають.

Результат ми бачимо. Цей підрозділ, техніка знищуються, не мають можливості виконати своє бойове завдання. Йде інший підрозділ, який також отримує відповідно меншу кількість механізованої компоненти. Вже один танк, три ББМ і приблизно 10 гольф-карів. Результат такий же. Отже, все йде шляхом деградації,
– пояснив військовий оглядач.

У Росії сьогодні нема можливості своєчасно повністю компенсувати ті втрати, яких зазнають її підрозділи під час бойових дій. Саме це грає на користь українським захисникам.

Втрати ворога: останні новини

  • Росія продовжує втрачатиособовий склад та техніку на війні проти України. Лише за минулу добу Сили оборони ліквідували 770 окупантів. Також протягом доби ЗСУ знищили десятки одиниць різної техніки.
  • Протягом минулої доби авіація Сил оборони завдала ударівпо 9 районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки ворога.
  • Підрозділами ракетних військ завдано ураження по 1 засобу протиповітряної оборони, 1 артилерійському засобу, 1 станції РЕБ, 1 району зосередження особового складу та 1 станції керування БпЛА противника.
  • Сили оборони України уразили три великі десантні кораблі – "Ямал", "Азов" та "Костянтин Ольшанський", а також один розвідувальний – "Іван Хурс". Речник Військово-морських сил Дмитро Плетенчук пояснив, що внаслідок цього окупанти матимуть проблеми з логістикою.

+Відео

"Прорубали вікно", – Осєчкін розібрав недолугу версію Кремля щодо винних у теракті

0
0
Після теракту, який стався 22 березня у Підмосков'ї, російська влада натякала на нібито "український слід" у стрілянині, що відбулась у "Крокус Сіті Холі". Водночас спікер Кремля – Дмітрій Пєсков заявив, що наразі немає "вибудованої версії".

Засновник Gulagu.net Володимир Осєчкін розповів 24 Каналу, що цією заявою Пєскова російська влада відіграє назад. Об'єктивна реальність спростовує версію, яку раніше озвучував Владімір Путін.

Мовив з бункера

Очільник Кремля, коментуючи теракт, говоривпро "вікно в Україну", через яке терористи нібито планували втекти.

Путін усвідомив, що сказав дурницю, коли мовив зі свого бункера – зрозуміло, що він перебуває на глибині понад 50 метрів, тому що боїться спецоперації вже проти нього самого,
– зауважив Осєчкін.

Хоча всі розуміють, що під час війни, немає такого місця, куди б можна було під'їхати до шлагбаума і перейти кордон між Росією та Україною. Там велика зона бойових дій, багато спецпідрозділів.

"Навіть якби вони вигадали якусь "українську версію"і підкинули одному з терористів телефон, на якому був особистий номер Буданова, а в наплічнику – шмат сала, то як пояснити, у який спосіб Україна мала "прорубати вікно" в зоні бойових дій крізь усі пропускні пункти російських силовиків", – засновник Gulagu.net.

Потрібно мобілізувати росіян

Зараз Росія контактує з низкою впливових країн, і тому без доказів звинувачувати США, європейськи країни, Україну і намагатися цей теракт притягнути до російсько-української війни у Кремля не виходить.

Стрілянина у "Крокус Сіті Холі" – найбільший теракт в Росії за останні 10 років, який забрав життя понад 130 людей. Проте залишаються питання, чи є він провалом російських спецслужб, враховуючи те, що США попереджали про його можливість. Це або провал ФСБ, оскільки інформація була, але силовики не діяли, або це спецоперація ФСБ, спрямована на "вагнерізацію" Росії,
– зазначив він.

Якщо проаналізувати кадри, які поширювали співробітники російських підрозділів та спецслужб під час затримання підозрюваних, то за кадром спецпризначенці обговорюю те, наприклад, як можуть "прострілити ноги" терористам. Також вони викладали відео, як відрізали вухо або ж катували електричним струмом.

Зараз це обговорюється у всьому світі, і ні в кого не викликає сумніву те, що вони російські спецслужби робили раніше на окупованих територіях України,
– наголосив засновник Gulagu.net.

Водночас слова Пєскова про те, що "розслідування триває",  пов'язані з тим, що росіяни ще не знають, чи зможуть заарештованим підозрюваним в їх особисті справи та їхні телефони підкинути щось, що непрямо може вказувати на причетність до цього теракту українських спецслужб.

"Очевидно, що Путіну потрібно мобілізувати та радикалізувати росіян, які у своїй більшості не хочуть воювати. Хоча в цілому ми не знаємо всіє картини того, що відбувається, проте те, що відомо вказує на слід ФСБ в цьому теракті", – резюмував Володимир Осєчкін.

Теракт в Підмосков'ї: що відомо

  • В перед початком концерту в "Крокус Сіті Хол", що розташований в Красногорську, 22 березня почалась стрілянина. Терористи розстріляли відвідувачів, а потім вчинили пожежу у концертному залі. Внаслідок теракту загинуло за попередніми даними 139 осіб.
  • Російська влада одразу натякала щодо причетності до стрілянини України. Путін сказав, що терористів затримали у Брянській області, де нібито було "вікно в Україну", через яке вони мали втекти.
  • Водночас Дмітрій Пєсковзазначив, що наразі триває слідство, а тому офіційна влада не робитиме заяв з приводу причетності до стрілянини в Підмосков'ї української влади.
  • Проте ІДІЛ взяла відповідальністьза скоєння цього теракту, а також виклала фото та відео терористів, які вчинили стрілянину у "Крокус Сіті Холі".

+Відео

Коли Кримському мосту чекати наступного удару: Черник проаналізував можливості спецслужб в морі

0
0
Останні дні видалися дуже важкими для російського флоту. Підбито кілька кораблів, але ці ураження будуть далеко не останніми.

Таку думку в зведенні для 24 Каналу висловив військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Петро Черник. Він проаналізував можливості та ймовірні цілі спецслужб в морі.

Мінусування флоту

Останніми днями серйозні ушкодженняпісля атаки отримали великий російський десантний корабель "Ямал" та розвідувальне судно "Іван Хурс". За минулу добу українські воїни повідомили, що вразили ще один російський корабель "Костянтин Ольшанський", який росіяни вкрали в України у 2014 році. Цей корабель було уражено ракетою "Нептун".

Дуже важливо, що скорочується парк саме великих десантних кораблів. Рано чи пізно Кримський міст упаде, в росіян буде велика проблема з логістикою, буде велика проблема, щоб довозити все включно з прісною водою,
– підкреслив військовий аналітик.

Великі десантні кораблі можуть брати на борт до 500 тонн різних вантажів. І те, що черговий корабель вийшов з ладу – це успіх. Великих десантних кораблів проєкту 775 в Росії вже практично немає, будувати їх не зможуть, завести нові в акваторію Чорного моря також не видається можливим відповідно до конвенції Монтре.

Конвенція Монтре була ухвалена в 1936 році і закріпила суверенітет Туреччини над приливами Босфор і Дарданелли.

"Дуже добре, що це судно вразила саме українська ракета, це означає, що ми нарощуємо темпи українського ракетобудування", – зауважив Черник.

Цікаво, що тривалий час "Костянтин Ольшанський" був виведений з ладу, окупанти розбирали його на деталі, однак рік тому було ухвалене рішення відновити корабель, і вже після відновлення українські сили оборони ліквідували судно. Тобто дочекалися, поки росіяни вкладуться в його фінансування.

Нові операції в морі

Голова української Служби безпеки Василь Малюк попередив ворога про нові спецоперації в Росії. Також згадав, що Кримський міст наразі не функціонує, однак це не означає, що він уникне ураження.

Черник вважає, що ці слова голови СБУ можуть бути натяком на те, що українські спецслужби дочекаються, поки росіяни остаточно відновлять міст, і лише тоді завдадуть удару.

Кримський міст залишається важливою логістичною гілкою для ворога. Так 50-ти тонний залізничний вагон міг перевозити до 500 снарядів 152-мм штатної ствольної артилерії чи 300 снарядів до артилерійської системи залпового вогню.

Наразі з'явилися повідомлення, що на Північно-Кавказькій залізниці скупчилося 2,5 тисячі навантажених систем з нафтопродуктами через заборону проїзду небезпечних вантажів Кримським мостом. Натомість чекають поромів і танкерів. Однак такий альтернативний спосіб доставки є суттєво довшим і складнішим, пояснив Черник. Це залежить від швидкості руху, необхідності закріпити цистерну, аби вона втрималася від хвиль на морі.

А це задихання і задушування логістики по південному плацдарму,
– додав військовий аналітик.

Зміни на фронті

ЗСУ зараз перебувають в фазі снарядного голоду, тому ворогові вдалося дещо просунутися в напрямку Часового Яру. Але загальна лінія бойового зіткнення зараз у відносній бойовій рівновазі, підкреслив Черник.

Сподіваємося, що 800 тисяч снарядів від Заходу, більшу частину грошей на які вже знайшли, таки прибудуть до нас, і ми зуміємо втримати цей шквал,
– додав полковник.

Ще однією проблемою наразі є перезрівання закону про мобілізацію, який потрібен якнайшвидше для підсилення українських фронтів.

Теми, які також аналізував Черник

  • Черник підкреслив, що рівень роботи українських спецслужбнаразі вийшов на рівень світових, на кшталт ЦРУ, МІ-5, МІ-6, Моссад тощо. Це зокрема довели їхні безпрецедентні спецоперації за тисячі кілометрів від українського кордону на території Росії.
  • Росія наразі готова до мобілізації, людського ресурсу в них достатньо. Однак захоплення великого міста, наприклад Харкова, про яке пишуть російські пабліки, можливе навряд, адже в Росії зараз немає передової зброї, що була на початку повномасштабного вторгнення і людської мотивації. До того ж висадка десанту абсолютно неможлива через нарощення української протиповітряної оборони.

+Відео

"Люди не звикли бачити сталь замість ноги": інтерв'ю з бійцем "Тереном"

0
0
Український захисник Олександр Будько з позивним "Терен" втратив обидві ноги внаслідок поранення у боях у Харківській області. Хлопець вже пройшов протезування та вважає, що його життя є повноцінним – він не хоче бачити в очах українців жалість до себе та своїх побратимів.
  • "Я не живу в рамках"
  • "Люди не звикли бачити сталь замість ноги"
  • "Не хочу відчувати жалість"
  • Про проєкт Олександра
  • Фінансова підтримка від держави
  • Усвідомлення своєї ситуації
  • Чи планує "Терен" йти в політику
  • "Все прекрасно, моє життя – повноцінне"
  • Як вирішив піти захищати Україну

В інтерв'ю 24 Каналу "Терен" зізнався, що ще задовго до війни розумів – він піде захищати країну. Про життя після поранення, вимоги інклюзивності у державі та усвідомлення своєї ситуації – читайте далі у матеріалі.

Світ намагається помістити нас в рамки, а ми ці рамки постійно розсуваємо. Я кажу про людей, які мають вади здоров'я. Сьогодні не помічати таких людей все складніше. Олександре, як жити у світі, який намагається тебе помістити в якісь рамки?

Я точно не живу в цих рамках. Проте, звичайно, це мій особистий досвід. Є багато людей, які самі себе в цих рамках утримують, вигадуючи собі якісь обмеження, концентруючи на собі увагу всього світу, коли це зовсім не так.

Це все виникає через нав'язування стереотипів, стигм, які були сформовані сотні років тому. Проте зараз все трохи інакше.

Насправді суспільство адаптується під сучасні умови, і його велика частина вже готова приймати людей з інвалідністю. На жаль, війна стала каталізатором цього, тому що саме через війну багато військових отримують інвалідність і повертаються в суспільство.

Це не якісь міфічні люди, це всі наші друзі, знайомі, родичі, і тому тепер це біль кожної сім'ї, кожної дружньої компанії. Тому я радий, що можу показати людям своїм прикладом, що ті рамки, які хтось намагається зафіксувати для нас, ми можемо просто розсунути або взагалі не помічати.

Терен"Терен" сказав, яким є життя після поранення / Скриншот з відео

Я тобі розповідала, як моя мама реагує на ці рамки. Тривалий час людина, яка має інвалідність, не хотіла виходити на вулицю, тому що вважала, що на неї всі дивляться, а ця увага їй була дуже неприємна. Ти цю увагу на собі відчуваєш? Вона приємна чи ні?

Звичайно, увага є. Тим паче, що сьогодні – ексклюзивний день, адже я в штанах. Зазвичай я вдягаю шорти – в них мені зручніше. Тому увага щоденно є.

Олександр Терен"Терен" має 2 протези внаслідок поранення на фронті / Інстаграм Олександра

Не можу сказати, що я до цього звик, але розумію, чому люди звертають на це увагу, чому дивляться. Це для нас вже, можливо, не новинка, але минули 2022 – 2023 роки, вже 2024-й, а люди все одно ще не повністю звикли. У світі також – я багато де був – всюди привертаю увагу. Людям незвично, що замість ноги, умовно, людської плоті, там – сталь. Замість руки – протез.

Це нормально, що людям це цікаво, адже це не є якоюсь природною річчю, це все одно штучне. Це просто візуально навіть привертає увагу.

Зараз для мене це абсолютно норма. Я розумію, чому люди звертають на мене увагу, і не скажу, що для мене це болюча чи неприємна тема. Звичайно, дивлячись, в якому контексті це відбувається. Коли бачиш косий погляд або ж чуєш, як за спиною перешіптуються, то це не дуже приємно. А коли це просто людська цікавість або нові знайомі розпитують, то це приємніше.

Іноді люди дивно реагують на тих, хто має вади здоров'я. Якось я зустрічалась в парку з другом, який був на колісному кріслі. До нього підходили діти й з цікавістю питали, що з ним сталося. Також підходили старші люди, які намагалися його жаліти, висловлювали співчуття, говорили йому, що "все буде добре". Це дивно виглядало. А ти зустрічав таку реакцію від людей старшого покоління?

Звичайно. Не щодня, але дуже часто. Люди по-своєму хочуть подякувати, не знають, як зробити це коректніше, і тому дякують, як можуть.

Не завжди це виглядає нормально, особливо, коли починають жаліти. Очевидно, як і для вашого друга, так і для мене, і для тисячі поранених військових, це точно не те, що хочеться почути.

Людина, яка була на війні, отримала тяжке поранення, пройшла реабілітацію, вже стабілізована, точно не хоче відчувати жалістьдо себе.

Хотілося, щоб люди розуміли, чому вони повинні відчувати повагу, а не жалість, і проявляти цю повагу через слова та вчинки. Також поважати особисті кордони, не стояти, не плакати над людиною, не ставати на коліна і промовляти п'ять тисяч різних слів.

Буде достатньо просто сказати "дякую вам"і все – залишити людину на самоті, в спокої. Якщо людина захоче поспілкуватися, вона продовжить діалог. Така моя думка.

Кивка мені інколи вистачає. Не потрібно "розмах крил" і "до землі кланятися", але цілком вистачить навіть звичайного кивка головою.

Я скільки разів зустрічав на вулиці, коли мені робили так, і я абсолютно все розумів. Усю ту вдячність, яку людина хотіла б сказати ротом, але цим кивком голови вонасказала все, що хотіла.

Навіть інколи по погляду зрозуміло, коли ти йдеш напроти людини, і вона дивиться на тебе, і певна така мікроміміка все ж проявляється. І ти розумієш, що людина тобі подякувала.

І подякувала щиро і з усього серця. І це дуже цінується насправді, ніж давання грошей чи плакання наді мною, хрестити в спину, коли я йду тощо.

Просто, щоб люди зрозуміли, що поранені військові, цілі, здорові – усі вони заслуговують величезної поваги. І цю повагу можна проявити абсолютно різними методами.

Потиснути руку, просто подякувати, кивнути, прикласти руку до грудей. І цього буде абсолютно достатньо.

Олександр ТеренОлександр розповів, якою хотів би чути подяку / Скриншот з відео

На своєму ютуб-каналі ти започаткував проєкт щодо перевірки міст України на відповідність інклюзивності. Як ти складаєш рейтинг міст, як обираєш міста, куди поїдеш? Чи часто твої очікування збігаються з реальністю?

Я ще до початку проєкту розумів, що міста – непристосовані. Я багато подорожував, був майже в кожному обласному центрі України, в багатьох містечках. Тому я розумів ситуацію, яка в нас є.

Проблеми будь-якого міста можна перенести на інші міста. Тому я не мав якихось завищених очікувань. І це справдилось – я нічого не очікував і нічого не отримав. Проте, були моменти, які нас ще більше дивували.

Наприклад, коли на підйомник вішають замок. Він висить вже 5 чи 10 років, повністю іржавий. На цьому підйомнику навіть немає мотора. Такі речі мене ще більше дивували. Тому я і не прогнозував чогось великого.

Чи були приємні здивування? Я бачила сюжет з готелю, де ти перебував в інклюзивному номері. Щоправда, мене здивувало те, що інклюзивний номер коштує дешевше, ніж звичайний, а значить, його можуть забронювати насамперед?

Так, це проблема цього готелю. Його власник розповідав, що люди зазвичай бронюють цей номер, тому що він дешевший. Проте не звертають увагу, що він є для людей з інвалідністю.

Коли відвідувачі приїжджають до готелю і бачать цей номер, то відмовляються в нього селитися. Є така забобонність, якщо в номері для людей з інвалідністю заснеш, то нібито прокинешся без руки чи без ноги. Так це не працює.

ТеренІнтерв'ю з Катерини Соляр з "Тереном" / Скриншот з відео

Яке місто, з тих, що ти перевіряв, найбільш відповідає вимогам інклюзивності?

Насправді жодне не відповідає. Є глобальна проблема нашої держави. Не міст, а саме держави в цілому. Тому що не пристосований ані громадський транспорт, ані інфраструктура міста, ані пішохідні зони, ані переходи, ані метро.

Навіть на рівні людських відносин в містах немає сприйняття проблем людей з інвалідністю. Це проблема вся загальна.

Однак є міста, які намагаються щось робити, в них є щось краще. Є активісти, які своїми силами покращують ситуацію. Це і є головний рушій в нашій державі – люди, тому що в Україні влада – це народ. Тільки через власні ініціативи ми щось змінюємо.

Зокрема у Дніпрі ми побачили дуже хороший приклад. Там є активіст Руслан, який ще до війни порушив тему інклюзивності й безбар'єрного простору в місті.

Зараз в Дніпрі є декілька вулиць, причому таких досить немаленьких, де повністю все, за виключенням деяких нюансів, безбар'єрно для людей з порушенням зору, слуху та тих, хто пересувається на колісних кріслах. Зокрема там є звукові світлофори, всюди з'їзди, тактильні смуги. Тому є хороші винятки. Проте, на жаль, це не масово, а лише точково.

Як вважаєш, інклюзивнішою Україну можуть зробити активісти чи держава?

Хотілось, щоб це була синергія двох сил. Наша команда – ми не держслужбовці, ми – активісти. Проте є держслужбовці, які мають звертати увагу на ці проблеми. Ми підсвітили цю тему, показали, а вони повинні допомогти. Тому це спільна справа, яку має однозначно підтримувати держава.

Очевидно, що постійно збирати кошти з людей ми не зможемо – на купу підйомників, пандусів і т. д. Звичайно, приватний бізнес у нас теж відповідальний – магазини, салони краси та інші. Якщо ви хочете заробляти гроші, то робіть свої бізнеси доступними, тому що люди з інвалідністю, виявляється, теж мають гроші.

Вони теж хочуть в суботу і неділю виїжджати на вулицю, мати можливість їздити на громадському транспорті по місту. Це відсилання до Вінниці, де інклюзивним транспортом можна скористатися виключно з понеділка по п'ятницю. Звернула увагу, що у великих супермаркетах нібито багато місця, але проїхати між цими поличками на кріслі колісному дуже важко, щоб щось не зачепити.

З приводу цього нічого не можу сказати. Не пам'ятаю, щоб я десь чіплявся за щось. Швидше у маленьких магазинах є така проблема. Я в великих супермаркетах на возику для продуктів катаюсь навколо.

Також я бачила тебе на ковзанах.

Так, у випуску у Львові ми спробували покататися. Була така спроба, але після цього я не повторював її. Не через те, що було складно. Просто ковзани – це не те, на чому б я хотів кататись. Не скажу, що це вийшло суперідеально, але якби я практикував, то цілком міг би кататися.

Ми бачили тебе на випусках і на кріслі колісному, і на протезах Наскільки довго та багато часу йде на підкорення одного і іншого?

Як не дивно, я ніколи не сидів, не вчився у кріслі колісному до поранення. І після поранення наче такий новий скіл. Бо я сів в крісло колісне і просто одразу почав без проблем. Це не є чимось складним. Хочеш їхати вліво – крутиш вправо. Хочеш вправо – крутиш вліво.

Тим паче є крісла колісні електронні, де можна двома пальцями керувати. Фактично як автівка, тільки легше.

На протезах – це все дуже індивідуально. Все залежить від висоти ампутації. Навіть від статури людини. Чим людина більша та повніша… У мене були такі приятелі чи просто знайомі, які ставали навіть на такі протези, як у мене (там нижче коліна подвійна ампутація). От чоловік ходив, умовно, десь пів року з милицями. Бо він був досить великий. Йому було складно.

Я став. З милицями десь проходив два місяці. І фактично кинув їх.

Якщо говорити про ампутацію вище коліна. Коли там колінний суглоб стоїть один. Якщо два – то в 90% випадків це постійно милиці або крісло колісне. Тут набагато довше вчитись, бо це інший крок. По-іншому треба розуміти механіку ходьби. Тому це теж дуже варіюється.

Особисто в мене це забрало два місяці, щоб я одягнув протези з першого дня і без допоміжних засобів зміг пересуватися.

В мене є колега, який досить часто їздить і підтримує хлопців з пораненнями в лікарнях. Хлопці часто кажуть про те, що "держава нас не помічає, держава нас кинула, держава про нас не піклується". Тут питання. Це самозабезпечення чи є якісь державні програми щодо протезів і крісла колісного?

Є. Я з моменту потрапляння навіть на стабілізаційний пункт і до моменту проходження МСЕК не заплатив жодного разу ні за що, навіть за ліки.

Це принципове питання чи ніхто не казав тобі?

Ні, ніхто навіть не натякав жодного разу. Держава повністю забезпечує протезуванням, допоміжними засобами пересування, такі як крісло колісне.

Є перша група інвалідності. Можна отримати навіть якийсь мопед чотириколісний. Палиця для людей з порушенням зору. Все це надається.

Реабілітація проводиться безкоштовно, лікування проводиться безкоштовно. Звісно, ми чуємо якісь випадки, коли людей десь там кидають. Все залежить ще від частини. Наскільки військова частина готова сприяти для лікування та проходження певних моментів в госпіталях та лікарнях.

Якщо немає ніякого дисконекту і все гаразд з потоком документів з частини… На всі мої потреби частина мені їх відсилає. Ніяких питань ніколи не виникає.

Люди часто панікують, потрапляючи тільки перші дні в госпіталь. У мене теж так було, звісно, як і у всіх. Ніхто не думав, що так станеться. І всі вперше з цим стикаються.

І коли ти стикаєшся вперше, ти думаєш, що все. Ти не розумієш, скільки часу це забирає, що мені потрібно, до кого мені звернутися. І хочеться всю цю інформацію вже отримати.

І думаєш, що завтра вже запротезують, а там ще в тебе 10 операцій попереду. Тому люди нагнітають це все. І от кажуть отакі речі на кшталт "нас держава покинула, ми нікому не потрібні". А він лежить тільки тиждень в госпіталі. І йому ще лежати в госпіталі від двох місяців, а комусь і по пів року-рік лежати.

Очевидно, немає поки ще цієї інформації. І не потрібна йому ця інформація. Він хай займається своїм лікуванням, а не розганянням зради, що "ми нікому не треба". А, виявляється, проходить місяць – а він вже у реабілітаційному центрі; йому вже тут протез підібрали і так далі. І він вже про це не говорить.

Тому насправді я не можу сказати, що держава тотально перекриває всі потреби поранених військових. У моєму випадку це сталося так. Я не потребував нічого. Все, що мені було потрібно, я отримав. І отримав за державні кошти.

Терен"Терен" не вважає своє життя неповноцінним / Скриншот з відео

Чи було одразу розуміння, що ти будеш робити далі? Чи був період, коли ти не розумів, що буде далі?

Звичайно. Цей період, коли потрапляєш тільки в госпіталь, це така фрустрація та нерозуміння. Бо дійсно нуль інформації. Єдиний "мінус" від держави, що немає якогось протоколу. Немає введення інформації, щоб лікарі чи якась людина консультувала всіх військових.

От, щоб ти потрапив сюди – і знаєш, що "не хвилюйся, зараз тебе полікуємо, потрапиш в реабілітаційний – там тобі скажуть, що робити".

Ось це єдиний мінус. Коли потрапляєш тільки в госпіталь, немає ніякої інформації, що на тебе чекає. І, звісно, породжується особистий страх. Я розумів, що в мене немає обох ніг. Що мені робити? Я ж не зможу ходити. Яка робота? Чим я зможу бути корисним? Я хотів ще в той момент повертатися до війська. Як я повернусь? Коли я повернусь? А якщо не повернусь? Що мені робити? До кого мені звертатися? А як отримати протези?

Тисячі цих думок щоденно атакують. І відповіді шукаємо самі. Це складний процес та період. Але я вже тоді, не маючи ще протезів, почав шукати, чим би зайнятися. Я займався графічним дизайном до поранення. І я собі планував продовжити.

Але потім я натрапив на ідею тоді ще проєкту Superhumans (клініка з протезування, яка надає безкоштовні послуги – 24 Канал). Знайшов Ольгу Руднєву (директорка клініки – 24 Канал). Написав їй, що я в такій ситуації, але мені подобається ваш проєкт. Я б хотів якось бути дотичним і, можливо, чимось корисним в ньому. З того часу ми так спілкувалися.

Якось воно все так зовсім по-іншому перекрутилось, перегралося. І я не очікував там, умовно, що через півтора року буду ходити в парку Шевченка та давати інтерв'ю чи знімати своє власне шоу.

Тоді я ще нічого не знав. Але з часом все ставало на свої місця; знаходились певні люди; знаходились певні якісь ідеї, які втілювались. І якось все стало прекрасно навіть.

Міністерство ветеранів. Ти з ним зіштовхувався? Говорили про щось, були дотичними до ситуації? Бо чула багато запитань, чим займається зараз Міністерство ветеранів.

Оскільки я був учасником Ігор нескорених, збірної України 2023, то Мінвет виступили як співорганізаторами, якщо не помиляюся. Принаймні спонсорами. Не головними, але теж вони щось дофінансовували для збірної України. І це ось їхня участь в моєму житті раз.

І потім другий раз, коли подавав документи на виплати… Якщо через Збройні Сили це подавати, то дуже довго чекати. А через Міністерство ветеранів я подав – і ось виплата була там фактично через місяць. Тому це такий лайфхак. Якщо хтось чекає зараз виплат, то подавайте через Мінвет, і вони будуть значно швидші.

Ну і все. Поки що не стикався, окрім усної комунікації.

Як ти собі далі бачиш свою місію? Маючи ютуб-канал та показуючи, наскільки міста готові чи не готові до того всього. Чи хочеш піти в політику?

Я поки що не планую ніякої політичної кар'єри. Якщо буде нова політична сила, сформована з військових людей, які мають бойовий досвід, то я задумаюся над цим. Бо тільки люди, які готові були жертвувати своїм життям, своїм здоров'ям заради цієї держави, готові тепер жертвувати за неї в мирному житті, не піддаючи ризику тепер себе особисто.

І ці люди будуть викладатися, я впевнений, значно більше, ніж люди, які прийшли заробити грошей.

Чи зверталася держава або ж хтось з державних органів з консультаціями, щоб щось зробити, щось поміняти? Або взяти участь в розробці якихось законопроєктів?

Поки що таких звернень не було. Були тільки пропозиції. І є пропозиції стати амбасадором якихось із програм, що стосуються ветеранів та безбар'єрності. Але конкретних пропозицій щодо змін чи взяття участі в цих змінах поки що не було.

Як змінилось твоє життя після поранення і зараз? Яким воно було до 24 лютого?

Воно однозначно змінилося. І досить таки кардинально. Але змінилося лише те, що я тепер став в кадрі. Тобто я завжди був суперактивний. І мені не бракувало якихось речей, які мене задовольняють.

Я робив все, що я хотів. У мене теж майже щодня був розписаний день, тільки іншими умовними справами.

Тепер же це більше такі, скажімо, соціально відповідальні і медійні справи. Тому в цьому лише векторі змінилось.

Наскільки життя є повноцінним?

Моє життя цілком повноцінне. Я займаюся всім тим, що я хочу. Все те, що я собі планую зробити, воно так чи інакше втілюється. І я думаю, куди ще повноцінніше, якщо і так все прекрасно?

Коли ти прийняв рішення, що підеш захищати Батьківщину? Чи були питання, що "не сьогодні, я не піду; нехай хтось інший; можливо, пізніше"?

Ні, абсолютно ніяких питань не виникало в моїй голові. Це все було зрозуміло ще задовго до війни. Оскільки я керувався такими патріотичними чи навіть націоналістичними поглядами.

І я розумів, що якогось права вибору не існувало. Я розумів, що я не військовий. Але якщо трапиться війна, тоді це питання назрівало, то вже тоді мені стало очевидно, що я лишаюся в Києві і шукаю свій шлях на війну.


+Відео

Не дуже задоволені "подарунками" від КНДР: які насправді артилерійські можливості росіян

0
0
Росія отримала величезну кількість артилерійських боєприпасів від КНДР. Але вони не змогли суттєво змінити ситуацію на фронті.

Про це 24 Каналурозповів військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко, зауваживши, що артилерійські боєприпаси з КНДР були поганої якості. І це зовсім не дивно.

Зараз окупанти мають середній показник на рівні 10 тисяч пострілів на добу. Деколи може бути більше, деколи – менше.

Росіяни не дуже задоволені "подарунками" від КНДР. Вони виявилися не тої якості, якої там очікували. І це логічно, враховуючи технічний та технологічний рівень ВПК КНДР. Але кількість боєприпасів все одно велика,
– сказав Коваленко.

Росія може шукати інших партнерів

Як наголосив Коваленко, важливо, що допомога від КНДР не дозволила окупантами вийти на 20 – 25 тисяч пострілів на добу, як це було наприкінці 2022 року. Це може змусити Росію звертатися до інших "партнерів" за допомогою.

Це може бути Іран. Він вже постачав Росії боєприпаси. Може бути й інша країна. Росія досі використовує концепцію, згідно з якою артилерія відіграє найважливішу роль в наступальних діях. Ця концепція тягнеться ще з часів СРСР,
– зазначив Коваленко.

Важливо також розуміти, що ті ж FPV-дрони не здатні повноцінно замінити артилерію на полі бою. Вони є окремим засобом ураження, який є дійсно небезпечним. Але таки не здатні компенсувати повноцінний артилерійський вогонь.

Артилерія для України: коротко

  • Україна працює над виробництвом власної зброї. Вже почалася робота над боєприпасами калібру 155 міліметрів. Також виробляють міни, артилерію, далекобійні ракети тощо.
  • Також йде робота над виробництвом 155-міліметрових САУ "Богдана". Обсяги значно виросли. Україна змогла вийти на 6 САУ на місяць.
  • Найважча ситуація зараз є із виробництвом артилерійських боєприпасів. Компоненти для виробництва – вибухова речовина та порох – є дефіцитнимипозиціями у світі.

+Відео

Почерк Кремля: яких змін чекати росіянам після теракту під Москвою

0
0
Російська влада використовує теракти на території своєї країни заради прийняття нових, вигідних їм політичних рішень. Теракт у Підмосков’ї не стане виключенням.

Таку думку 24 Каналувисловив глава уряду Ічкерії в еміграції Ахмед Закаєв, зауваживши, що на росіян чекає загальна мобілізація. Для тих, хто спробує її уникнути, в Кремлі вже обговорюється повернення смертної кари.

Теракт – підстава для політичних рішень

За словами Закаєва, теракти в Росії, починаючи від 2000-х років, відбуваються для прийняття певних політичних рішень та правових реформ в Росії. Нещодавній теракт у "Крокус Сіті Холл" під Москвою не виняток.

"Поки є Путін, теракти, насилля, війни будуть продовжуватись, це однозначно. Я впевнений, що після цього теракту відбудуться якісь політичного або юридично-правового плану зміни", – зауважив глава уряду Ічкерії в еміграції.

Загальна мобілізація

Після теракту у Підмосков’ї речник Кремля Дмітрій Пєсков вперше назвав війну в Україні війною, а не "спецоперацією". Таким чином російська влада готує населення до загальної мобілізації.

Війна – це масштабна мобілізація. Якщо будуть ті, хто спробує її уникнути, вони, за правилами воєнного стану, вважатимуться державними зрадниками та дезертирами. Якраз таким належить смертна кара, про повернення якої заговорили у Держдумі. Я думаю, що вони далі будуть рухатись в цьому напрямку,
– прокоментував Закаєв.

Теракт під Москвою: останні новини

  • Адвокати за призначенням, які захищають обвинувачених у нападі на "Крокус Сіті Холл", одержують погрози. Їм погрожують "відрізати вуха" та розправитись з їхніми сім’ями.
  • Речник Держдепу США відкинув звинуваченняРосії щодо причетності США, Великої Британії та України до теракту у "Крокус Сіті Холі" під Москвою. Він заявив, що немає жодних доказів того, що Україна була причетна до цього і вони дали це чітко зрозуміти Кремлю.

  • Вранці 26 березня стало відомо про восьмого обвинуваченого в теракті під Москвою. Пропагандисти заявляють, що він міг здавати квартиру підозрюваним у теракті.


+Відео

Не акції протесту: які загрози для Путіна матиме подальше посилення режиму

0
0
У Росії заговорили про повернення смертної кари. Можливе впровадження простолюд сприйме спокійно, бо не має критичного мислення. Вся надія на так звані "еліти".

Про це 24 Каналурозповів політичний консультант, військовослужбовець Олександр Антонюк, зауваживши, що теракт у "Крокусі"показав, що у Росії є загроза для Владіміра Путіна.

Все закінчиться "палацовим" переворотом

У Росії тотальна ненависть до всього живого та позитивних людей. Впровадження смертної кари російський народ сприйме нормально. Навіть відбуватиметься як у часи Сталіна: один на одного будуть "закладати", щоб покарати сусіда, бо, можливо, дружина сподобалася або з'явився новий москвич на базі китайського кросовера.

Росія деградує такими темпами, що скоро постане питання "сомалійці чи росіяни – хто з них представлятиме "вищий" рівень цивілізації?". Якби росіяни мали критичне мислення, вони б не підтримували війну проти України. У них би виникало багато питань до чинної влади, зокрема, чому після розвалу СРСР Китай став гегемоном, а Росія з величезним ресурсом у федеральних округах лишилася на рівні цивілізації 19 століття.

"Не треба сьогодні очікувати на прозріння російського суспільства. Можемо розраховувати лише на те, що в оточенні Кремля серед "еліт" є розуміння, що смертна кара може повернутися бумерангом до них. Теракт під Москвою свідчить, що у Росії є загроза персонально для Путіна. Чим більше будуть закручувати гайки, тим більший страх буде у його плеяди. Рано чи пізно все закінчиться "палацовим" переворотом та сегментацією Росії", – наголосив Олександр Антонюк.

Не варто сподіватися, що росіяни вийдуть на акції протесту та будуть боротися за свої права. Їм не потрібна свобода. Російський уряд, який постійно доводив суспільство до зубожіння, розраховує на те, чим бідніша людина, тим легше її використовувати як біоресурс – на війну, на утримання режиму. Тому повалити путінський режим зможе лише так звана "еліта", якщо Путін посилюватиме свій режим.

Теракт у "Крокусі": що відомо про нападників

  • У Красногорську в Московській області стався теракт перед концертом групи "Пікнік". Терористи почали стріляти по відвідувачах, а потім підпалили зал, де мав відбутися захід.
  • У Росії заявили, що затримали 4 причетних до стрілянини. Ними виявилися жителі Таджикистану. ФСБ вигадала "український слід" у цій історії, заявивши, що підозрювані їхали для перетину кордону в бік України, де вони нібито "мали контакти". Цю ж версію просуває Путін і вся російська пропаганда.
  • Силовики жорстко поводились з затриманими. На відео можна побачити, як одному з підозрюваних відрізають вухо. Пізніше з'явилося фото, на якому затриманого катують за допомогою електричного струму.
  • А вже 26 березня росЗМІ повідомили про затримання 8 підозрюваних. Серед них: Далерджон Мірзоєв, Саїдакрамі Рачабалізода, Фарідун Шамсіддін, Мухаммад Фаїзов. Також заарештовано родину Ісломових: батька Ісломова Ісроїла та його синів – Ісломова Амінчона та Ісломова Діловара. 

+Відео

Не здатні пройти невелике село: чи можливий наступ росіян на Харків

0
0
У ЗМІ пишуть, що Росія хоче захопити Харків, нібито "не знищивши місто". Зараз немає ознак того, що окупанти на цьому напрямку перегрупувались та готують основний удар на Харків. Однак ситуація може змінитись.

Зараз ворог часто завдає ударів по Харкову, зокрема, по енергетичній інфраструктурі. Це 24 Каналузауважив керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

Зараз передумов немає

Олександр Мусієнко зазначив, що коли Росія не може захопити певне місто, вона його стирає з лиця землі. Можливо, ЗМІ пишуть про сценарій, що ворог буде завдавати ударів по Харкову не на повну міць. А обмежено на певному етапі, щоб забезпечити прорив військ, зайти у місто, створити пропагандистську картинку, що нібито вони "визволяють" Харків. Якщо у росіян не вийде – вони можуть бити по місту з усього, що у них є.

По Харкову й так досить часто завдаються удари по енергетичній інфраструктурі. Там три доби взагалі не було електроенергії. Люди страждають. Другий момент. На сьогодні не створено угрупування у напрямку Харкова, яке б свідчило про те, що зараз ворог там перегрупувався та напрямок основного удару готує на Харків,
– підкреслив він.

Але ситуація завжди у динаміці та може змінюватись. До прикладу, ворог може посилити наступальні дії на Куп'янськ, Харків, цього не можна виключати.

"Але для того, щоб рухатись далі, їм би спочатку село Синьківка захопити, яке вони не можуть ніяк пройти з червня чи липня 2023 року. Харків – це велике місто. Там є оборонні позиції, наші війська. Тому на сьогодні я не бачу таких передумов. Поки фронт тримається, ситуація нормальна попри те, що вона дуже складна та тривають запеклі бої", – сказав військовий експерт.

Поки загарбники зазнають значних втрат, намагаються просуватися по інших напрямках, наступу на Харків не буде. Однак є ризики того, що якщо Росія буде бачити, що за жодних умов шансів немає просунутись на Харків, вони можуть інтенсифікувати завдання ударів, особливо ракетами С-300.

Останні новини Харкова

  • У Харкові зранку 26 березня пролунали вибухи. Одразу після цього у регіоні ввімкнули повітряну тривогу. Місцева влада повідомила, що було влучання в об'єкти у районі житлової забудови. Згодом у поліції уточнили, що ворог вдарив по гуртожитку одного з навчальних закладів. Окупанти випустили по Харкову ракету Х-35У.
  • Окупанти вночі 22 березня під час масованої ракетної атаки по Україні вдарили по об'єктах енергетичної інфраструктури міста. Ворог запустив туди понад 20 ракет. Унаслідок обстрілу Харків знеструмило. Зараз у частині міста немає світлапісля ворожих обстрілів. У Харкові діють графіки відключення електроенергії.
  • Боєць ЗСУ та політолог Тарас Березовець зауважив, що те, що російська пропаганда "вкидає" щодо Харкова, є обманом. Це робиться навмисне, щоб зламати наш дух і супротив харків’ян і українських Сил оборони, мовляв, що вони все одно захоплять Харків, але знищувати його не будуть, зайдуть "мирно", "цивілізовано", головне при цьому їм здатись.

+Відео

Після важкого поранення на війні: ветеран Олександр Терен назвав розмір своєї пенсії

0
0
Український військовий Олександр Терен втратив обидві ноги під час бойових дій. Днями він вперше розповів, яку пенсію отримує за інвалідністю, пов'язаною з війною.

Також він поділився, що впливає на її розмір. І до того ж розсекретив, чи має додаткові виплати від держави. 

Яку пенсію отримує Олександр Терен

З'ясувалося, що сума залежить від прожиткового мінімуму, вислуг років, посади, офіційної зарплатні та інших аспектів. 

Це дуже великий ряд причин, які впливають, власне, на кінцевий результат пенсії, яку людина отримує внаслідок отримання інвалідності. Я зараз належу до першої групи,
– поділився військовий.

Водночас Олександр зазначив, що отримує трохи більше, ніж 15 тисяч гривень, враховуючи його штатну посаду

Наприклад, ти займаєш якусь керівну посаду. Відповідно, на тебе ж більше закладається заробітної плати, і, відповідно, воно потім все конвертується в пенсію,
– пояснив Терен. 

Втім, інших виплат від держави воїн наразі не отримує. 

Хто такий Олександр Терен і що про нього відомо 

  • Це український доброволець, який вступ у військо з початком повномасштабного вторгнення, приєднавшись до батальйону "Карпатська Січ", де виконував роль мінометника. 
  • Під час запеклих боїв у Харківській області він зазнав серйозних поранень, у результаті яких втратив ноги.
  • Після цього захисник пройшов реабілітацію у США, де йому встановили протези. Олександр вже навчився на них ходити, бігати та навіть керувати автомобілем. 
  • Цікаво, що Терен минулого року брав участь в "Іграх Нескорених", де став бронзовим призером з плавання.
  • Крім того, воїн написав книгу "Історія впертого чоловіка", а зараз активно розвиває інклюзивне тревелшоу "Відвал ніг, або All інклюзив".

+Відео

"Потрібен психіатр": Путін досі звинувачує Україну в теракті, адже має одну мету

0
0
Путін звинувачує Україну у причетності до теракту в "Крокусі", попри відсутність фактів. У такий спосіб Путін пробує відновити зв'язок зі світом.

Таку думку 24 Каналувисловив генерал-майор СБУ в запасі Віктор Ягун, зауваживши, що навіть так російському диктатору ніхто не повірить. Він розуміє, але не хоче визнавати реальність.

Зацикленість на Україні

Путін розуміє все, що відбулось у теракті під Москвою, але він не хоче цього бачити. Йому політично вигідно продовжувати свою пропагандистську антиукраїнську риторику.

Путін просто зациклений на Україні. Це якраз є ознаки психологічного комплексу. Йому потрібен психіатр. Я маю враження, що він веде все до того, щоб бути неосудним, тому що є речі, які лежать на поверхні й на них треба чітко реагувати,
– заявив генерал-майор СБУ в запасі.

Інша версія

За словами Ягуна, існує версія, що російська влада хоче відновити міжнародну співпрацю по боротьбі з тероризмом, використовуючи ІДІЛ.

"Вони говорять, що, мовляв, терористи активізувалися, їм треба знов співпрацювати, потрібно забути Україну, це "сімейна справа". Але навіть на цьому фоні, хто буде спілкуватися з лідером держави, яка відкидає очевидні речі?", – зауважив генерал-майор СБУ в запасі.

Російська влада спробувала використати Україну і розуміючи, що світ це не сприймає, почала в черговий раз працювати на внутрішню аудиторію.

Пропаганда Путіна щодо теракту у "Крокус Сіті Холл"

  • Через кілька днів після теракту під Москвою Алєксандр Лукашенко заявив, що стрільці спочатку хотіли втекти до Білорусі, а не до України. Така заява підірвала наратив Кремля та показала провал комунікації Владіміра Путіна з його оточенням.
  • Журналісти Bloomberg, поспілкувавшись з людьми, які мають тісні зв'язки з Кремлем, зазначили, що немає доказів причетності України. Попри це, Путін продовжує свою антиукраїнську пропаганду.
  • Володимир Зеленськийпрокоментувавчергову цинічну заяву Путіна, в якій він знову намагався звинуватити Україну у теракті під Москвою. Він заявив, що "Путін говорив сам із собою" та назвав його "цинічною істотою".

+Відео

Третій механізм знищення буде креативний, – Світан припустив долю Кримського мосту

0
0
Україна успішно знищує ворожі кораблі у Чорному морі. Безперечно, що свого часу чекає і Кримський міст.

Про це 24 Каналурозповів військовий експерт, полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор Роман Світан, зауваживши, що Кримський міст вже давно перебуває у "списку" на ліквідацію. 

Що буде з Кримським мостом

Як наголосив Світан, Служба безпеки України креативно підходить до того, аби завдати ураження Кримському мосту. Першого разу там використали вибухівку в автомобілі, яка суттєво його пошкодила. Вдруге там завдали удар катером-камікадзе з величезною кількістю вибухівки.

Цілком можливо, що третій варіант буде ще іншим. Тут потрібно не гадати, а просто стежити за ситуацією. Колись цей час настане.

Третій механізм знищення Кримського мосту буде креативним. Служба безпеки підходить кожен раз по-новому. Буде ще щось новеньке,
– сказав Світан.

Є сподівання, що цього року Кримський міст знову буде виведений з ладу. Мабуть, знищити повністю його вийде лише тоді, коли Україна звільнить Крим. Тоді відбудеться демонтаж цього мосту.

Паралельно цього року триватиме послідовне знищення кораблів Чорноморського флоту. Україна вже знайшла потрібні рішення, які дозволяють точково вибивати судно за судном.

Вибухи в Криму: коротко

  • Глава СБУ Василь Малюк наголосив, що успішні атаки по Кримському мосту мали позитивний вплив. Раніше там за добу курсували 42 – 46 потягів, які перевозили зброю та боєприпаси. Зараз там їздить 4 – 5 за добу. Чотири з них пасажирські, а ще один перевозить товари загального вжитку.
  • 23 березня Україна завдала потужного удару по військових об'єктах окупантів в Криму. Відомо, що вдалося уразититри великі десантні кораблі "Ямал", "Азов" та "Костянтин Ольшанський". Також пошкодили і один розвідувальний корабель "Іван Хурс".
  • Найголовніша складова Чорноморського флоту – носії крилатих ракет. Вони також є потенційними цілями для ураження.

+Відео

Після гучних заяв Макрона: як Європа може докорінно змінити хід війни

0
0
Президент Франції Еммануель Макрон висловив можливість введення військ НАТО до України. Проте хід війни може змінити не лише розміщенням європейських військ в Україні, але й наданням достатньої кількості авіації українськими партнерами.

Андрій Піонтковський, російський публіцист та опозиційний політик зі США, зазначив 24 Каналу, що літер Франції не виключаєбудь-яких збройних об’єднань Заходу для підтримки України. Він зауважив, що Макрон водночас розуміє, що піхотні дивізії Європи недостатньо готові, аби замінити українські на лінії фронту.

Макрон змінює позицію

Як зазначив Піонтковський, у Європи розвинене технологічне озброєння, яке може змінити хід війни в Україні. Це, наприклад, літаки F-16 – вони є в багатьох європейських країн, французькі літаки Mirage, шведські Gripen, британські Tornado. Надання авіації – основна потреба України.

Піонтковський також вважає, що Макрон "переглядає табу", що лише українські пілоти мають літати на європейській авіації.

Досить говорити, що мають бути тільки українські пілоти, хоч вони теж мають брати участь. Для досягнення перемоги потрібні злагоджені авіаносні об’єднання Франції та Швеції. В цьому центральна ідея Макрона,
– зазначив опозиційний політик.

Погрози Путіна

Після гучних заяв Макрона, Путін почав погрожувати Франції застосуванням ядерної зброї, якщо його військові будуть воювати за Україну. Це всього лиш слова.

Він (Путін – 24 Канал) розуміє, що у разі удару по будь-якій території НАТО, автоматично проти Росії буде введена у дію 5 стаття, тому їм нема чим погрожувати,
– наголосив Андрій Піонтковський.

Президент Франції про війну в Україні: коротко

  • Президент Франції Еммануель Макрон серйозно розглядає можливістьрозміщення військ на території України, можливо, вже з літа 2024 року. За відомостями журналістів видання Le Monde, Макрон прийшов до висновку, що досягти домовленостей з Росією буде важко.
  • Є декілька можливих сценаріїввикористання французької армії в Україні. Деякі з них передбачають пряму участь у боях проти російських військ, зокрема в обороні Одеси від окупантів. Президент Макрон вважає, що Україні потрібна допомога, оскільки вона не в змозі самостійно впоратися з ворогом.
  • Президент Франції Еммануель Макрон попереджає, що ті, хто вважають, що Росія припинить свої загарбницькі дії після анексії Криму та окупації українського Донбасу, помиляються.

+Відео

Скільки ППО треба Україні, щоб закрити територію: Світан оцінив загрози від балістики з Криму

0
0
Ракетами "Онікс" окупанти намагаються дістати до території Одещини – припортової інфраструктури та електростанцій. Водночас "Цирконами" пробують завдавати ударів на відстань до 1000 кілометрів по об'єктах, які для них є ціллю, як-от було у Києві.

Про це 24 Каналурозповів військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан, зауваживши, що боротися з цими балістичними ракетами можуть комплекси ППО, як-от SAMP/T та Patriot, проте наразі їх недостатня кількість.

Скільки ППО потрібно Україні, щоб закрити територію

Як зазначив військовий експерт, і "Циркон", і "Онікс" мають приблизно однаковий підхід до виконання завдань – на них встановлений точковий двигун. Обидві ракети морського застосування, але боєголовки із самонаведенням дозволяють бити також по наземних об'єктах.

Швидкість "Циркону" надзвичайно висока – до 10 тисяч кілометрів на годину – через що час підльоту до Києва може становити максимум 7 хвилин. Коли вмикається тривога, потрібно знати, якою ракетою б'ють росіяни, щоб розуміти, скільки є часу до залишення небезпечних місць або зміни локації.

Наразі не зрозуміло, як працює боєголовка самонаведення "Циркону", коли намагається завдати удару по наземних цілях. Оскільки жодна ракета не влучила в об'єкт, відтак не можливо визначити її кругове відхилення. Водночас у морі "Циркон" рухається до найбільш радіопомітних та радіоконтрастних кораблів.

Разом з тим і Patriot, і SAMP/T дістають та знищують балістику. Питання в кількості. Нам потрібно мінімум пів сотні комплексів типу Patriot, щоб закрити територію,
– наголосив Роман Світан.

Про ракету "Онікс"

П-800 Онікс – надзвукова універсальна протикорабельна ракета середнього радіуса дії. Була розроблена наприкінці 1970-х років.

Комплекс із самого початку замислювався саме як універсальний, з можливістю розміщення на підводних човнах, надводних кораблях і катерах, літаках та берегових пускових установках.

Ракета Онікс призначена для боротьби:

  • з надводними військово-морськими угрупованнями та поодинокими кораблями в умовах сильної вогневої та радіоелектронної протидії;
  • проти наземних цілей, при цьому дальність ураження цілі може бути збільшена в кілька разів.

Про ракету "Циркон"

Гіперзвукова крилата ракета "Циркон" – це протикорабельна ракета з повітряно-ракетним двигуном, що здатна маневрувати. Призначена для ураження кораблів (фрегатів, авіаносців) та наземних об'єктів.

За даними росЗМІ, цій ракеті "аналогів немає", оскільки і швидкість, і висоту, і дальність "Циркону" буцім неспроможні зафіксувати жодні системи ППО. Ракета Циркон – це нібито гіперзвукова ракета, яка, відповідно до заяви Владіміра Путіна, має дальність польоту понад 1 тисячу кілометрів та розвиває швидкість до 9 Маха (3 кілометри на секунду).

Проте, як бачимо, установки Patriot, які має на озброєнні Україна, змогли перехопити ракету. Тепер фахівці будуть досліджувати уламки збитої ракети, щоб невдовзі підтвердити або спростувати заявлені характеристики Кремля.

ППО для України

  • Очільник МЗС Дмитро Кулеба сказав, що Patriot є найбільш ефективним для збиття балістики. Вони дуже здорожчали, коли показали свою ефективність. Союзники бояться, що Росія може напасти на них і ніби притримують цю якісну систему ППО. Тож постачання комплексів призупиненочерез політичну проблему.
  • Попри це, глава Міністерства закордонних справ України Дмитро Кулеба наголосив на потребі в наданні Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Дипломат нагадав, що українські діти постійно перебувають під загрозою. 25 березня маленькі кияни бігли до сховищ у той час, як над столицею ППО збивала смертоносні балістичні цілі.
  • За підсумками 20-го засідання у форматі "Рамштайн", як розповів міністр оборони України Рустем Умєров, партнери нададуть Україні "ППО, щоб захистити наші міста, щоб захистити наших воїнів від російської авіації, яка скидає КАБи на наші позиції". Також для систем протиповітряної оборони буде більше ракет.

+Відео

Перестороги для харків'ян: чого мешканців міста просять не робити після атаки по енергетиці

0
0
Харків досі оговтується після російської атаки на об'єкти енергетики 22 березня. Є певні перестороги для харків'ян. Зокрема, місцевих просять менше користуватися або взагалі вимкнути бойлери, тому що це навантаження на електромережу.

Кореспондентка з Харкова Анна Черненко розповіла 24 Каналу, що зараз у місті намагаються повернути централізовану гарячу воду. Тому містянам варто перейти на неї.

"Опублікували також оголошення, таку пересторогу для містян, щоб вони не користувалися ліфтами за 30 – 40 хвилин до того, як має бути відключення світла. Тому що графік вимкнення зараз доволі гнучкий", – сказала вона.

Крім того, енергетики попросили не перевантажувати дзвінками гарячі лінії, за якими часто звертаються містяни про якісь проблеми.

Ситуація з енергетикою Харкова

Зараз світло у Харкові подають за графіком. Графік розрахований на те, що розділили місто на три райони, на кожен відключення відбувається по 6 годин. На жаль, світло можуть вимикати поза розкладом, повернути раніше або пізніше.

З чим це пов'язано? З тим, що, окрім цих віялових відключень, у нас ще діють певні технічні та аварійні відключення. На жаль, без цього поки ніяк. Бо дуже велика робота досі триває. Ми пам'ятаємо, що і сам Харків живиться за допомогою, зокрема, інших регіонів. Побутово ще доволі складно,
– пояснила Черненко.

У Харкові перезапускають програму, за якою можна слідкувати, як у місті курсує наземний транспорт. Поки, на жаль, без трамваїв, тролейбусів. Для них ще живлення поки не вистачає. Так легше буде курсувати в місті саме наземним транспортом, однак можливі певні збої.

Багато кому майже у перші дні відновили водопостачання, майже на 100%. Якщо є якісь перебої, то це, найімовірніше, через перезавантаження енергосистеми.

Пошкодження Харківської ТЕЦ-5

Харківська ТЕЦ-5 отримала великі ушкодження. Вона живила велику частину міста. Щоб відновити її, потрібно дуже багато часу, кілька років при постійному фінансуванні. Треба виготовити спеціальні пристрої, які є практично ексклюзивними, щоб запустити її.

Попри руйнування в місті дали тепло доволі великій частині населення. Але зараз фініш опалювального сезону. Просто вирішили не перевантажувати систему, економити живлення, електрику саме на цьому. Тому опалення не буде,
– пояснила кореспондентка.

Зараз експерти не можуть точно сказати, оцінити наслідки, дати прогнози щодо відновлення. Це дуже складне питання. Однак триває дуже серйозна робота.

Атака на Харків 22 березня: головне

  • Окупанти вночі 22 березня під час масованої ракетної атакипо Україні вдарили по об'єктах енергетичної інфраструктури Харкова. Ворог запустив туди понад 20 ракет. Внаслідок цього місто знеструмило. Зараз у частині міста немає світла після ворожих обстрілів. У Харкові діють графіки відключення електроенергії.
  • Нині світло на кілька годин вдень вимикають для 200 тисяч абонентів у Харкові, а також для 16 тисяч домоволодінь у 62 населених пунктах області. Через нестачу потужностейпоки неможливо одномоментно увімкнути електроенергію всім харків'янам.
  • У Харкові працюють "Пункти незламності", де можна переночувати й зарядити телефони. Допомагають волонтери та міжнародні організації. Багато інших людей розвозять гарячі обіди містянам або в громади неподалік, де немає світла чи інших комунікацій.
  • Із суботи, 23 березня, у Харкові розпочав роботу Food Train, який готує обіди, а потім автівки розвозять їх до лікарень, місць проживання ВПО та прилеглих територіальних громад. До роботи залучений великий штат кухарів, які починають працювати з опівночі, щоб приготувати людям гаряче харчування.

+Відео

Це ескалація: як Польща може відреагувати на наступну провокацію в повітряному просторі

0
0
Під час масованого ракетного удару 24 березня одна з російських ракет на 39 секунд залетіла у повітряний простір Польщі. Там підіймали винищувачі, але не збили повітряну ціль. Далі Польща може значно жорсткіше реагувати на такі ситуації.

Про це 24 Каналурозповів політтехнолог Михайло Шейтельман, зауваживши, що Захід побоюється ескалації у війні з Росією. Але вона вже відбувається.

Як буде далі діяти Польща

Як наголосив Шейтельман, ескалація поступово підвищується. Поляки вже почали підіймати власні винищувачі під час ракетних обстрілів України. Зараз вони не збивали ракету, адже нібито побоювалися, що уламки можуть впасти на цивільну інфраструктуру.

Наступним етапом буде те, що поляки таки зіб'ють ракету, яка перетне простір Польщі. Як Росія відповість? На мою думку, буде агресивна риторика. Вийде якийсь Мєдвєдєв і почне розказувати, що ядерка впаде на Варшаву. Що зробить Польща? Піде на ще більшу ескалацію. Скаже, що на прохання України збиватиме все, що летить в бік Польщі,
– вважає Шейтельман.

У такий спосіб вдасться ще краще захистити принаймні Захід України. Такі дії Росії дійсно приводять до ескалації. Але вона може мати несподівані позитивні моменти для України.

Російська ракета в Польщі: коротко

  • МЗС Польщі викликало російського посла, аби той пояснив, чому ракета залетіла на територію їхньої країни. Він відмовився щось пояснювати, адже буцімто "немає доказів". Відомо, що ракета залетіла на територію Польщі на 39 секунд о 4:23 за місцевим часом.
  • Польща збирається вжити заходівчерез відмову російського посла надати пояснення. Він відповість за проявлену неповагу.
  • Відомо, що в НАТО вже працюють над тим, як реагувати на такі нахабні дії Росії. Там розглядають варіант, згідно з яким можна було б збивати ворожі ракети, якщо вони перебуватимуть дуже близько до кордону НАТО.

+Відео

"Путін в істериці та розгублений": ІДІЛ міг зламати план диктатора

0
0
Задум Путіна щодо звинувачення України в теракті під Москвою був повністю провалений з боку ІДІЛ. Ісламські терористи взяли всю вину на себе, але російський диктатор не визнає цього, щоб не підірвати свій "авторитет".

Таку думку 24 Каналувисловив головний редактор порталу "Україна по-арабськи" Мохаммад Фараджаллах, зауваживши, що Путін розгублений. Його сценарій був прописаний дуже погано.

Зламаний план Путіна

Путін намагається повністю звинуватити в теракті Україну, щоб показати, як він "бореться проти тероризму". За думкою Фараджаллаха, для того, щоб звинуватити нове, ймовірне вторгнення зі сторони Сумської області, або зі сторони Харківської області. Але план російського диктатора був повністю провалений.

"Путін в істериці, він розгублений. Ми пам’ятаємо, що він говорив, буцімто ці "терористи" (українці – 24 Канал) відкрили "вікно" на російсько-українському кордоні. А цікаво, хто тоді відкрив це "вікно" з боку російського кордону? Сценарій Путіна був написаний дуже погано, але з появою ІДІЛу, сторона, яка бере на себе не лише відповідальність, а й опублікувала відео, таким чином завдала великий удар Путіну. Ось чому він досі відрікається від причетності ІДІЛу до теракту", – прокоментував головний редактор порталу "Україна по-арабськи".

Ніхто не підтримує Путіна

Основні сили ІДІЛу були знищені, коли було захоплення їхніх територій в Іраці та Сирії. Але, за словами Фараджаллаха, після цієї поразки організація розмножувалась і до неї входять люди, яких об’єднує ненависть до будь-якого слова Заходу.

"Чому Росію не задовольняє цей сценарій? Бо сама ФСБ сприяла, щоб ІДІЛ завершив цей теракт. Путінський сценарій був спланований так, щоб звинуватити в цьому Україну. Він бачить, що ні одна країна не підтримує Росію, тримає нейтралітет, або ж підтримує Україну. Путін хоче, щоб ці країни перейшли на його сторону, аби "повісити" на Україну ярлички тероризму", – заявив головний редактор порталу "Україна по-арабськи".

Стандартна пропаганда

На початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Путін аж ніяк не говорив прямим текстом, що починає війну.

"Перша легенда Путіна була про "нацистів", "бандерівців". Він намагався "продати" цей міф дорого, але він вичерпався. Присутність журналістів зі всього світу навпаки побачила, що Україна має демократичні цінності", – прокоментував Фараджаллах.

Теракт під Москвою та звинувачення України

  • Терористи ІДІЛ взяли на себе відповідальність за стрілянину в ТЦ "Крокус Сіті Хол". Спершу у ЗМІ припустили, що це може бути фейком, бо організація неодноразово приписувала собі трагедії, до яких не була причетна, однак у США нібито підтвердили, що мають розвіддані про те, що стрілянину у Підмосков'ї влаштували саме терористи ІДІЛ.
  • Журнал Finansial Times констатує, що для Москви було важливо звинуватити Україну в цьому теракті. Власне, для того аби відвернути увагу росіян від поганої роботикремлівських спецслужб, які провалили підготовку цього терористичного акту.
  • ISW попереджають, що безпідставні звинувачення України у теракті можуть мати серйозні наслідкидля Росії. Позиція Кремля підриває внутрішню безпеку та ігнорує реальну загрозу з боку терористів.

+Відео

У Маріуполі справжня депортація українців: який метод вигадали росіяни

0
0
У тимчасово окупованому російськими загарбниками Маріуполі зачистка набирає нових форм та лунає слово "депортація". Росіяни вигадують різні способи, щоб змусити українців взяти російський паспорт.

Про це 24 Каналурозповів депутат Маріупольської міської ради Дмитро Забавін, зауваживши, що у місті залишаються люди з проукраїнською позицією, проте не виказують її через те, що Маріуполь перетворився на військовий концтабір.

Який метод вигадали росіяни

Забавін наголосив, що росіяни продовжують чинити окупаційні дії та геноцид щодо українців. Так звана "влада" у Маріуполі заявила, що маріупольці мають час до 1 липня, щоб отримати російський паспорт.

Потім же людина, яка не взяла "червону ганчірку", буде вважатися "іноземним громадянином". Вона матиме 90 днів на перебування на "нових" регіонах Росії, а після – її депортують до "старих" областей країни-агресорки.

"Це реальна депортація українців, які з тих чи інших причин не можуть покинути окуповану територію, але не хочуть отримувати російський паспорт. Тобто їх фактично виганятимуть", – наголосив Дмитро Забавін.

За перший рік окупації, у 2022 році, добровільно отримали російські паспорти менш як 5 тисяч людей, які залишилися у Маріуполі.

Через це окупанти зробили примусову паспортизацію: якщо українці не беруть "червону ганчірку", вони не отримують право на медицину, соціальні виплати та гуманітарну допомогу.

Навіть попри такі обмеження, у Маріуполі ще є дуже багато людей, які стійко тримаються та не беруть паспорти Росії. Зазвичай це маріупольці, які мають свій город, тому не залежать від ворожої допомоги.

Але зараз їх фактично примушують іти брати той російський паспорт, інакше вони стануть, на думку окупантів, "іноземними громадянами",
– наголосив депутат Маріупольської райради.

Найголовніші новини про події у Маріуполі

  • Російські окупанти заявляють, що для будівництва залізниці у Приазов'ї начебто знадобиться 5 років. Водночас насправді ворог у травні готовий запустити обхідний шлях. Росіяни зараз активно над цим працюють. Вони намагаються відновити гілку, яка існувала до 2014 року та сполучувала Маріуполь з Москвою та Санкт-Петербургом.
  • У суботу, 23 березня українці зафіксували приліт в районі селищ Водяне та Зоря в місце базування росіян, що неподалік Маріуполя. Є інформація, що влучань у склад не було, тому детонування не відбулось, проте пошкоджено російську техніку. Є ще більш радісна новина – 7 окупантів загинуло, частина отримала поранення. Вони відправилися у пакетах в Таганрог.
  • Росіяни також вигадують нові способи, як виявляти людей з протестними настроями. Для цього вони побудували каральну машину. Ворог здивований, що українці відкрито кажуть, що їм не подобається. Зокрема, багато маріупольців висловлюють обурення через розруху в місті.

+Відео

Діє за наказом Путіна, – Яковенко припустив, чи нападе Лукашенко на якусь країну НАТО

0
0
Білоруський диктатор Алєксандр Лукашенко заявив, що "якщо Литва та Польща щось зроблять, то Білорусь піде на Сувальський коридор". Напад на країни НАТО – це самогубство для Владіміра Путіна та Лукашенка, однак така ймовірність є.

Самопроголошений білоруський президент діє за наказом Путіна. Це 24 Каналузауважив російський опозиційний журналіст Ігор Яковенко.

"Коли мовиться про заяви Лукашенка, то зрозуміло, що за цим висловлюванням, як правило, стоїть Путін, особливо коли мовиться про зовнішню політику, відносини з Польщею, країнами Балтії", – підкреслив опозиціонер.

Ймовірність нападу на країни НАТО

Ігор Яковенко зазначив, що рішення напасти на одну з країн НАТО стане самогубством для диктаторів. Зокрема, через те, що триває війна проти України, на яку у Росії йде чимала кількість ресурсів.

Можна дати якусь кількість відсотків, що ймовірність нападу на якусь з європейських країн, крім України, велика. Оскільки Путін не може припинити війну, а перемогти Україну він не в змозі, то можливий сценарій зі спробою заморозити фронт в Україні та здійснити якусь агресію на європейську країну,
– припустив він.

Александр Лукашенко: останні новини

  • Теракт у "Крокус Сіті Холі"під Москвою стався 22 березня. А вже через кілька днів Алєксандр Лукашенко заявив, що стрільці спочатку хотіли втекти до Білорусі, а не до України. Заява білоруського диктатора прямо підриває наратив Кремля, який стосується буцімто причетності України до стрілянини.
  • Аналітики ISW наголошують, що в Лукашенка дуже мало очевидних стимулів брехати про факти нападу. Водночас припущення, що стрільці їхалидо Білорусі, ймовірно, щоб сховатися там від російських правоохоронців, може мати згубні політичні наслідки для нього та його режиму. Адже це мало б викликати питання, чому стрільці думали, що у Білорусі їм буде безпечніше і хто, на їхню думку, міг би їх прийняти у країні.
  • Президент України Володимир Зеленський відреагував на так зване партнерство між Путіним та Лукашенком. Його він назвав дипломатичною окупацієюБілорусі, а також заявив про втрату нею суверенітету.

+Відео

У військовій формі та з маленьким песиком: Латушко припустив плани Лукашенка

0
0
Самопроголошений президент Білорусі Алєксандр Лукашенко обговорив з військовими можливий напад на Сувальський коридор, який з'єднує Литву з Польщею. Такий план дійсно існує в Росії та Білорусі.

Про це 24 Каналурозповів білоруський опозиціонер та заступник голови Об'єднаного перехідного Кабінету Білорусі Павло Латушко. Під час цієї розмови з військовими Лукашенко сидів з песиком на руках, що мало вигляд справжньої трагікомедії.

Чому Лукашенко заговорив про Сувальський коридор

Як наголосив Латушко, Лукашенко робить такі заяви в інтересах Кремля. Там хочуть створити загрозу дестабілізації ситуації на кордоні країн-членів ЄС та НАТО. Це змусить їх витрачати більше ресурсів на власну безпеку та зменшити допомогу для України.

Паралельно Лукашенко намагається і себе захистити. Він боїться брати безпосередню участь у війні проти України.

Одночасно Лукашенко прогинає і свою лінію. Він провокує більше розміщення військ НАТО на кордоні з Білоруссю, аби потім "продати" Путіну тезу на кшталт: "Дивіться, нам погрожують. Можлива агресія на територію Білорусі". Хоча всі прекрасно розуміють, що нікому не потрібна білоруська земля. Але він пробує продати це Путіну, щоб пояснити, чому він не може відправити власні збройні сили для участі в наземній операції в Україні,
– сказав Латушко.

Однак, якщо говорити про Сувальський коридор, то Росія дійсно має план щодо можливої дестабілізації та просування в бік Калінінграда. Але чи наважаться вони це робити – є питання.

Це логічно, бо військові завжди розглядають різні варіанти. Але водночас це нелогічно, бо тоді це буде чергова агресія та порушення міжнародного права. Але плани такі, звісно, прописані та вже лежать в Кремлі,
– зазначив Латушко.

Ситуація в Білорусі: останні новини

  • Журналісти проєкту "Схеми" та польського видання Gazeta Wyborcza виявили, що польські митники пропускають білоруську деревину, яка перебуває під санкціями. За документами вона вважається казахською.
  • Білоруський добровольчий полк імені Кастуся Калиновського звернувся до білорусів з усього світу. Вони закликалиїх приєднатися для боротьби за вільну Україну та Білорусь.
  • Утім, якщо хтось не готовий безпосередньо приєднатися до полку Калиновського, то є інші варіанти підтримки. Зокрема фінансові, творчі, просвітницькі тощо.

+Відео

Пішла нова гра: чи може ІДІЛ влаштувати теракт в інших країнах

0
0
Через теракт, що відбувся у російському "Крокус Сіті Хол" 22 березня, деякі європейські країни оголосили підвищений рівень небезпеки. Ймовірність повторних терактів справді є, однак за однієї умови.

Таку думку висловив 24 Каналуголовний редактор порталу "Україна по-арабськи" Мохаммад Фараджаллах, зазначивши, що теракти в Європі можуть статися, якщо ФСБ Росії допомагатиме ІДІЛу в організації. Він впевнений, що ФСБ також сприяли теракту у "Крокус Сіті Хол".

Попередження про майбутні теракти

Країни Заходу знову попереджають Росію, про можливі повторні теракти на їхній території.

Розпочалась нова гра між спецслужбами – в цій грі Росія опинилась у програшні ситуації,
– сказав Фараджаллах.

Головний редактор порталу "Україна по-арабськи" зазначив, що Росія завжди хотіла показати, що вона "наддержава". Ситуація в Росії показує абсолютно інше.

Росія не напряму, але допомогла ІДІЛу, коли закрила очі на застороги інших країн, коли не почала одразу протидіяти терористам,
– наголосив Фараджаллах.

На думку Мохаммада Фараджаллаха, попередження Заходу про майбутні теракти "неофіційна пропозиція" Путіну розпочати деескалацію війни в Україні, і об’єднатися проти іншого ворога – терористів.

Загроза нових терактів: що відомо

  • Посольства США, Великобританії та Німеччини в Москві 7 березня випустили важливе попередження для своїх громадян, які перебувають у російській столиці. Вони попередили про можливі теракти. Закликали обмежити подорожі Росією найближчим час та уникати великого скупчення людей.
  • Відомо, що лідер Кремля час зустрічі з високопоставленими офіцерами ФСБ критикував "відверто провокаційні заяви" західних посадовців, які попереджали про неминучий теракт у Росії.
  • НатомістьРосія висуває звинувачення проти США, Великої Британії та України у зв'язку з терактом у "Крокус Сіті Холі". У відповідь на це, Держдепартамент США чітко заперечив такі заяви Кремля.

+Відео

Не тільки політичне рішення: чи може Польща допомогти Україні збивати ракети

0
0
Під час обстрілу 24 березня російська ракета залетіла у Польщу. Країна підняла свої винищувачі, але повітряну ціль не збила. Згодом у Польщі заявили, що обговорюють можливість збивати ракети, які рухатимуться у бік Альянсу, але це має відбуватися за згодою української сторони й з урахуванням міжнародних наслідків.

Як розповів 24 Каналувійськовий оглядач з Ізраїлю Давид Шарп, щодо гіпотетичної згоди України можна навіть не сумніватися. Однак у цій ситуації є багато інших нюансів, які справді потребують детального узгодження.

Якою може бути співпраця з поляками

Якщо ми обговорюємо можливість Польщі збивати ракети ще над українською територією, то це означає, що вестиметься стрільба відповідними ракетами у бік України. Тобто перехоплення можливе на низьких висотах прямо над українськими населеними пунктами.

Ба більше, ракета може впасти, не влучивши в ціль, і вибухнути на українській території. Тому треба враховувати різні ексцеси, зокрема і юридичного характеру

Раптом вони потраплять у будинок фермера в Україні, а він потім засудить усю Польщу, а може й НАТО,
– зауважив Давид Шарп.

Він додав, що це часткове перебільшення, але головний сенс полягає в тому, що варто узгодити всі проблеми, які коли-небудь можуть з'явитися на порядку денному,

Далі справа за політичним рішенням поляків, чи готові вони діяти в такий спосіб. Адже перехоплення ракет над українською територією, які йдуть на цілі в Україні, створює відчуття ніби ти береш участь у війні, заважаєш Росії бити по цілях,
– підкреслив військовий оглядач.

З погляду союзника цей варіант можливий, але така допомога показує, що Польща не лише підтримує Україну, але й фізично її захищає. Тому в НАТО мають зробити вибір, який є дуже непростим.

Що ще потрібно, окрім політичної згоди

Також треба звернути увагу на військовий момент. Припустимо, що з Україною вдалося домовитися, є рішення про збиття ракет, але тоді постає питання військових можливостей.

У такому випадку вздовж усього кордону між Польщею та Україною, а конкретно у місцях, де особливо часто з'являються російські ракети, наприклад, у Львівській області, – на постійному чергуванні мають бути системи ППО. Ба більше, потрібні такі засоби, які зможуть дуже оперативно перехопити цілі, буквально за лічені секунди.

Літаки повинні бути в бойовій готовності, щоб вони встигли злетіти або баражували біля кордону в очікуванні ракет, коли є тривога. Загалом потрібно провести серйозні підготовчі процеси, щоб мати ефективні зенітні засоби,
– наголосив військовий оглядач.

До того ж поляки здобули б корисний досвід у протистоянні російській загрозі, яку вважають пріоритетною і для себе. Тому все залежить від двох факторів.

Справа за політичним рішенням, а також за військовими можливостями, які доволі скромні. Адже ефективно збивати ракети, які заходять на територію Польщі за лічені секунди й лише на кілька кілометрів, – досить складне завдання,
– підсумував Давид Шарп.

Російська ракета на території Польщі: що відомо

  • Вранці 24 березня російська крилата ракета порушила повітряний простір Польщіта перебувала там 39 секунд. Її не збили, тож вона повернулася на територію України, а далі, ймовірно, влучила у ціль. У польському Міноборони пояснили, що не знешкодили ракету, бо знали, що вона покине їхній повітряний простір.
  • Згодом на ситуацію відреагувало польське МЗС та викликало російського посла. Він приходити відмовився,заявивши, що не збирається відвідувати посольство. За його словами, для цього нібито "немає доказової бази, Варшава її не надала".
  • Польща обурилась такою реакцією Росії. Там назвали слова посла демонстрацією неповаги.Також нагадали, що випадки порушення повітряного простору фіксують вже втретє. Зараз країна готує подальше рішення, щоб дії російського чиновника не залишилися без уваги.

+Відео

ФСБ деградує: 2 версії, якою була участь російських спецслужб в теракті

0
0
Владімір Путін на другий день після теракту в "Крокус Сіті Холі" наголосив на причетності України до його організації. Проте видання Bloomberg пише, що його оточення не вірить у цю версію, і водночас вважає, що теракт є провалом ФСБ.

Також існує припущення, що саме російські спецслужби стоять за організацією стрілянин в Підмосков'ї. Російський опозиційний журналіст Ігор Яковенко розповів 24 Каналупро те, що обидві версії – провалу та причетності ФСБ – мають право на існування.

Перша версія: було не до терактів

Щодо ФСБ, яка дійсно нічого не зробила, щоб уникнути теракту, а коли він стався, намагалася відіграти назад, то за роки путінського режиму ця структура перетворилась на так зване "нове дворянство".

За часів президентства Бориса Єльцина, ФСБ була у загоні, тому що він дуже погано ставився до спецслужб, які свого часу тиснули на нього.

За часів правління Путіна співробітники ФСБ, починаючи з майора, ставали доларовими мільйонерами, а потім мільярдерами. Вони займалися переважно рейдерством, "кришуванням" бізнесу – ставали комерсантами,
– пояснив він.

В цій структурі відбулась серйозна деградація, оскільки у них переважали не інтереси служби, а інтереси власної кишені.

Основна їхня діяльність складається з:

  • вигадування дурниць щодо "терористичних організацій" у вигляді молодих людей, які зібралися на вечірку, грають музику, а їх сприймають як "терористів". За це ФСБшники заробляють собі погони та медалі;
  • пошуку "зрадників" серед вчених, які публікують свої праці в іноземних журналах;
  • розганяння навальнистів (прихильників Олексія Навального – 24 Канал), а також "полювання" на штаби Бориса Надєждіна (подавав свою кандидатуру на вибори президента Росії, але ЦВК його не допустило – 24 Канал).

"Вони мають таке "захопливе" та прибуткове заняття, що на роботу зі справжніми терористами у них вже не вистачає сил. Тому версія, що ФСБ "проспали"теракт має підстави", – наголосив опозиційний журналіст.

Друга версія: питання репутації

Водночас, за його словами, версія, що це була спільна операція російських спецслужб та терористів також може бути реальною, тому що питання репутації дуже важливе.

"Ми пам'ятаємо, з чого розпочався цей путінський шабаш. Путін прийшов до влади, крокуючи трупами жителів російських міст. Ці люди стали жертвами терактів, влаштованих самими спецслужбами. Все, що пов'язано з "рязанським цукром", – це їхня репутація, тому цілком можливо, що вони й організували цей теракт, використавши ІДІЛ", – відзначив Ігор Яковенко.

Теракт в "Крокус Сіті Холі": важливе

  • Після стрілянини в концертному залі, яка відбулась 22 березня, спецслужби схопили підозрюваних у скоєнні теракту в Брянській області. Путін у зверненні до росіян щодо теракту наголосив, що для терористів буцімто було підготовлене "вікно" на кордоні з Україною, щоб вони могли втекти.
  • Пізніше, коли виявилось, що підозрювані – громадяни Таджикистану, а також коли ІДІЛ взяла на себе відповідальністьза теракт, Путін визнав, що стрілянину вчинила ісламістські бойовики. Проте він наголосив, що "нас цікавить, хто це наказав".
  • Водночас теракт в Московській області може бути, на думку Ігоря Яковенко, "спільним проєктом ІДІЛ й російських спецслужб". Він вважає, що це не перший випадок їхньоїтворчої "дружби". Почалась вона з вибухів будинків у вересні 1999 року, на хвилі яких, за словами Яковенко, "Путін прийшов до влади".

+Відео

"Амбітна ціль": чи вистачать Росії сил для захоплення Харкова

0
0
ЗМІ пишуть про те, що Владімір Путін нібито планує завершити так звану "СВО" взяттям Харкова. Утім, нині немає ознак жодного наступу окупантів на це місто. Також у ворога немає можливостей для розв'язання амбіційних завдань.

Про це 24 Каналузаявив військовий оглядач з Ізраїлю Давид Шарп, зауваживши, що Харків – це суперамбіційне завдання для росіян. Натомість у Харківській області загарбники все ж таки хочуть захопити Куп'янськ.

"Ставлять мету – вийти на позиції на березі річки Оскіл, що досі було нездійсненно. І це є дуже – дуже складним завданням. Харків – це дещо надзвичайне, зовсім особливе", – наголосив Шарп.

Це потребує колосальних додаткових сил.Аби про це бодай замислитися, треба, аби у росіянз'явилася значна кількість військ. Оскільки Росія не проводила мобілізацію, тож є сумніви, чи є у ворога додаткові бойові частини.

Військовий оглядач зауважив, що, якщо Кремль відчує те, що в України несприятлива перспектива щодо допомоги від західних союзників, то тоді амбіції та мрії Росії можуть стати масштабнішими – аж до захоплення дуже великих територій.

Поки що все це пов'язано з реальними фактами на землі. А вони свідчать, що є мета захопити Донецьку область. Можливо, шматок Харківської області. До цього їм далеко,
– переконаний Давид Шарп.

Утім росіяни намагаються покроково до цього прагнути.Якщо ж українська держава опиниться у поганій ситуації з постачанням зброї, зауважив військовий оглядач, можливості російської армії щодо територіальних захоплень зростуть.

Яка ситуація у Харкові: новини

  • Росіяни вдень 27 березня вдарили по Харкову. Загарбники атакували житловий мікрорайон міста – багатоквартирні будинки. Унаслідок атаки є загиблі та поранені.
  • Обстріляли окупанти Харків і 26 березня. Є влучання в об'єкти в районі житлової забудови. Росіяни вдарили по гуртожитку одного з навчальних закладів. Відомо про одного постраждалого.
  • Тим часом місто оговтуєтьсявід російських атак по об'єктах енергетики. Ворог вдарив по них 22 березня. Так у Харкові намагаються повернути гарячу воду. Водночас світло у місті подають за графіком.

+Відео

Як часто росіяни можуть застосовувати "Циркон": військовий оглядач поділився припущенням

0
0
Гіперзвукова ракета "Циркон", якою могли вдарити росіяни по Києву, ще дуже "сира". Хоч її взяли на озброєння у Росії, станом на сьогодні вона має "напівекспериментальний" статус.

Про це 24 Каналурозповів військовий оглядач з Ізраїлю Давид Шарп, наголосивши, що Росія може накопичувати ракети та відповідно інтенсивніше їх використовувати, проте не так потужно, як би вона хотіла.

Як часто росіяни можуть застосовувати "Циркон"

За словами Шарпа, "Циркон" – непроста ракета. Її можуть перехопити тільки швидкісні та сучасні західні ЗРК, такі як Patriot та SAMP/T. Комплекси мають розташовуватися поблизу цілей, по яких з великою імовірністю битиме ворог.

"Циркон" – додаткова підмога. Найімовірніше, їх загалом мало. Мабуть, застосовуватимуть доволі рідко чи лічені одиниці,
– наголосив військовий оглядач.

Поки невідомі реальні характеристики "Циркону", зокрема, точність, вага бойової частини та розмір самої ракети. Українські фахівці досліджуватимуть уламки, щоб потім стверджувально про неї розповісти.

Немає причин вважати, що це така собі "чудо-зброя", як було багаторазово представлено російською пропагандою. Але, на жаль, це черговий хворобливий такий інструмент, який у них з'явився та розроблявся роками,
– зазначив військовий оглядач з Ізраїлю.

Припустимо, що масове застосування багатьох-багатьох десятків, ймовірно, неможливе з міркувань того, що це дорогий виріб і тільки з'явився на світ.

Чому збільшилися ракетні обстріли

Окрім того, Давид Шарп зауважив, що останніми днями росіяни загалом активізували ракетні атаки по території України. Окупанти можуть вчиняти такі дії з метою різних тактичних причин:

  • відповідь на українські удари по російських НПЗ;
  • відповідь на рейд російських добровольців на Бєлгородщині та Курщині;
  • хочуть вивести з ладу українську енергетику;
  • тиснуть на українців психологічно, аби змусити їх хвилюватися.
  • прагнуть вдарити по українському військово-промисловому комплексу.

Більше новин про ракети "Циркон"

  • Речниця Сил оборони півдня України Наталя Гуменюк зауважила, що "удар по Києву балістикою з Криму" – це означає, що ворог вишукує способи, у який спосіб тиснути з найнесподіваніших напрямків і з використанням озброєння, яке буде ускладнювати роботу наших систем протиповітряної оборони.
  • Речник Повітряних сил ЗСУ Ілля Євлаш розповів, що Україна має необхідні засоби для того, щоб збивати російські протикорабельні гіперзвукові ракети ЗМ22 "Циркон". За його словами, це дуже швидка зброя. Однак коли ці ракети заходять на ударну траєкторію, їх швидкість спадає.
  • Також Євлаш зазначив, що атаки "Цирконами" можуть слугувати для експериментів щодо ефективності української ППО. Крім цього, можливе застосування Росією цього типу ракет, може бути зумовлене дефіцитомінших типів ракет.

+Відео

Протести в Угорщині: політолог припустив, що чекає на режим Орбана

0
0
У столиці Угорщини ввечері 26 березня на протест вийшли кілька тисяч людей. Вони вимагали відставки прем'єр-міністра Віктора Орбана через звинувачення у корупції.

Зараз питання лише в тому, чи зможе угорська опозиція скористатися наростанням невдоволення в народних масах, аби досягнути політичних цілей. Таку думку 24 Каналувисловив політолог Валентин Гладких.

Угорці розлючені на Орбана

Суспільство втомлюється від будь-якої влади. Режим Орбана довго зберігається в Угорщині, але в результаті його урядування навряд чи можна говорити про процвітання країни.

За будь-яких обставин рано чи пізно режим Орбана в Угорщині буде змінений. З огляду на ті відчайдушні зусилля, які докладає протягом останніх двох десятків років режим Орбана, щоб зберегти стабільність й забезпечити сталість, то, можливо, доведеться опозиції також вдаватися до більш радикальних методів, аби змінити правлячий режим.

Наразі складно передбачити, чи переростуть нинішні протести в зміну режиму. Проте у будь-якому випадку це руйнує уявлення про Орбана, як всенародного та бездоганного лідера, який може собі дозволити зухвало говорити від імені всіх угорців.

Суспільство небезпідставно розлючене,
– зазначив політолог.

Є частина складнощів, які обумовлені об'єктивною ситуацією – спочатку коронавірус, потім війна в Україні. Проте є низка чинників, які пов'язані з особливостями урядування Орбаном. До того ж найімовірніше, закиди в корупції також небезпідставні.

Чи зміниться ставлення Трампа до Орбана

Колишній президент США Дональд Трамп так яро підтримував Віктора Орбана. Однак, коли ситуація з хабарництвом розростатиметься, то навряд чи позиція Трампа не зміниться.

"У Трампа зараз є свої проблеми у Сполучених Штатах Америки. Я думаю, що Орбану варто розглядати ці протести в контексті внутрішньоєвропейського порядку денного", – додав Гладких.

Ймовірно, найближчим часом Орбан видасть чергову порцію заяв. Мовляв, хтось намагається розхитати ситуацію в Угорщині в інтересах якихось транснаціональних корпорацій, або якісь злобні глобалісти розхитують стабільне суспільство, але тільки Орбан стоїть на захисті традиційних цінностей.

"Думаю, що ми побачимо у виконанні Орбана черговий спалах євроскептичної риторики. Йому варто було б рухатися в протилежному напрямку й усвідомити, що в багатьох країнах Європи євроскептики програли вибори, то те саме може статися і в Угорщині", – мовив політолог.

ЄС може накласти санкції на Угорщину через шалені збитки

Одна з найбільших іноземних мереж на території Угорщини Spar звинуватила уряд Орбана убагатомільйонних збитках компанії.Австрійці переконані, що Будапешт своїм втручанням у діяльність бізнесу порушила законодавство ЄС.

До слова, у 2022 році уряд Орбан для боротьби з інфляцією застосував надзвичайні заходи – податок на доходи для роздрібних іноземних мереж у розмірі 4,5%. Також мережі були змушені зробити обов'язкову знижку у 10% на популярні товари, такі як риба, птиця, кава, яйця тощо.

Spar вважає, що ці заходи несумісні з законодавством ЄС, оскільки вони порушують норму про вільний рух товарів і свободу заснування, а також хартію основних прав,
– йдеться у скарзі компанії на Угорщину.

Через дії Орбана компанії довелося збільшити видатки аж на 90 мільйонів євро. За підсумками 2023 року угорська частина компанії зазнала 50 мільйонів євро.


+Відео

Блеф з поглажуванням собачки, – російський опозиціонер про останні заяви Лукашенка

0
0
Самопроголошений президент Білорусі Александр Лукашенко, у військовій формі та з собачкою на руках, вкотре заявив про загрозу з боку НАТО та нібито необхідність протистояти країнам Балтії. Крім цього він заслухав доповіді військових, які розповіли про наступальні можливості армії.

Лукашенко може хіба що демонструвати свою "хоробрість". Про це 24 Каналурозповів російський опозиційний політик Геннадій Гудков, зауваживши, що насправді її зовсім немає, так само як і можливості протистояти НАТО.

Заяви Лукашенка – звичайний шантаж

"Наразі все це схоже на блеф з погладжуванням собачки. Його слова виглядають комічно, бо країни Балтії – це члени НАТО. А де НАТО, а де Лукашенко?" – сказав російський опозиційний політик.

Отже, всі його слова – це шантаж і погрози. Насправді білоруський диктатор не наважиться на щось серйозне. Тому останніми заявами він лише хотів про себе нагадати й показати нібито є справжнім полководцем, який вирішує долю народу.

Звичайно, це блеф, бо Лукашенко без Путіна – це нуль без палички. Суверенної та незалежної Білорусі не існує. З цим уже мало хто посперечається,
– зауважив Геннадій Гудков.

Хоча зараз все це лише шантаж, але треба розуміти, що за ним стоять певні думки й рішення. Ймовірно, Лукашенко обговорює їх разом з оточенням Путіна. Звідси й випливають його погрози Литві та іншим країнам НАТО. Такі слова не можуть залишитися без уваги Заходу.

Тож на загрозу, про яку говорить так званий президент Білорусі, обов'язково має бути відповідь. Але наразі з політичного погляду це не більше, ніж блеф і спроба "погавкати на слона",
– підкреслив Гудков.

Що відбувається у Білорусі

  • Александр Лукашенко відреагував на теракт у російському торговому центрі. Він сказав, що нападники намагалися втекти через білоруський кордон, але завдяки заходам безпеки не змогли цього зробити. Далі вони нібито втікали у бік України. Однак ці заяви суперечать тому, що раніше говорив Путін про "слід Києва".
  • У Білорусі проведуть військові навчання, під час яких перевірять бойову підготовку усіх підрозділів. Причиною стало навчання армії НАТО,яке наприкінці лютого 2024 року почалося біля їхніх кордонів. У Центрі протидії дезінформації попередили українців про можливі фейки, пов'язані з повторним нападом Білорусі й нагадали, що ця країна регулярно проводить схожі перевірки свого війська.
  • Лукашенко повідомив, що візьме участь у "виборах" президента,які заплановані на 2025 рік. Також він взявся розхвалювати "демократію та прозорість" виборчого процесу. Ба більше, звернувся до "радикалів", яким пригрозив наслідками за нібито розбурхування суспільства.

+Відео

Росіяни вдарили новим типом зброї по Харкову: перші наслідки

0
0
У Харкові вдень 27 березня пролунали гучні вибухи. Російські військові атакували місто керованими боєприпасами великого калібру. Внаслідок влучання є загиблі та поранені.

Близько 15:50 окупанти завдали двох ударівпо Шевченківському району Харкова. Детальніше про наслідки російського удару розповіла кореспондентка 24 Каналу Анна Черненко.

Жертви та руйнування

На жаль, є жертва. Внаслідок російського удару загинув чоловік старшого віку, який просто їхав на велосипеді двором, у який прилетів ворожий снаряд. Наразі правоохоронці встановлюють особу та вік загиблого.

Поки що ми не можемо показати детально місце, куди влучили росіяни, адже ще не минули три безпекові години,
– зауважила кореспондентка.

Кількість постраждалих вже зросла до 18 осіб. Переважно люди отримали поранення склом різного ступеня тяжкості.

Окупанти влучили у житлову забудову. Потужна вибухова хвиля потрощила понад десяток житлових будинків, а також пошкоджено медзаклад, два освітні заклади, зокрема школа і садочок, та адмінбудівлі.

"Центр, звичайний житловий квартал з п'ятиповерхівок. Дуже великі руйнування. Повилітали вікна та двері", – мовила Черненко.

Чим росіяни вдарили по Харкову

Експерти вже встановили снаряд, яким росіяни 27 березня били по Харкову. Ворог завдав удар з літака двома керованими авіабомбами. Повна назва – уніфікований міжвидовий плануючий боєприпас, калібр 30 см (УМПБ Д-30).

Це не ті удари, які були, наприклад, по Салтівці чи інших районах міста на початку повномасштабного вторгнення. Це інший тип озброєння,
– зауважила кореспондентка.

У прокуратурі та обласній військовій адміністрації підтвердили, що російська армія вперше стріляла таким озброєнням по Харкову.

Здавалося б, що 30 сантиметрів це не такий великий діаметр. Вирва після влучання також невелика, але від цього бомба не менш смертельна,
– додала Черненко.

Така зброя б'є на відстані 90 кілометрів. Від Харкова до кордону з Росією всього 35 – 40 кілометрів. Відповідно російські літаки можуть не вилітати за межі кордону й випускати по Харкову фугасні снаряди.

Правоохоронці уточнили, що такі снаряди можна використовувати як з РСЗВ, так і з авіації. За даними прокуратури, окрім Харкова, схожими боєприпасами 27 березня окупанти обстріляли й Сумщину.

Удар по Харкову 27 березня: основне

  • Російські війська вкотре обстріляли житловий мікрорайон Харкова. Внаслідок удару є загиблі та постраждалі. Серед поранених 4 дітей, наймолодшій дитині, яка постраждала під час обстрілу, 3 місяці.
  • Володимир Зеленський прокоментував удар російської окупаційної армії по Харкову. У своєму телеграм-каналі президент показав наслідки російського терору. Він зауважив, що ворог атакував цивільне місто авіабомбами.
  • У поліції зазначили, що для удару ворог використав модернізовані авіабомби. Це щось середнє між керованою авіаційною бомбою та крилатою ракетою.

+Відео

Ситуація на фронті могла б змінитись за кілька місяців: Черник назвав реальну умову

0
0
The Economist написало про те, що наступні 5 – 8 місяців можуть стати вирішальними у війні Росії проти України. Утім, якби Україні надали достатню кількість авіації та бодай 1500 далекобійних ракет ATACMS, то ЗСУ могли б стиснути лінію розмежування за кілька місяців.

Таку думку 24 Каналувисловив військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Петро Черник, зауваживши, що для цього знадобилося б приблизно 2 – 4 місяці. Питання лише у частості застосування цієї зброї.

"Дали б достатню кількість авіації, хоча б 1500 ракет ATACMS, то ми могли б стиснути лінію розмежування принаймні до старої за кілька місяців", – переконаний Черник.

Військовий експерт розказав, що під час війни у Перській затоці, яка тривала з серпня 1990-го року по лютий 1991-го року, за 37 днів американці застосували понад 600 цих далекобійних ракет. Так були дні, коли використовуваливід 20 до 100 ATACMS.

Мені тяжко собі уявити, що ми за одну добу можемо застосувати 10 ракет ATACMS. І хоча б 10 днів так попрацювати,
– сказав полковник запасу ЗСУ.

Петро Черник зазначив, що ці 10 днів могли б бутидужекритичними для російської логістики. Особливо, якщо на відстані до 300 кілометрів українська армія могла б вражати ворожу залізницю – російські ешелони та електротяги.

"На 90% в зону окупації довозиться саме залізницею. Картинка могла б кардинально змінитися", – наголосив військовий експерт.

Ракети ATACMS для України

  • США не ухвалили рішення щодо передачі далекобійних ракет ATACMS для України. Радник президента США з питань нацбезпеки Джейк Салліван зазначив, що, за можливості, цю зброю передадуть. Утім, нині у Білому домі тривають дискусії щодо цього.
  • Тим часом сенатор Ліндсі Грем сподівається, що Україна таки отримає ATACMS у 2024-му році. Так українські військові зможуть зруйнувати Кримський міст.
  • Зазначимо, що ЗСУ ужеотримувалиці далекобійні ракети. Окрім того, їх уже застосовували у бою.

+Відео

Путін уже без цього не може: опозиціонер пояснив попередження "Медузи" про "захоплення Харкова"

0
0
Останніми днями Харків особливо жорстко обстрілюють росіяни. Внаслідок ракетних ударів у місті проблеми з постачанням електроенергії та води. Водночас видання "Медуза" припустило, що Владімір Путін планує закінчити так зване "СВО" захопленням саме Харкова.

Геннадій Гудков, російський опозиційний політик, сказав 24 Каналу, що очільнику Кремля потрібен хоч якийсь успіх на тлі поразок Росії, нездатності діяти та усіх подій, що відбуваються. Водночас зараз Росія не будує стратегічних планів. Горизонт планування ворога – 2 – 3 місяці.

Потрібна нова війна

Путін перебуває наразі в такій ситуації, коли не може закінчити війну, тому що тоді почнуться серйозні випробуваннядля його режиму.

Путіну потрібна війна. Її припинення буде серйозним викликом для очільника Кремля, його рейтингу, підтримки серед росіян. Тому він буде використовувати воєнні конфлікти. Путін без цього не може утримати свою владу. Як наркоманам постійно потрібні наркотики, так само йому необхідна війна,
– наголосив російський опозиційний політик.

Імовірно він не хоче закінчити війну захопленням Харкова, зараз для нього важливіше перманентна війна. Економічна та фінансова ситуація в Росії дозволяє йому вести її достатньо тривалий час.

"Він прагне досягти якихось успіхів, прориву міжнародної ізоляції та оголосити про свою перемогу. Проте не надовго, тому що потім йому буде потрібна нова війна", – зауважив Гудков.

Хоче утримати, що захопив

Наразі, за інформацією американського Інституту вивчення війни, Росія формує нові резерви, але не для наступу, а для того, щоб утримувати фронт.

Найперше завдання Путіна, на думку опозиціонера, утримати те, що він захопив, та змусити Україну піти на перемовини. Друге завдання, якщо є можливість щось ще захопити, щоб досягти якогось морально-психологічного успіху, зробити це.

"Також Путін може ще мобілізувати 300 тисяч осіб, навчити їх та кинути на фронт. Якщо цих сил вистачить для наступальних операцій, росіяни підуть у наступ. Якщо ж розумітимуть, що сил недостатньо, а Україна отримає необхідне озброєння для того, щоб ліквідувати нову російську армію, то Путін відмовиться від наступу", – відзначив Геннадій Гудков.

Чи можливий наступ росіян на Харків: що відомо

  • В американському Інституті вивчення війни з посиланням на російські офіційні особи стверджують, що Росія готує збільшити своє військо, щоб спробувати здійснити наступальну операцію на Харків.
  • Зокрема мобілізовані весняного призову та резервісти буцімто відправляться на південний кордон Росії. Вони можуть там перебувати для вивільнення досвідченіших військових, які імовірно наступатимуть на Харків.
  • У ISW повідомляють, що росіянам потрібно додаткове військо чисельністю 300 тисяч, щоб розпочати операцію з оточення Харкова.
  • Водночас ISW не спостерігає ознак того, що росіяни готуються до наступу на Харків.
  • Проте боєць ЗСУ та політолог Тарас Березовець вважає "вкиди" росіян про нібито "наступ на Харків"– фейк. Ворог, на його думку, робить це навмисне, щоб "зламати дух і супротив" харків’ян і українських сил оборони. Він вважає, що це є "інформаційною спецоперацією".

+Відео

Росіяни вдарили між житловими будинками, багато руйнувань: страшні фото з Харкова після удару

0
0
Прокуратура показала фото наслідків удару по Харкову. Місто жорстоко обстріляли вдень 27 березня.

Росіяни поцілили по житлових будинках і низці цивільних об'єктів. Постраждали діти, одна людина загинула. Удару завдали модернізованою авіабомбою – вперше з 2022 року.

Правоохоронці фіксують злочини росіян: фото

Слідчі вказали: 27 березня приблизно о 15:50 росіяни обстріляли житлові квартали у Шевченківському районі Харкова.

Станом на зараз відомо про одного загиблого чоловіка. 18 осіб поранено, серед яких четверо дітей від трьох місяців до тринадцяти років. Пошкоджено низку багатоповерхівок, медичні установи, автомобілі, школа, дитячий садок та інші обʼєкти цивільної інфраструктури,
– навели дані вони.

Наслідки удару по Харкову 27 березня / Фото Харківської обласної прокуратури

Також прокурори оприлюднили відео з дрона. З нього стає зрозумілим масштаб пошкоджень.

Наслідки удару по Харкову 27 березня: дивіться відео

Що відомо про зброю агресора

"За попередніми даними, ворог вдарив двома УМПБ Д-30 (уніфікований міжвидовий плануючий боєприпас, калібр 30 сантиметрів). Це перший випадок, коли збройні сили Росії вдарили таким видом боєприпасу по місту. Боєприпаси випустили з літака", – інформують у відомстві.

У поліції кажуть: снаряд прилетів між двома житловими будинками.

Чому робота прокурорів важлива

Щойно стався удар, місцева влада написала, що на місці працюють правоохоронці. Дуже важливо швидко зафіксувати усі воєнні злочини росіян, щоб потім було з чим іти до суду.

Прокурори, поліцейські та профільні служби продовжують працювати на місцях ударів по житлових масивах Харкова. За процесуального керівництва Шевченківської окружної прокуратури міста Харкова розпочато досудове розслідування за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством.

"Посеред дня цинічно та підступно вдарити надпотужними боєприпасами по звичайних житлових будинках Харкова… Росія понесе відповідальність за кожний злочин проти українців", – підсумували в Харківській обласній прокуратурі.

Володимир Зеленський відреагував на удар

"Російський терор проти міста набуває особливої підлості. Намагання загнати понад мільйон людей у блекаут, постійні удари ракет і "Шахедів". Тепер – авіабомби. Просто по звичайній вулиці, по будинках, школі, звичайній цивільній інфраструктурі", – написав він.


+Відео

Що сприяло стабілізації фронту і які перспективи в ЗСУ: військове зведення від Світана

0
0
Ситуація по всій лінії бойового зіткнення розвивається зі змінним успіхом. Після точкових просувань ворога ЗСУ вдалося стабілізувати ситуацію і навіть почати переломлювати її на свою користь.

В чому причина змін на фронті в щоденному фронтовому огляді для 24 Каналупроаналізував військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан. Він також припустив, за якої умови ЗСУ зможуть вийти на паритет з ворогом щодо застосування артилерії.

Удар по флоту

В мережі з'явилися фото влучань по російському кораблю "Іван Хурс". Світан пояснив, що такий удар не є критичним, але на певний час виведе судно із ладу. І поки не відремонтують, корабель не зможе виконувати бойові завдання.

Адже вдарити так, аби ліквідувати повністю – надзвичайно складно. Або бити на потоплення, або влучити в відсік з боєприпасами, щоб відбувся внутрішній вибух.

Тоді лише можна говорити, що корабель знищений,
– наголосив полковник в запасі.

Удар по Горлівці

За минулу добу також потужні вибухи лунали в Донецькій області в Горлівці. Наразі можна говорити, що кількість снарядів на фронті дещо збільшилась, чому посприяла робота президента Чехії Петера Павела, підкреслив аналітик.

БК точно пішли і зараз наші стволи ожили, до того ж по всій лінії фронту,
– зауважив Світан.

Горлівський відтінок є одним з небагатьох, де ЗСУ перебувають практично на позиціях до 2024 року. Це дає можливість українській артилерії працювати по воєнних уже розвіданих об'єктах.

Ситуація на Авдіївському напрямку

З'явилося відео потужної роботи ЗСУі на Авдіївському напрямку. Зокрема зараз триває активна робота по коксохімічному заводу, в який раніше зайшли окупанти.

Світан переконаний, що тепер з'явиться можливість почати очищати Авдіївку не лише від ворога, а й від шалених забруднень, яких свого часу завдавав коксохімічний завод.

Обстрілюючи завод, в який зайшли росіяни, ми убезпечуємо деякі наші позиції трохи західніше, і все вказує на те, що справді боєприпаси підійшли, а це вже дає можливість перевести будь-який бій в режим позиційного,
– додав військовий експерт.

Артилерія, за словами Світана, розташована там де і раніше, попри просування росіян. Раніше вона прикривала ці території, однак через брак боєкомплекту росіянам вдалося просунутися на деяких відтинках.

Бої біля Лиману

На Лиманському напрямку залишається ситуація складною. Бійці ЗСУ повідомляють, що кілька тижнів ворог тисне на населений пункт Терни. Однак українській армії вдається потужно нищити, і навіть посувати ворога звідти.

Ця стабілізація відбувається через збільшення боєприпасів, наголосив Світан. Якщо вдасться відновити можливість застосовувати 5 – 7 тисяч боєприпасів, можна буде говорити про паритет з росіянами. Хоча вони використовують приблизно 10 тисяч снарядів, однак Україна має більш точну зброю.

Як тільки підійшла достатня кількість боєприпасів, одразу ж по всій лінії фронту почали проходити зворотні події,
– зауважив Світан.

Також додав, що проблема росіян в тому, що під час руху вони не закопувалися і зайшли на територію, яка більш нагадує полігон для знищення. Артилерія легко дістає ворога на цих відтинках фронту.

"Це позиційна війна, в який головне завдання – зберегти свої життя і забрати якомога більше російських. Це найкраще виконувати за допомогою артилерії, нікуди не рухаючись. Оптимальний варіант знищувати тисячу росіян за добу, ту ж кількість, яку вони можуть мобілізувати", – резюмував Світан.


+Відео

Містять менше вибухівки, ніж заявлено: як Україна може протидіяти ракетам "Циркон"

0
0
Російські окупанти, ймовірно, вже вдруге використали проти України свою нову розробку – гіперзвукову ракету "Циркон". В обох випадках ворожу ціль збили, а тепер стало відомо, що у ракеті менше вибухівки, ніж про це говорили росіяни.

Вага бойової частини становить не більше, ніж 40 кілограмів вибухівки, хоча окупанти заявляли про нібито 300 – 400. Військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Петро Черник розповів 24 Каналущо Росія справді має нестачу у виробництві вибухових матеріалів.

Чим можна збити російські "Циркони"

Хоч окупанти заявляли нібито налагодили виробництво вибухівки, але насправді це не так. Ба більше, проблема не у розкраданні, а в обмеженості їхнього виробництва. Вибухівки суттєво не вистачає.

Росіяни змушені зменшувати від своїх тактико-технічних параметрів, які розробляли на самому початку. Підняти рівень виробництва всіх вибухових матеріалів більше, ніж на 30% вони не зможуть,
– наголосив Петро Черник.

Відтак точність ракет слабка, а бойова частина досить невелика. Навіть ракети Х-101 чи Х-22 можуть бути набагато потужніші, ніж розхвалені, гіперзвукові "диво-розробки". Українська ППО здатна їх збивати. До того ж є чимало засобів, якими можна це робити.

У наших союзників лише систем Patriot виготовлено понад 1000 установок. Якби тільки одна Саудівська Аравія наважилась поділитися хоча б третиною своїх установок, то це нам би дуже сильно допомогло. А таких ракет як MIM-23 Hawk виготовлено більше ніж 40 тисяч – це неймовірно багато,
– зауважив військовий експерт.

Крім цього, є інтегрована ракета Sidewinder класу "повітря – повітря". Її почали розробляти в середині 1950-их років і вона виявилася надзвичайно влучною. Цих ракет нараховують понад 200 тисяч, AIM-7 Sparrow – більше, ніж 70 тисяч, AIM-120 AMRAAM – більше, ніж 20.

Тобто є і самі пускові установки, є і ракети, авіації також достатньо, просто нашим союзникам треба нарешті перейти психологічну межу. Ніякого технічного аспекту давно немає,
– сказав Черник.

Українські пілоти надзвичайно швидко засвоюють програму. Наприклад, курс навчання на системах Patriot вони пройшли за 10 тижнів замість 10 місяців. Тому у цьому сенсі ніякої проблематики немає, є лише політичний момент.

Що відомо про ракету "Циркон"

  • Російські окупанти 25 березня обстріляли Київ балістичними ракетами. Їх вдалося перехопити. Згодом стало відомо, що ворог міг використати "Циркони", а фото уламківз'явилися в мережі. Ця ракета є найновішою серед усіх, що має на озброєнні Росія. Її характеристики донедавна взагалі були невідомими.   
  • У Повітряних силах зазначили, що окупанти могли запустити цю ракету через нестачу інших засобів озброєння.Якби у них було достатньо "Калібрів" чи "Іскандерів" навряд чи вони били б по Києву "Цирконами". Це надто дорога, потужна й складна ракета.
  • Швидкість "Циркону" надзвичайно велика й становить понад 5 махів. Один мах еквівалентний приблизно 1,2 тисячі кілометрів за годину. Так ракета може долетіти до найбільших міст України за лічені хвилини. Наприклад, щоб дістати до Києва знадобиться лише 3 хвилини, а до Півдня України – хвилина.

+Відео

"Великоросійське нутро полізе нагору": у Росії посилились репресивні дії проти інших народів

0
0
В Підмосков'ї 22 березня стався теракт, внаслідок якого за попередніми даними загинуло 139 осіб. Російські спецслужби затримали підозрюваних, які виявились громадянами Таджикистану. Саме це стало тригером для посилення переслідувань трудових мігрантів в Росії.

На складі маркетплейсу Wildberries у підмосковній Електросталі росгвардія та поліція влаштували 27 березня рейд з метою виявлення нелегалів. Політтехнолог Борис Тизенгаузен розповів 24 Каналу, що це реакція Владіміра Путіна та російських спецслужб на те, що їх ганьбили. Вони або проґавили теракт в "Крокус Сіті Холі", або ж самі його контролювали, а тепер відігруються на трудових мігрантах.

Можуть за себе постояти

Зараз для громадян Таджикистану, Узбекистану, Казахстану, Туркменістану найкращий вихід – виїхати з Росії. Після теракту у більшості росіян не виникне питань, якщо трудових мігрантів почнуть бити або кидати одразу на фронт.

Проте якщо хоча 40% мігрантів виїдуть, то у Росії настане колосальна криза з цілими категоріями професій.

Росіяни не усвідомлюють, що відбувається. Їм тривалий час не кидали "націоналістичну, ксенофобську кістку". Путін навпаки останнім часом проводив протилежну політику, розповідав, що Росія – багатонаціональна держава. А зараз це великоросійське нутро полізе нагору,
– наголосив політтехнолог.

Вже є десятки випадків по всій Росії, відзначив він, коли усілякі неадеквати, психі кидаються на громадян з неслов'янською зовнішністю. І цих людей, що піддаються знущанням, ніхто не збирається захищати.

"Проте вони можуть себе самі захистити. Мусульманський світ може зібратися і показати російським ксенофобам, що вони не будуть це терпіти та можуть за себе постояти. Тоді значно жорсткіше розвиватиметься ситуація", – припустив Борис Тизенгаузен.

Рейд на склад Wildberries в Московській області

  • Росгвардія, поліція та працівники військкоматів 27 березня влаштували на складах маркетплейса перевірку співробітників, переважну більшість яких складають громадяни колишніх республік Радянського Союзу.
  • Метою рейду було виявлення серед працівників нелегалів, а також ухилянтів. Правоохоронці перевірили щонайменше 5 тисяч співробітників складу. Вони також виявляли наявність трудових патентів, дозволу на проживання та військових квитків. Після перевірки деяких трудових мігрантів закрили в автозаках та відвезли до військкоматів.
  • За свідченням співробітника складів, тих, хто чинив опір, ОМОН "лупив кийками".
  • Це не остання перевірка і найближчим часом ця процедура пошириться на інші великі склади та сортувальні центри Wildberries у Московській області.
  • Видання Al Jazeera спрогнозувало, що після заяви Путіна покарати тих, хто стоїть за терактом, імовірно мусульманські меншини в Росії зазнають репресій. Журналісти зазначають, що теракти можуть також мати на меті спровокувати потужну репресивну відповідь. Саме це може бути частиною плану ІДІЛ, яка взяла на себе відповідальність за теракт.

+Відео

Перед ним не встоїть ніхто: елементарний рецепт салату з пекінської капусти

0
0
Салати з пекінської капусти – класика будь-якого святкового столу. Спробуйте приготувати його за цим рецептом – вам сподобається.

Пекінська капуста широко використовується в азійський кухні. Однак навіть українці полюбили її за хрустку консистенцію та ніжний смак.

Смачний салат з пекінської капусти – перевірений рецепт

  • Час: 40 хвилин
  • Порцій: 4

Приготування:

  1. Пекінську капусту промийте і просушіть. Наріжте тоненькою соломкою.
  2. Курячу грудку відваріть до готовності. Для цього налийте в каструлю воду, посоліть і закип'ятіть. Покладіть м'ясо і варіть приблизно 15 – 20 хвилин. Коли філе буде готове, охолодіть його та наріжте соломкою.
  3. Яйця відваріть на круто протягом 10 хвилин після закипання води. Після цього перекладіть їх у холодну воду, почистьте і наріжте невеликими шматочками.
  4. З'єднайте всі нарізані інгредієнти у салатнику, додайте консервовану кукурудзу, трохи солі та меленого чорного перцю. Заправте майонезом і добре все перемішайте.

+Відео

Людей треба вводити у два стани: з чим пов’язана істерія Кремля після теракту

0
0
У великому торговому центрі Росії "Крокус Сіті Хол" 22 березня сталася стрілянина та підпал. Відомо про понад 130 загиблих. Перших підозрюваних вже затримали, а російські силовики жорстоко допитували їх та катували.

У Кремлі вже неодноразово намагалися кинути тінь на певну національну групу. Про це 24 Каналурозповів політолог Руслан Айсин, пригадавши, як в середині дев'яностих просували тему "чеченського сліду", хоча вчиняти терактимогли самі ж російські спецслужби.

Чого хоче влада після теракту

Щоразу після схожих ситуацій підіймається загальна істерія, а путінський режим починає звинувачувати мігрантів, мусульман, грузинів. Варто згадати, як у 2008 році росіяни відкрили справжнє "полювання" на громадян Грузії.

Силовики навіть ходили по школах і шукали учнів грузинської національності. З ними проводили бесіди.

Російській владі треба постійно підтримувати високий рівень істерії, який насамперед пов'язаний із ксенофобією. Це для того, щоб мобілізувати народ, бо країна розслабляється, тому людей потрібно періодично вводити у два стани – страху та мобілізації, які між собою взаємопов'язані,
– розповів Руслан Айсин.

Якщо раніше увага влади була звернена на чеченців, то зараз вони зосередились на таджиках. Всі ці люди здебільшого приїжджі, а в Росію їх відправив президент Таджикистану Рахмон Емомалі, який є другом Путіна. Ба більше, спецслужби країн також взаємодіють, як і їхні політичні структури.

У них є спільна мета – залякати людей та запропонувати їм соціальний контракт. Він полягає в тому, що мігрантів перестають "кошмарити", звинувачувати у всіх бідах, але натомість вони підписують угоду з міноборони та вирушають на війну,
– сказав політолог.

Людей обманом хочуть відправити на фронт

Якщо згадати часи правління Йосипа Сталіна, то тоді також існували штрафбати. До цих підрозділів входили ув'язнені, зокрема через свою політичну позицію. Їх відправляли на війну, щоб вони нібито відкупили свою провину перед Батьківщиною.

Над цим зараз і працює російська влада. Вона просто закидає фронт такими людьми, бо вони безправні, їм немає куди їхати. Ба більше, обіцяє їм громадянство, соціальні виплати, садочки їхнім дітям. А ще каже нібито вони не братимуть участі у штурмах,
– розповів політолог.

Все це традиційні, маніпулятивні технології, які використовує російська влада. До того ж це може бути чи не єдиною можливістю набрати мобілізаційний ресурс. Адже з тих людей, яких призвав Путін під час частковою мобілізації, залишилося вже небагато.

"Вони кажуть, що можуть призвати ще 5 або 3 мільйони, але для цього доведеться забирати людей з господарських, економічних ніш. Це серйозно вдарить по російській економіці та інфраструктурі, тому залучити мігрантів – значно краще", – підсумував Руслан Айсин.

Теракт у "Крокусі": актуальні новини

  • У Росії відбувається суд над уже восьмим підозрюваним у теракті. Це 32-річний бізнесмен, який родом з Киргизії – Алішер Касімов. Він нібито здавав квартиру терористам, а ті готувалися у ній до стрілянини. У чоловіка троє малих дітей, а сам він стверджує, що не знав, хто винаймав у нього житло.
  • Невдовзі після теракту відповідальність за нього взяла на себе ІДІЛ. Однак речник Путіна Дмітрій Пєсков продовжує шукати "український слід". Він заявив, що зв’язок між ісламістським угрупованням і українською владою можливий, бо начебто президент Володимир Зеленський є "своєрідним євреєм,який симпатизує націоналістичному руху".
  • Після затримання підозрюваних силовики поширили відео з їхніми допитами. На них видно тортури та насилля.Одному з чоловіків відрізали вухо та змусили його з’їсти. Тепер такі погрози лунають в бік їхніх захисників, для того, щоб вони відмовилися захищати підозрюваних.

+Відео

Вже сьогодні були облави: кого тепер росіяни масово відловлюватимуть на фронт

0
0
У Росії триває прихована мобілізація. Кремль все ще боїться роздавати повістки у великих російських містах, тож зараз у зоні ризику опинилася ще одна малозахищена категорія мешканців країни-агресора.

Владіміра Путін вирішив відправляти на війну в Україну трудових мігрантів.Політолог Руслан Айсин пояснив 24 Каналу,як Кремль цинічно використовує цю верству населення та яке значення вона має для Росії.

Мігранти у зоні ризику

На думку політолога, частина трудових мігрантів з Росії таки відправиться на війну. Однак цим людям треба пояснювати, що путінський режим їх використовує й, пішовши на війну вони просто стануть частиною українського чорнозему.

Я багато випадків знаю, як цих людей просто обманювали вербувальники. Під масою "хороших" людей насправді переховувалися спецслужби. Ці люди дуже наївні та вірять всьому,
– мовив Айсин.

За його словами, є багато випадків, коли навіть не повертають трупи та не дають родичам можливості поховати їх. Тож, принаймні на півтора – два тижні мігрантам краще залягти на дно й не попадатися на очі працівникам державних структур Росії.

"Уже сьогодні були облави у Підмосков'ї на великих підприємств. У чоловіків просто запитували військові квитки, паспорти. Якщо новонабутий паспорт громадянина Росії, то відразу забирали й ешелонами відправляти", – додав політолог.

Іншої працездатної сили у Росії немає

Мінпраці Росія пропонує обмежити терміни трудових договорів з мігрантами. У країни-агресора проблема, що навіть до війни офіційно російська влада говорила про необхідність понад мільйона трудових мігрантів.

Через 2 роки так званої "сво" ця цифра збільшилася, тому що багато людей померли. Відповідно вони були забрані з цих економічних сфер,
– зазначив Айсин.

Кремль залежить від мігрантів, на них все тримається. Адже вони не тільки займаються прибиранням приміщення чи вулиць, а працюють на виробництвах, заводах, фабриках тощо.

За його словами, загалом мігранти – це єдина серйозна працездатна сила, тому що іншої у Росії немає. Особливо, у великих містах, адже москвичі, петербуржці не працюють руками. Їм більше до вподоби сидіти в кафе або займатися "креативними справами".

Часткова мобілізація у Росії: останні новини

  • У Росії стали пустими тюрми. Адже нещодавно набув чинності закон, згідно з яким на фронтзабирають людей, яких нещодавно арештували. До того ж там не вистачає 20% кадрів, бо на так званій "сво" працівники можуть більше заробити.
  • Речник диктатора Дмітрій Пєсков заявив, що так звана "сво" в Україні завершилася і розпочалася війна. Очевидно, у такий спосіб Кремль готує росіян до мобілізації.
  • Водночас в Офісі Президента наголосили, що країна-агресорка проводить мобілізацію вже 2 роки. Тому заяви про збільшення кількості окупаційних військ мають на метіпосіяти паніку серед українців.

+Відео

Ситуація дуже важка: на що зробили ставку росіяни біля Роботиного

0
0
Ситуація в районі Роботиного складна. Окрім штурмів, окупанти застосовують бронетехніку, яку начиняють вибухівкою. Та ця тактика ще з 2014-го року.

Про це 24 Каналурозказав військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан, зауваживши, що в основному ворог використовує бойові броньовані машини, яким по 50 років. Ця техніка вже не в робочому стані.

"Вони вже не рухаються, їх більш-менш збирають, щоб вони в один бік могли рухатися, навіть без системи управління. Начиняють вибухівкою, відправляють – там уже підривають різними методами", – сказав Світан.

В української армії є можливість знищувати будь-яку ворожу техніку, що рухається на позиції ЗСУ. Для цього застосовують артилерію та дрони.

Ситуація там важка, нічого легкого немає. Вони (росіяни – 24 Канал) намагаються "покусати", відбивати позиції точково, причому різнопланово – на різних ділянках одночасно. Вони тут взялися досить серйозно за Роботине,
– наголосив військовий експерт.

Основна задача ворога – вирівняти фронт. Це росіяни хочуть зробити від першої лінії оборони, яку українські військові прорвали у 2023-му році. Нині українська армія намагається утриматися в районідругої лінії оборони окупантів.

"У них завдання – витиснути нас за першу "лінію Суровікіна" та відновити загальну лінію фронту, ще й відновити мінні поля – тобто зону підтримки", – додав полковник ЗСУ в запасі.

Що відбувається в районі Роботиного: дивіться на карті

Фронт на Півдні: яка ситуація в Запорізькій області

  • Протягом 26 березня на Оріхівському напрямку ворог 7 разів атакував позиції української армії. Мовиться про район Старомайорського на Донеччині, Роботиного та Вербового в Запорізькій області.
  • Начальниця об'єднаного пресцентру Сил оборони Півдня України Наталія Гуменюк заявляла, що ситуація на Півдні України залишається досить напруженою. За її словами, окупанти продовжують штурмина Запорізькому напрямку. Росіяни випробовують на міцність українських військових та намагаються їх витіснити з позицій.
  • Раніше в оперативно-стратегічному угрупованні військ "Таврія" зазначали, що вороже угруповання на Запорізькому напрямку залишається сталим.

+Відео

Їх треба знищити: політтехнолог назвав справжніх світових терористів

0
0
У підмосковському торговельному центрі "Крокус Сіті Хол" 22 березня стався теракт. Відповідальність за скоєний злочин на себе взяли терористи ІДІЛ, однак Владімір Путін та його оточення маніакально почало шукати "український слід".

Росія традиційно звинувачує Україну в усіх своїх бідах. Однак насправді найбільша концентрація зла й справжніх світових терористів у Кремлі. Таку думку 24 Каналувисловив політтехнолог Борис Тизенгаузен.

Треба ставити крапку

Після інциденту у "Крокус Сіті", директор ФСБ Александр Бортніков навіть вдався до погроз у бік очільника ГУР Кирила Буданова та заявив, що його ліквідація "попереду".

Насправді законними цілями для всього світу повинні стати Алєксандр Бортніков, Ніколай Патрушев та решта кремлівських еліт. Всі ці люди мають законне право стати в один ряд з відомими терористами. 

Їх треба знищити,
– наголосив Тизенгаузен.

До того ж він зауважив, що багато країн висловили співчуття росіянам, чиї рідні загинули внаслідок теракту. Проте ніхто не висловив протест щодо допитів обвинувачених у скоєнні вбивств.

"Можливо, обвинувачені дійсно винні, їх зафіксували камери тощо, але без суду та слідства допитує та страчує лише ІДІЛ і Росія. Після цього весь світ має поставити крапку, хто справжні терористи", – додав політтехнолог.

Цинічні закиди росіян про причетність України до теракту

  • Владімір Путін та його поплічник вигадують та поширюють нові захопливі історіїпро те, що теракт у "Крокусі" буцімто був потрібен західним спецслужбам в Україні. Пропагандистської риторики дотримується секретар Радбезу Росії Микола Патрушев.
  • Також речника Кремля Дмітрій Пєсков, відповідаючи на запитання щодо можливого зв'язку ісламістів з українським керівництвом, відзначив, що український президент Володимир Зеленський є "своєрідним євреєм", який буцімто демонструє симпатії та тягнення до націоналістичного духу.
  • Однак речник Держдепу США Метью Міллер відкинув причетність Сполучених Штатів, Велика Британія та Україна держав до стрілянини, яка 22 березня сталася під Москвою у "Крокус Сіті Холі".

+Відео

Путіну може сподобатися роль жертви, – політтехнолог про небезпечні тенденції сприйняття Росії

0
0
Росія нині виставляється у світі як жертва унаслідок теракту у підмосковному ТЦ. Так, наприклад, перед початком матчів вшановують пам'ять жертв теракту хвилиною мовчання. Натомість мовчать про щоденні обстріли та загиблих унаслідок атак росіян по Україні.

Про це 24Каналузаявив політтехнолог Борис Тизенгаузен, зауваживши, що Владіміру Путіну може сподобатися така роль. У диктатора немає меж жорстокості. Зазначимо, що стрілянинау ТЦ "Крокус Сіті Хол" сталася ввечері 22 березня.

"Йому може дуже сподобатися роль Росії – жертви. Там уже ті, хто співчувають, вишикувалися в чергу", – сказав політтехнолог.

Тож можна сказати, що це погана новина для росіян. На думку Тизенгаузена, Путін не зможе нескінченно влаштовувати в Росії теракти. Водночас він збив повістку щодо постачання зброї Україні перед голосуванням у США.

Наше основне завдання – тиснути. Я думаю, що швидко забудуть. Вкотре він вдарить по Україні – ми знову у фокусі,
– зауважив політтехнолог.

Теракт у "Крокусі": головне

  • Стрілянина та пожежа в ТЦ сталася у Підмосков'ї. Унаслідок цього загинуло понад 140 людей, майже 200 постраждало.
  • Відповідальністьза це взяла на себе ІДІЛ. Водночас у Росії заявляють, що в теракті бачать начебто "український слід". У ГУР МО наголосили, що Україна не має жодного відношеннядо того, що сталося.
  • У Москві переконують, що бойовики після теракту тікали начебто у бік української держави. Однак самопроголошений президент Білорусі Алєксандр Лукашенко заявив, що вони прямували у бік російсько-білоруського кордону.
  • Західні ЗМІ, посилаючись на власні джерела, повідомили, що американська розвідка мала інформацію про те, що ІДІЛ готує теракти. Кремль попередили про загрозу. Однак Москва на це не відреагувала. РосЗМІ натомість написали про те, що Сполучені Штати Америки надали буцімто загальну інформацію.

+Відео

Після ліквідації 7 НПЗ: які руйнівні зміни уже відчула російська економіка

0
0
Щонайменше 7 російських НПЗ в першому кварталі 2024 року зупинили роботу через удари безпілотників, які запускають українські сили. Це призвело до втрати 7% потужностей від загального об'єму перероблення нафти в Росії.

Доктор економічних наук Ігор Ліпсіц розповів 24 Каналу, що атаки українських дронів по нафтопереробних підприємствахмають насамперед економічний ефект. Росія зараз вдається до жорстких методів, щоб утримати економіку.

Може не вистачити ресурсів

Зокрема росіяни можуть спробувати перекинути паливо з Сибіру по залізниці, але це складно та дорого, до того ж залізничні шляхи занадто перевантажені.

Водночас дефіцит палива, який виник, вже призвів до того, що Росія заборонила експорт бензину, відмовившись від частини валютних прибутків. Вони мали б поповнювати бюджет,
– наголосив доктор економічних наук.

Проте зараз росіянам не до цього – їм потрібно фінансувати армію. Однак надалі буде тривати не тільки весняна воєнна компанія, але й посівна, тому економічні наслідки можуть бути дуже різними.

Не зрозуміло, чи вистачить ресурсів і на воєнні цілі, і на аграрний сектор, і на роботу комерційного автотранспорту, який возить товари до магазинів, і на підтримку за АЗС, які заправляють персональний транспорт,
– пояснив він.

Зараз уряд Росії проводить наради, намагаючись відсунути графіки планових ремонтів НПЗ, щоб не загострювати дефіцит. На біржах почали зростати ціни на паливо– вже на 13 – 15%.

Ринок палива принесений в жертву

Це може, на думку доктора економічних наук, транслюватися на роздрібні ціни, і якщо вони підвищаться, виникне дефіцит палива на АЗС. Тому що імовірно на армію та сільське господарство паливо знайдуть, а у решти транспорту виникнуть проблеми з заправкою.

Черед заборону експорту бензину Росія зазнає значних втрат, адже щоб компенсувати їх, почалося нарощування експорту сирої нафти. Нафтові компанії мають й так невеликі прибутки, а тому все втратити і залишиться без грошей, не хочуть. Тому вони замість того, щоб більше переробляти нафти на потужностях НПЗ, які залишились, терміново збільшили постачання нафти за кордон.

"Внутрішній російський ринок палива принесений в жертвудля того, щоб отримати хоч якісь прибутки від експорту і завдяки цьому поповнити бюджет. Так зараз працює російська економіка: одну дірку затикають, збільшуючи іншу", – зазначив Ігор Ліпсіц.

Українські сили продовжують уражати НПЗ росіян

  • За останні кілька місяців російські нафтопереробні заводи зазнали значних ураженьчерез атаку наших дронів.
  • Українські захисники продемонстрували 21 січня, що мають дрони, які можуть літати на відстань понад 1000 кілометрів, коли вдарили по морському торговому порту у місті Усть-Луга Ленінградській області.
  • Туапсинський нафтопереробний завод було атаковано кілька разів, проте удар дрону 25 січня завдав підприємству значної шкоди – постраждала нафтопереробна установка і НПЗ припинив роботу.
  • Завод "Невський мазут" у Петербурзі було атаковано 31 січня, коли дрони вдарили по цистернах, які загорілися. Вже 3 лютого під ударом опинився завод "Лукойл – Волгоград", де зазнала ураження установка з переробки нафти та розпочалася масштабна пожежа.
  • 9 лютого українська зброя завдала ударів одразу по двох НПЗ – Ільському, де було пошкоджено установку первинної переробки нафти, та Афіпському, де дрони уразили повітропровід та захист установки спільної переробки газу та газоконденсату. Обидва заводи розташовані в Краснодарському краї.
  • Також українські дрони атакували: завод "Лукойл-Нижегороднафтооргсинтез" в Нижньогородській області (12 березня), Рязанський НПЗ, завод "Киришинафтаоргсинтез" у Ленінградській області та Новошахтинський завод нафтопродуктів у Ростовській області (всі три – 13 березня), Калузький "Перший завод" (15 березня), Новокуйбишевський, Куйбишевський та Сизранський НПЗ (всі три 16 березня), Слов'янський НПЗ в Краснодарському краї (17 березня), Куйбишевський НПЗу Самарській області і НПЗ у Саратові (обидва – 23 березня).

+Відео

Кінцевої мети не досягнуть: як Росія використовує окупований Маріуполь

0
0
Окупанти перекидають велику кількість техніки з Маріуполя на Бердянський напрямок. Загарбники не можуть повною мірою використовувати Кримський міст, тому активно шукають інші шляхи для своєї логістики.

Про це 24 Каналурозповів депутат Маріупольської міськради Дмитро Забавін, зауваживши, що навіть за офіційною інформацією росіян, вантажні перевезення через Кримський міст є на дуже низькому рівні. Відповідно загарбники намагаються максимальновикористати автомагістралі.

Що задумали росіяни у Маріуполі

Окупанти посилюють Запорізький напрямок, зокрема Бердянськ, Мелітополь, Розівку, використовуючи для цього окуповану частину Донецької області. Через неможливість повноцінно рухатися Кримським мостом, вони зосереджуються на інших автомагістралях.

Наприклад, використовують дорогу з Ростовської області через Новоазовськ, Маріуполь і далі на Бердянськ через узбережжя Азовського моря. Щоб вийти на Розівку також рухаються через села, які розташовані на межі Донецької та Запорізької областей.

Це свідчить про те, що в окупантів є нагальна потреба в посиленні Запорізького напрямку,
– зауважив Дмитро Забавін.

За його словами, у цій ситуації Маріуполь виступає транзитно-логістичним шляхом для постачання окупантів. Крім цього, російські загарбники не відмовляються від своїх намірів щодо залізничного сполучення та працюють над ним. Вже навіть є свідчення, що певну ділянку поновили й роблять все, щоб створити сполучення між частинами окупованих територій Донецької та Запорізької областей.

Але, я вважаю, що кінцевої мети вони не досягнуть, тому що у наших Збройних Сил є можливість ураження тимчасово окупованих територій. Думаю, в окупантів немає сенсу в будівництві залізничного сполучення, тому що воно довго не проживе,
– підсумував депутат Маріупольської міськради.

Як живе окупований Маріуполь: актуальні новини

  • Під час вибуху, який 23 березня пролунав у місті, загинуло 7 окупантів. Пропагандистські ЗМІ традиційно цю подію не висвітлювали. За словами радника міського голови Маріуполя Петра Андрющенка, був приліт по місцю базування росіян. Детонації не виникло, але ворожа техніка пошкоджена.
  • Росіяни повідомляють про будівництво залізничної дорогина Приазов'ї. Для цього нібито знадобиться 5 років, однак окупанти можуть використати обхідний шлях, який існував ще до 2014 року та з'єднував Маріуполь з Москвою та Санкт-Петербургом. Зараз окупанти масово проводять добудову української залізниці.
  • Окупанти бояться протестних настроїв, тому шукають способи, щоб виявити партизанів і активістів. Чимало людей відкрито скаржаться на розруху у Маріуполі, тож росіяни створили псевдоопозиційні громадські організації, які нібито мають щось контролювати. Насправді завдяки цьому хочуть знайти проукраїнське населення.

+Відео

Китай ніколи не діяв напряму, – політолог-міжнародник назвав головні цілі Пекіну

0
0
Китай має на меті посилити свою економіку для політичної сили. Таким чином стати країною №1 в світі та мати змогу на повну вести конкуренцію із США.

Також Пекін обмежує свою співпрацю з Росією, аби вона стала повністю від нього залежна. Таку думку 24 Каналувисловив дипломат, політолог-міжнародник Руслан Осипенко, зауваживши, що Китай завжди діяв здалека.

Китай планує стати країною №1 у світі, маючи певні плани:посилити свою економіку для політичної сили, зробити Росію залежною від себе та прийняти участь у саміті миру для отримання ролі миротворця.

Посилення економіки

Китай має на меті посилити свою економіку для трансформації її в політичну силу. Але через внутрішні проблеми не може дійти своїх геополітичних цілей для використання цього інструменту.

"Китай хоче, наприклад, повернути Тайвань без війни, об’єднати всі території, які вони там втратили та стати країною №1 у світі, перегнавши США. Він малими кроками йде до цієї мети, але зараз у нього величезні економічні проблеми всередині країни, розірвані глобальні логістичні ланцюги. Поки Пекін хоче зменшити цю напругу, щоб відновити глобальну торгівлю на цьому етапі", – прокоментував Осипенко.

Залежність Росії

Китай заглиблює подальшу залежність Росії від нього таким чином, щоб вона не могла приймати самостійних ні політичних, ні економічних рішень. На думку дипломата, коли Китай досягне цієї мети, він повністю зможе використовувати цей інструмент у перемовинах із США та вести розмову про поділ сфер впливу.

"Китай ніколи не діяв напряму, завжди діяв здалека. Зараз китайські банки відмовляються бути хабами для російських компаній, які є під санкціями, розрахунки за нафту затримуються, ведеться будівництво на Далекому Сході на територіях Росії, які вони, начебто, дали в оренду, але ж туди переселяються мільйони китайців", – зауважив Осипенко.

Роль миротворця

Китай погодився брати участь у Глобальному саміті миру в Швеції, адже хоче підтвердження своєї ролі миротворця перед країнами Глобального Півдня. З 2023 року продовжуються змагання між ним та США.

"Хто зможе перетягнути більшу частину цих країн на свій бік, той переможе", – зазначив дипломат.

Китай: останні новини

  • Російські нафтові компанії зіткнулись із затримкою оплати за нафту та паливо. Така затримка відбувається через те, що банки в Китаї, Туреччині та Об'єднаних Арабських Еміратах стали обережніше ставитися до ризику санкцій.
  • США пригрозилиКитаю вторинними санкціями. Через це в Росії закінчуються резерви юанів.
  • Китай заборониввикористовувати американські процесори Intel та AMD в урядових комп'ютерах. Замість заборонених продуктів партія пропонує використовувати "безпечні та надійні" вітчизняні рішення.

+Відео

Війна може завершитись уже цього року: Черник назвав необхідні складові для перемоги

0
0
Західні медіа повідомляють, що на фронті вирішальними будуть найближчі 5 - 8 місяців. Однак м'яч нині на половині поля Заходу, й союзники мають усі можливості зробити так, аби Україна перемогла вже цього року.

Про це у зведенні для 24 Каналу розповів військовий експерт і полковник запасу ЗСУ Петро Черник. Тим часом, ЗМІ розповіли, як Макрон може використати західні війська в Україні. 

Компоненти перемоги

Черник зазначив, що в Заходу є всі ресурси для того, щоб доля цієї війни була вирішена не в найближчі 5 – 8 місяців, а в 2 – 3 місяці. Для цього треба, аби наші союзники нарешті ухвалили рішення надати всю необхідну нам зброю в достатній кількості.

  • Літаки. Обіцяна кількість літаків – це 60 машин. Однак було б дуже добре отримати й до 200 машин. Проблем із цим у Заходу немає, бо F-16 у світі є понад 4 тисячі. 
  • Далекобійні ракети. З цим у Заходу також немає проблем. Самих лише ATACMS на складах лежить майже 4 тисячі. Це дуже серйозна кількість для виконання необхідних цілей.

Пройти лінію розмежування, що була до 2022 року, практично неможливо. Там усе перетворено в бетон. Вони малесеньку Авдіївку проходили 10 років, і поклали там, за великим рахунком, повноцінний корпус. З їхнього боку там усе таке саме, тож узяти Донецьк, наприклад, можна лише потужними бомбардуваннями, що під силу США,
– зауважив військовий експерт.

Загрози для Харкова

Російське видання "Медуза", яке називають опозиційним, але з нюансами, повідомило, що Путін може завершити СВО, коли захопить Харків. За словами полковника запасу ЗСУ, для того, щоб узяти мільйонне місто, Росії потрібен повноцінний армійський корпус у кількість 40 тисяч живої сили, багато бронетехніки, артсистем тощо.

"Немає всього цього, й не видно, щоб вони там це концентрували. Такий масив руху військ не можна повністю заховати. Це кролик, якого можна запхати в картуз ілюзіоніста. Це величезна маса людей, техніки. Якщо ці коліщатка приводити в дію, то це обов'язково буде помітно нашим засобам радіотехнічної розвідки й не лише", – наголосив Черник.

Запас "Цирконів" у Криму

Як зазначив також військовий експерт, якщо росіяни поставлять собі за мету тероризувати мирне населення, вони будуть використовувати для цього й недоторканний ракетний запас. Він також нагадав, що в перші пів року війни в бік Заходу України з Білорусі було випущено понад 700 ракет.

Ті 30 ракет щось зруйнують, на превеликий жаль. А можливо вдасться все збити, як 2 перші зразки. Не так швидко Росія зможе це все будувати. Великий конвеєр вони не зможуть застосувати. Вони не виходять за показники 120 – 130 ракет на місяць усіх класів,
– підкреслив полковник запасу ЗСУ.

Теми, які також аналізував Черник

  • Черник розповів про військове обладнання та запаси Великої Британії.Це відповідь на повідомлення про те, що в подібного типу війни британці протримались би всього 2 місяці. Однак британці в ній не зав'язувались, оскільки перша за все це була б авіаційна війна з морською компонентою, де британці дуже випереджають росіян.
  • Він також розказав і про стратегічне лідерство Франції в питанні допомоги Україні.Французи першими, в особі Макрона, зрозуміли, що є загроза "чорного лебедя" в особі Трампа, який може спробувати вивести США з Європи.

+Відео

Два можливі сценарії: чи наважиться Росія на велику мобілізацію

0
0
У жовтні 2022 року Кремль провів часткову мобілізацію. Вона аж ніяк не призвела до патріотичного пориву росіян. Почався відтік людей. Чоловіки намагалися кинути коктейлі Молотова у військкомати.

Якщо нині росіяни наважаться на відкриту мобілізацію, це ще більше підігріє деморалізацію. Проте, як розповів 24 Каналукерівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко, є два можливих сценарії розвитку подій.

Чи наважиться Росія на відкриту мобілізацію

За словами Мусієнка, російська влада навряд оголосить велику мобілізацію. Імовірно, це знову-таки буде більш прикрита форма. Зросте кількість контрактників, а насправді мобілізованих. Росіяни намагатимуться поповнити втрати та доукомплектовувати їх.

З огляду на це, можливі 2 сценарії:

  • ворог спробує зібрати 100 тисяч до літа. Або будуть доукомплектовувати підрозділи, які зазнають втрат в ході інтенсивних боїв на Сході. Якщо ж не захочуть поповнити втрати, тоді російські війська на всіх гарячих напрямках сповільнять наступальний темп, як наслідок – зупиняться, ще й під тиском Сил оборони. Або спробують створити угруповання, щоб загрожувати з інших напрямків. Приміром, Харківщини;
  • противник намагатиметься зібрати 200 тисяч на осінь, приблизно на жовтень. Також спробують доукомплектувати втрати та створити інше угруповання. Окупанти матимуть більше часу, щоб притягти старе залізо, щось розконсервувати й уже далі вести наступальні дії.

Те, що оголошує Шойгу про якісь додаткові 2 армії, 14 дивізій, 6 бригад – це ж було вже. У 2023 році вони також доукомплектовували. Це такі тенденції, щоб постійно створювати на весну, літо, осінь. Просто поповнюють втрати, яких зазнають. Переформатовувати, доукомплектовувати теперішні підрозділи. Якщо ж будуть вдаватися до спроб створити нові ударні угруповання, це буде помітним на інших напрямках,
– констатував Олександр Мусієнко.

Мобілізація у Росії

  • Окупанти приховано набирають арештованих з тюрем, тому вони стали пустими. Хоч зарплату тюремникам підвищили ще торік, їм цього не вистачило й вони пішли на війну. Оскільки на фронті росіянам платять по 250 тисяч рублів, а це, своєю чергою, у 2 – 3 рази більше, ніж зарплата ув'язненого.
  • Як бачимо, у Росії не зупиняються мобілізаційні заходи. В українській розвідці переконані, що після так званих "виборів" президента Росії окупанти активізують мобілізацію. Вона може стати відкритішою.
  • В ОП сказали, що країна-агресорка проводить мобілізацію вже 2 роки. У Росії лунають заяви про збільшення кількості російської армії, щоб посіяти паніку серед українців. Окупанти постійно набирають людей, бо в них зростальні дефіцити, зокрема рекрутингових, мобілізаційних ресурсів.

+Відео

Росіяни не перестануть гатити по Харкову: що критично необхідно для захисту

0
0
Російські окупанти продовжують тероризувати мирне населення Харкова. Ввечері 27 березня вони вдарили по місту керованим боєприпасом великого калібру – це стало першим випадком з 2022 року. Внаслідок атаки є загиблий та постраждалі.

Україна має системи ППО, які працюють у межах своїх можливостей під час кожного обстрілу. Про це 24 Каналу розповів керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко, додавши, що головне питання полягає у кількості ракет.

Україні потрібні додаткові системи ППО

Українська протиповітряна оборона працювала під час масованих атак настільки, наскільки могла. Приблизно з таким самим коефіцієнтом, як і завжди. Але зрозуміло, що більша інтенсивність обстрілів виснажує наші засоби. Відповідно ракети треба постачати швидше.

"Якщо ми говоримо про системи ППО Patriot, то насамперед виникають питання до США. Для ракет знайшли певне фінансування, мовиться про програми, які були оплачені ще раніше. Тому, ймовірно, ракети ми отримуватимемо й надалі. Але потрібні додаткові системи та боєприпаси до них", – розповів Олександр Мусієнко. 

Як захистити Харків від обстрілів

Міста, які розташовані біля кордонів з Росією, можуть бути обстріляні з керованих авіабомб, ракет С-300. Швидкість підльоту цих засобів надзвичайно велика. Тому там потрібні не тільки Patriot, а ще системи, які їх прикриватимуть.

Україні треба "перекрити" кожне місто-мільйонник і зони навколо них. Для захисту від балістичних загроз потрібні системи Patriot і SAMP/T. В ідеалі на кожне місто треба по одній – дві батареї,
– сказав Олександр Мусієнко.

Щодо Харкова, то там треба створювати багатоешелоновану систему. Мовиться про Patriot і засоби для його прикриття.

Крім цього, одразу з'являються нові ризики, бо по цих системах може прилітати. Ситуація складна. Потрібні додаткові системи, ракети та авіація. Наприклад, якби у нас були F-16, які патрулюватимуть повітряний простір біля Харкова, то вони могли б помітити Су-34. які несуть КАБи та збити їх,
– зауважив Мусієнко.

Насправді Україна за два роки повномасштабного вторгнення зробила ривок в отриманні додаткових систем ППО. Нам надали багато різних засобів, але враховуючи виклики, постійні атаки ворога, розміри території, цього поки недостатньо.

Чим можна прикривати Patriot

За словами Мусієнка, найкраща комбінація це NASAMS, які працюють з Patriot, або будь-яка система середньої дальності, яка зможе захистити його від ракет.

Звісно, Patriot сам себе захищає, але виникають загрози іншого характеру. Тобто Patriot потрібен для того, щоб використовувати його проти балістичних ракет, які не можуть збити інші системи.

А якщо, наприклад, він почне використовувати свій запас ракет для збиття крилатих цілей, які насправді може збити БУК або NASAMS. Тож його варто зберегти для відсічі балістичним загрозам,
– підкреслив Мусієнко.

Так, він може сам себе захистити, якщо матиме запас тисячі ракет, тоді справді ним можна збивати все. Але раціональніше захищати його іншими засобами від крилатих ракет чи дронів. Адже, наприклад, NASAMS не може збити балістичну ціль, але захистити Patriot може.

Росія вдарила по Харкову 27 березня: головне

  • Ворог завдав двох ударів по житловій забудові у Шевченківському районі Харкова. Вибухова хвиля пошкодила десяток будинків, медичний, освітній заклади, дитячий садочок і адмінбудівлі. Окупанти влучили у сам центр міста, тому руйнування дуже великі.
  • Внаслідок удару відомо про одного загиблого чоловіка, якому було 59 років. Коли влучив снаряд, він їхав на велосипеді у дворі. Крім цього, постраждали 19 людей, серед них четверо дітей. Найменшому – лише 3 місяці. Також поранень зазнали діти віком 13, 9 і 2 роки.
  • Окупанти вдарили новим типом зброї.Попередньо мовиться про модернізовану авіабомбу – це щось середнє між КАБом і ракетою. Боєприпас має калібр 30 сантиметрів і може долати відстань до 90 кілометрів. До прикладу, від Бєлгорода до Харкова – 81 кілометр. Це перший випадок застосування такої зброї.

+Відео





Latest Images