Quantcast
Are you the publisher? Claim or contact us about this channel


Embed this content in your HTML

Search

Report adult content:

click to rate:

Account: (login)

More Channels


Showcase


Channel Catalog


Articles on this Page

(showing articles 1 to 50 of 50)
(showing articles 1 to 50 of 50)


Channel Description:

24 Канал - Відео новини
  0 0

  У жовтні Рада ухвалила одне з гучних законодавчих нововведень щодо перерозподілу прибутків на тютюновому ринку – хто й скільки може заробляти від продажу цигарок. Однією з його рушійних сил був народний депутат від "Слуги народу" і бізнесмен Андрій Холодов.

  У ЗМІ його називали "тютюновим королем" – утім, до цього часу нікому не вдалося документально підтвердити його зв'язок із цим бізнесом. Ба більше, сам Холодов публічно заперечував свій інтерес у торгівлі цигарками.

  "Схеми" поставили заяви народного обранця під сумнів: журналісти розплутали клубок підставних осіб, простежили за рухом коштів, які українці платять за тютюнові вироби в сотнях київських кіосків. 

  І опинилися на Кіпрі  – біля маєтку самого Андрія Холодова, де й бере початок засекречений бізнес його родини. Там журналісти зустріли й самого "слугу народу" – якраз тоді, коли в нього за графіком мав бути тиждень роботи з українськими виборцями.

  Що відомо про "слугу народу" Холодова

  Ще під час парламентської кампанії розслідувачі виявили маєток у Відні майже за шість мільйонів євро, записаний на дружину Холодова – Катерину Шаховську. А також встановили, що він часто бував за кордоном: наприклад, у 2017 році майже щомісяця літав у напрямку Відня.

  Та ключове, на що звернули увагу "Схеми, це родинні зв'язки Холодова. Як виявилось, він є близьким до родини кума Путіна– проросійського політика Віктора Медведчука. Детальніше –читайте тут.

  Андрій Холодов
  "Слуга народу" Андрій Холодов з дружиною Катериною Шаховською

  Втім, ані можливе порушення вимог законодавства щодо постійного проживання в Україні, ані родинні зв'язки із Медведчуком не завадили кандидатові, який ішов під 22 номером у списку партії, стати народним депутатом.

  Навіть частина негативних публікацій щодо нього в мережі почала зникати. Наприклад, за одним і тим самим лінком із "тіньового бізнесмена – порушника закону" Холодов перетворився на "народного депутата та успішного бізнесмена".

  Боротьба з тютюновими монополістами: про зміни до законодавства

  На початку жовтня у Верховній Раді розгорнулася боротьба з тютюновими монополістами. Принаймні, так окреслювали свою мету ініціатори змін до законодавства.

  Верховна Рада
  На початку жовтня в Раді розгорнулася боротьба з тютюновими монополістами

  Фінансовий комітет парламенту розглядав зміни до законопроєкту про запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів. А "слуга народу" Олександр Дубінський пропонував внести в закон правку: за його словами, вона мала б обмежити монополію компанії "Тедіс", яка отримує цигарки від виробників і потім перепродає у роздрібних мережах.

  Ця правка дозволить звузити маржу компанії "Тедіс", яка зараз є монополістом, до 7 %. І передати 13% маржі на торгівлі тютюновими виробами у роздрібні мережі,
  – переконував Дубінський колег по комітету.

  Таку ж думку висловлював і його колега – Андрій Холодов, заступник голови комітету з питань фінансів і податкової політики. Й наполягав, що одна компанія – "Тедіс" – регулює щодня маржу для 50 тисяч роздрібних точок.

  Зрештою, комітет підтримав запропоновану правку. А вже наступного дня, 4 жовтня, за неї проголосував і парламент, ухваливши законопроєкт в цілому. Проаналізувавши ухвалені зміни до законодавства, журналісти видання "Наші гроші" дійшли висновку: вони не лише не обмежують монополіста "Тедіс", вони, навпаки, – вигідні йому. І збагачують роздрібних торговців.

  Який інтерес у цих правках може мати Холодов

  Як пояснив журналіст видання "Наші гроші" Юрій Ніколов, вартість цигарок в Україні за законом є заздалегідь визначена ще виробником. Коли виробник виготовляє цигарки в себе на фабриці, одразу на упаковці пише знизу, скільки ця пачка максимально може коштувати у роздрібній мережі. Від цього треба відкинути вартість акцизів і податків з вартості пачки – до 70%.

  "Щось має заробити сам виробник – наприклад, 10%. Автори законопроєкту сказали, що гуртовий покупець має заробляти не менше, ніж 7%, і роздрібна мережа – не менше, ніж 13%. Разом це – 20%. Ті самі 20%, які вже залишились після того, як відкинули виробника тощо", – запевнив він.

  Журналіст Ніколов
  Журналіст видання "Наші гроші" Юрій Ніколов

  Журналіст наголосив, що підвищення маржі до 7%, передбачене правкою, лише грає на руку тютюновому монополістові. Таким чином автори законопроєкту фактично збільшують маржу "Тедісу" до 7% з нинішніх 4%.

  Я пересвідчився на власні очі в документах, що зараз у нього маржа 4% по різних видах цигарок. Вони пропонують збільшити ще роздріб. Питання – звідки ці кошти всі візьмуться? Чи призведе це до демонополізації, до покращення бізнесу? Ні,
  – впевнений Ніколов.

  Крім цього, він припустив, що ухвалення правки може мати цілком зворотній ефект – такий, що тютюновий ринок піде "в тінь".  Відтак, згадану правку в медіа охрестили "скандальною".

  У численних публікаціях і новинах вигоду від такого рішення пов'язали, зокрема, із самим Холодовим – начебто причетним до тютюнового бізнесу й мережі "Т-кіосків".


  Згадки про правки до законопроєкту у медіа

  Сам Холодов після ухвалення правки "роздрібного лобі" публічно заявив, що тютюнового бізнесу в нього ніколи не було і, зокрема, до "Т-кіосків" стосунку він не мав і не має.

  "Схеми" вирішили дослідити причетність Холодова до тютюнового бізнесу. І майже одразу виявили факт, який спростовує одне із його публічних тверджень – щодо "Т-кіосків".

  До 2016 року патент на емблему кіосків, які нещодавно познімали з відомих у столиці шестикутних МАФів, був зареєстрований безпосередньо на Андрія Холодова.

  Андрій Холодов
  До 2016 року патент на емблему кіосків був зареєстрований на Холодова

  Тепер замість більшості "Т-кіосків" – новенькі зупинкові комплекси з кіосками. Їх побудувала компанія "Київ маркет солюшн". Таке право фірма виборола на інвестиційному конкурсі, який у 2018 році провела київська міська влада.

  Що відомо про цей конкурс та компанію "Київ маркет солюшн"

  За словами першого заступника голови КМДА Миколи Поворозника, участь у інвестиційному конкурсі брали приблизно 1000 зупинкових комплексів.

  "Вигода інвестора – в тому, щоб безпосередньо на зупинці громадського транспорту мати місце для торгівлі на строк інвестиційного конкурсу, на який він проведений – це 10 років", – пояснив чиновник.


  Перший заступник голови КМДА Микола Поворозник

  Виходить, що київська влада вирішила модернізувати столичні зупинки і залучити до цього інвесторів. За ідеєю, переможець конкурсу вкладає мільйони гривень у їхню реконструкцію, а натомість отримує право на 10 наступних років торгувати у кіосках, які є частиною побудованих ними зупинкових комплексів.

  Щодо того, чим торгувати, – в умовах конкурсу розпливчасте формулювання: квитками та іншими товарами.Насправді ж це – переважно цигарки та їжа. Можна сказати, з монопольним становищем, адже, за умовами, в радіусі 20 метрів інших МАФів бути не може.

  Левову частку в цьому конкурсі – 595 зупинок – і виграла фірма "Київ маркет солюшн". Відтак "Схеми" вирішили навідатися до її офісу. Та, виявилося, зробити це непросто. Адже за вказаною адресою офісу фірми-переможця інвестконкурсу не виявилось.

  Тому "Схеми" вирішили зателефонувати самій директорці "Київ маркет солюшн" Людмилі Руденко. Однак вона на будь-які запитання журналістів відповідати відмовилася. 


  Людмила Руденко не захотіла спілкуватися з журналістами

  Окрім того, "Схеми" виявили, що в офіційному реєстрі бенефіціаром "Київ маркет солюшн" зазначена кіпрська фірма. А це, на думку юристів, суперечить українським законам. Тож журналісти поцікавились у міської влади: чи знають вони, кому віддали найбільші лоти?

  Ні, і не хочу знати. Там було 10 чи 12 переможців. Це частина бізнесу, який працював до цього на тих самих зупинках. І який зрештою зрозумів, що беззаконність не має права на ринку – тому вони відповідним чином переформатувалися,
  – відповів Микола Поворозник. 

  Й додав, що відповідним чином отримали право на подальшу роботу в легальному руслі, виконавши умови міста і заплативши місту. А також підкреслив, що не хоче знати прізвищ і ніколи цим не цікавився.

  Втім, на відміну від київської влади, "Схеми" вирішили все ж розшукати кіпрську компанію, яка володіє кіосками в Україні, або ж того, хто за нею ховається, – і вирушили на Кіпр.

  Чим Кіпр приваблює іноземних підприємців

  Кіпр – справжній фінансовий рай для того, щоб мінімізувати податки, приховати свій бізнес чи зробити його непублічним. Про це говорить і місцевий адвокат Арсен Феофанідіс. Він добре знається на особливостях підприємництва на Кіпрі. Такі, як він, у тому числі, допомагають із цим іноземцям. 

  На Кіпрі було ухвалено закон про надання адміністративних послуг. Тобто ми можемо бути директором, секретарем, а також акціонером кіпрської компанії. На чию користь ми тримаємо акції – це вже відносини між клієнтом і провайдером послуг,
  – зазначив юрист.

  Феофанідіс пояснив, що на Кіпрі на сьогодні з публічного доступу майже неможливо дізнатися, хто є бенефіціаром компанії. Мовиться про так звані секретарські компанії – фірми, які з'являються в документах під прізвищами кіпріотів.

  Це дозволяє приховати справжнього бенефіціара бізнесу. Раніше місцеві мешканці могли сотнями реєструвати ці секретарські фірми хоч у себе вдома. Послугами такої фірми користується і кіпрська компанія Reineweg, яка значиться засновником "Київ маркет солюшн".

  Згідно з новим кіпрським законодавством, офіс фірми більше не може розміщуватися у приватному будинку. Тож у липні 2019 року, якраз під час парламентських виборів, фірму перереєстрували за іншою адресою. 

  Відтак, журналісти спробували знайти менеджерів та акціонерів київського бізнесу – вочевидь, номінальних. Одна з квартир у Harmonia Building є одночасно адресою і акціонера компанії Reineweg, і секретарської фірми, що їх обслуговує.

  Яку таємницю ховає маєток Холодова

  Узбережжя міста Лімасол – улюблений район вихідців із країн СНД: усюди видно вивіски російською. Там, на вулиці Елеусіс, розташований будинок, який ще донедавна був офісом уже згаданої вище кіпрської компанії Reineweg.

  Мовиться про той самий розкішний маєток, на території журналісти побачили обраного "слугу народу" – Андрія Холодова. Протягом одного дня "Схемам" вдалося двічі зафільмувати в будинку не лише самого депутата, але і його велику родину. Тож, схоже, це родинний маєток.

  Андрій Холодов
  Андрій Холодов поруч з маєтком на Кіпрі

  Вочевидь, це – не просто вілла для відпочинку. Адже протягом наступних днів знімальна група щоранку фіксувала, як народний депутат відвозив своїх дітей до місцевої школи. Це означає, що принаймні сім'я Холодова мешкає на острові.

  Ба більше, "Схеми" виявили, що сам народний депутат України має там постійну посвідку на проживання– про це на умовах анонімності журналістам повідомили два джерела в Міграційній службі Кіпру. Таку посвідку там можна отримати за умови придбання нерухомості.


  Маєток на Кіпрі, у якому мешкає родина нардепа Холодова

  Зрештою, гіпотезу про те, що будинок на вулиці Елеусіс, де ще донедавна була прописана фірма-власник компанії "Київ маркет солюшн", – це родинний маєток Холодових, підтвердив сам парламентар.

  Холодов вирішив "піти на випередження" і виклав пост у фейсбуці, де розповів про свій кіпрський маєток. Пообіцяв вказати його в декларації, але про посвідку на постійне проживання не згадав.

  За сам маєток Холодова цікавіша таємниця, яку він зберігає – адже саме в його стінах, тобто за його адресою, була заснована кіпрська фірма, за якою ховається реальний власник компанії "Київ маркет солюшн", який на 10 років отримав право торгувати в сотнях київських кіосків.

  Маєток залишався місцем прописки компанії і після того, як на початку 2018-го з її акціонерів вийшла дружина нардепа. Та "Схеми" знайшли й інші докази зв'язку сім’ї Холодових-Шаховських із кіпрською фірмою, на яку заведені українські кіоски, в яких торгують цигарками.

  Більше – дивіться у програмі.


  +Відео

  0 0

  У свіжому випуску програми "Недиванна сотня" за 15 листопада – Коломойський вирішив, що Україні треба відмовитись від грошей МВФ і взяти гроші в Росії. А та начебто щиро нам їх дасть. І заодно самого олігарха до себе забере. Бо де ж йому ще ховатись від американської феміди? Схоже, бойовиків ще у школі навчають у будь-якій ситуації кричати, що у всьому винний "Правий сектор".

  Також у випуску:

  Соціологія в ОРДЛО.

  Неперевірена соціологічна компанія взяла і провела опитування у тимчасово окупованому Донбасі. І показала всьому світу, про що думають тамтешні жителі. Мовляв, і Крим російський, і Путіну довіряємо найбільше. Але є одне але: соціологи забули вказати кількість опитаних, їх вік і похибку опитування. То, може, вони зовсім і не соціологи?

  Заморожений конфлікт.

  Чи треба Україні тимчасово заморозити ситуацію на Сході і вийти з Мінська? Нам потрібен час для будування стратегії боротьби з Росією чи наші землі треба повернути якомога швидше? Поки ще живі ті, хто пам'ятає українські прапори в Донецьку і Луганську.

  Іграшковий міст, який чекали 20 років.

  Росіянам побудували переправу через річку із... пластику. Зручно, яскраво, і відкрили з кульками. Але на зиму доведеться згортати. І школярі, за старою схемою, знову ходитимуть в школу по льоду.

  Новини від шамана Саші.

  Він помирився з отрядом, команда започаткувала новий флешмоб на його підтримку, а жінки в Сочі вважають Сашу єдиним справжнім чоловіком в Росії.

  Ведучі програми: доброволець батальйонів "Січеслав" та "Дніпро-1", воєнкор 24 каналу Євген Назаренко та кулеметник, старший стрілець 30-ї окремої механізованої бригади, ветеран і власник Veterano Pizza Леонід Остальцев.

  Дивіться випуск програми "Недиванна сотня":

   


  +Відео

  0 0

  Про скандальне виключення Анни Скороход та Антона Полякова з фракції "Слуга народу" – в ефірі 24 каналу розповів політичний експерт Тарас Семенюк.

  Чому Скороход та Полякова виключили зі "слуг народу"

  – Перше – це показовий знак всім іншим, які потенційно можуть бути не згідними або висловлювати свою думку, мовляв, з вами теж саме може статись. Проблема друга – озвучуються речі, за які вигнали з фракції, нібито, домовленості якісь, лобіювання, але ж фактів немає. Це не серйозно.

  – Щодо Яременка був факт і очевидно, що це репутаційні втрати для самої партії. І ще не проголосували, щоб його зняти з посади.

  Йдеться про нардепа Богдана Яременка, який 30 жовтня у парламенті листувався з повіямиі запитував їх про вартість послуг. Після скандалу він заявив, що складає повноваження глави парламентського комітету із зовнішньої політики.

   – Ми бачимо щось таке – є свої, а є чужі. Ба більше, а що ви хотіли від мажоритарників? Вони представляють округ і в цьому є вся філософія мажоритарного кандидата, який виступає від людей, які його обрали. Вони мають право голосувати так, як люди висловлюють їм свою позицію.

  скороход поляков
  Анна Скороход та Антон Поляков

  – Тому я думаю, що в "Слузі народу" дещо поспішили з таким рішенням. Тому що виганяти депутата з фракції можуть лише чітко по встановлених фактах. От щодо Яременка є встановлений факт, а щодо цих двох – не встановлені факти, це всього лиш розмови.

  Що чекає на партію "Слуга народу"?

  – Що буде далі? Вони вийшли з фракції і вони виноситимуть сміття з хати, будуть казати, яка погана фракція, а її керівники, скажімо, некомпетентні. І, хвилинка уваги, вони підтримують президента, тобто існує певна апеляція до головного, до того, хто є носієм бренду, хто фактично капіталізував цей бренд і завдяки кому вони прийшли до Ради. Тобто вони не виступають проти президента і, на мою думку, тут можна говорити про початок такої певної фрагментації "Слуги народу" на менші групи. До прикладу, говорять про групу Коломойського і я думаю, що буде група з мажоритарників, в яку входитиме і Бужанський, і Дубінський, і Смаглюк. Це буде так звана внутрішня опозиція.

  Довідка! Назву "група Коломойського" отримала частина народних депутатів з фракції "Слуга народу", які об'єднавшись, не голосують за важливі законопроєкти. Так, вони блокували закон щодо скасування депутатської недоторканності, прослушку для НАБУ та ліквідацію "майданчиків-посередників" у сфері оцінювання нерухомості.

  – Стає зрозуміло, що фракція не є монолітною, тобто вона розсипається. Це наслідки дострокових виборів, коли партію збирали нашвидкуруч. Коли не були вибудувані якісні фільтри, які б пропускали людей йти під цим брендом. Складається враження, що брали всіх підряд. Я розумію, тому що був час такий – швидко зібрати команду.

  Комунікаційна кампанія влади потребує кращого підходу, адже в таких питання як ринок землі, далі буде про особливий статус Донбасу – проявляється те, що ми називаємо "диктатурою партійною", коли треба проголосувати, бо народ хоче голосування.

  – Хотілось б, щоб фракція й надалі залишалась монолітною і щоб динаміку тих реформ, яку вони запустили, все ж зберігали. Тому що такі чвари роз’єднують і може статись дуже великий розкол. А тому постане питання формування коаліції. А тоді вже будуть звертатись по допомогу, скажімо, або до опозиційних партій, або ж до "Голос", "Батьківщини", які можуть фактично об’єднатися в коаліцію.

  Я думаю, що це цікаве питання, бо самі ж сигнали про дострокові перевибори, які Арахамія озвучує, не просто так він це зробив. Я думаю, що над цим задумуються самі "слуги" і не виключають цього факту, а тому помаленьку починають формувати свої групи впливу.

  Що відомо про скандал зі Скороход та Поляковим? З фракції "Слуга народу" вперше у новому парламенті виключили нардепів-мажоритарників Анну Скороход та Антона Полякова. Так вирішили на фракційному засіданні зранку. Самі ж вони переконують, їм помстилися за власну позицію.

  Однак, за словами керівництва "Слуги народу", вони найбільше руйнували партійну дисципліну, а чоловік Скороход ще й намагався підкупити депутатів. 


  +Відео

  0 0

  У підсумковому випуску новин за 15 листопада станом на 22:00 – "слуга народу" Ірина Верещук іде з посади представника Кабміну у Верховній Раді. Це рішення пояснює тим, що вони з прем'єром не спрацювалися. СБУ затримала одного з лідерів "Ісламської держави" Аль Бара Шишані. Операція із затримання бойовика терористичної організації відбулась на Київщині, спільно з МВС Грузії та ЦРУ США.

  Також у випуску: 

  Керівництво Китаю пригрозило жителям Гонконгу. Мовляв, протести та насильство загрожує принципу "одна країна – дві системи".

  Колишнього заступника голови Нацбанку Олександра Писарука відпустять під заставу у розмірі п'яти мільйонів гривень. 

  В Офісі Президента повідомили дату зустрічі лідерів "нормандської четвірки" – вона відбудеться 9 грудня.

  У Сумах спіймали чоловіка, який за кілька місяців викрав 50 люків із вулиць міста.


  +Відео

  0 0

  У свіжому випуску "Голосу Америки" – генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг вважає найбільшою загрозою для безпеки у світі непередбачуваність. На його думку, глобальний баланс сил нині порушують, зокрема, кібервиклики, гібридна війна, зміцнення Китаю та агресивна Росія. Втім, Альянс готовий до будь-яких викликів.

  Також у випуску: 

  Колишня посол США в Україні Марі Йованович публічно розповіла про тиск, який на неї чинився, та як відбувалося її відкликання.

  Білий Дім оприлюднив нотатки першої розмови Трампа зі Зеленським: подробиці, реакції, позиції республіканців та демократів.

  Роджера Стоуна, ексрадника Дональда Трампа з політичних питань, визнали винним у неправдивих свідченнях Конгресу.


  +Відео

  Warnning: Do NOT Get Caught While Searching!!
  Your IP : - Country : - City:
  Your ISP TRACKS Your Online Activity! Hide your IP ADDRESS with a VPN!
  Before you searching always remember to change your IP adress to not be followed!
  PROTECT YOURSELF & SUPPORT US! Purchase a VPN Today!
  0 0

  У Харкові керівник будинку дитини хоче створити паліативний центр європейського зразка. Гроші на будівництво збирає продаючи свою книгу. У неї вклав 30 років лікарської роботи та боротьбу за коротке, але гідне життя малечі.

  У будинку дитини живуть сироти, яких не можна виховувати вдома через невиліковні хвороби. Це харківські малюки та ті, кого у 2014 році евакуювали із сиротинця Краматорська.

  Щоб діти мали доступ до прогулянок і жили в комфорті, Роман вирішив переробити будівлю радянського дитячого садочка. Обласні гроші на ремонт востаннє тут бачили у 2004 році. Тож лікар взявся писати книгу. Спогади назвав "Записи санітара Роми" і просить за них 300 гривень.

  "Людина передала 30 тисяч гривень за одну книгу. Хтось дав тисячу гривень, хтось – 5 тисяч гривень , хтось – тисячу доларів", – пригадав автор книги "Записи санітара Роми" Роман Марабян. 

  сиротинець харків
  Роман Марабян

  Записи санітара Роми
  Роман Марабян написав книгу "Записи санітара Роми"

  За благодійні кошти надрукували тисячу примірників, розкупили вже половину. "Записи санітара Роми" читають в Харкові, США, Канаді та на Кіпрі. Зібрати вдалося 292 тисячі гривень. Але на відділення на 20 ліжок і медичне обладнання бракує ще майже 300 тисяч гривень.

  "Це не можуть бути великі палати, в яких лежить дуже багато дітей. Хоча б через те, що кожна дитина вночі плаче і не дає своєму сусідові відпочивати. А дітей з паліативним діагнозом болить, а тому вони плачуть більше за інших дітей", – зазначила заступниця директора будинку дитини "Гіпократ" Валентина Дрокіна.

  сиротинець харків
  Діткам затісно в маленьких кімнатах

  харків сиротинець
  Гроші на ремонт останній раз виділяли у 2004 році

  Двомісні палати, доступ до вулиці, місця для реабілітації, телевізори, відеонагляд, кімната для медперсоналу – такий вигляд, відповідно до закону і людяності, має мати паліативний центр. Аби встигнути отримати гроші від держави і потрапити у програму медичної реформи відділення необхідно добудувати до 1 квітня.

  Скільки дітей в Україні усиновили за 2018 рік?

  Загалом протягом 2018 року в Україні було усиновлено 1 730 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування:

  • українцями– 1 358 (до 5 років – 1 107 дітей, 6-10 рр. – 179 дітей, 11-17 рр. – 72 дитини);
  • іноземцями– 372 (до 5 років – 85 дітей; 6-10 рр. – 122 дитини; 11-17 рр. – 165 дітей).

  Серед них – 103 дитини, які мають інвалідність чи особливі потреби:

  • 25 дітей з ВІЛ / СНІД (українцями – 4, іноземцями – 21);
  • 13 дітей з синдромом Дауна (всі – іноземцями);
  • 33 мають захворювання з Переліку захворювань;
  • 32 мають інвалідність по інших захворюваннях.

  Діти-сироти
  Статистика усиновлення в Україні / Інфографіка 24 каналу 


  +Відео

  0 0

  Для українців фраза "зима близько" означає ще й початок сезону відкриття закруток. А з ним — і прихід ботулізму. У матеріалі 24 каналу про хворобу, яка підстерігає людину з консервів і м'ясних виробів, може вразити м'язи шиї та обличчя.

  Історія ботулізму

  Німецький лікар Юстинус Кернер вперше описав клінічні прояви ботулізму. У його часи — а це 19 століття, цю недугу називали "ковбасним отруєнням". Адже найчастіше симптоми ботулізму проявлялися в тих, хто споживав саме цей вид м'ясних страв.

  Кернер для свого дослідження обрав півтори сотні хворих на харчові отруєння. І описав симптоми, які виникали у всіх – це шлунково-кишкові порушення, двоїння в очах і розширення зіниць. 


  Німецький лікар Юстинус Кернер

  Саме німець і зауважив: у всіх стравах, які споживали хворі, були два незмінних компоненти — сіль та жир. Останній якраз і був під підозрою — бо спричиняв токсичні зміни в ковбасі. Аби краще описати симптоми, Кернер навіть сам куштував небезпечний токсин.

   
  Ботулізм – що це?
  Ботулізм – рідкісне, але небезпечне для життя захворювання, викликане токсинами, що продукуються бактеріями Clostridium botulinum. Ці токсини — одні з найпотужніших, відомих науці сьогодні. Вони атакують нервову систему і викликають параліч.

  Кілька крапель ковбасної кислоти, розміщені на язику, викликають відчуття скорочення і задухи в області гортані. Почуття, яке дуже схоже на те, що виникає під час ковтання кислоти або йоду. Після сильнішого впливу виникає почуття тривоги, напруга повік, незначне печіння в уретрі, біль у животі та дуже сухі долоні та стопи. Сухість у горлі періодично зникає, але повертається знову.

  Ботулізм водиться у:
  в'яленій, копченій та консервованій рибі
  м'ясних та грибних консервах
  "закрутках" домашнього виробництва

  Де можна підхопити ботулізм?

  Підступна паличкоподібна бактерія "Клострідіум ботулінум" прекрасно почуває себе у в'яленій, копченій та консервованій рибі, м'ясних та грибних консервах і "закрутках" домашнього виробництва.

  Знаєте, чому ботулізм любить мариновані огірки чи, наприклад, бляшанки з тунцем? Бо ці продукти не проходять хорошої термічної обробки, їх могли ретельно не вимити, не прокип'ятити достатньо банки перед консервацією. Тож тут варто стерегтися.

  бутулізм
  Бактерія "Клострідіум ботулінум"

  Що ж відбувається з тілом, коли там оселяється ботулізм? Спершу токсин із продуктами потрапляє в організм — логічно, що до травної системи. Тоді зачіпається за клітки епітелія й "мандрує" до лімфи. А звідти проривається до нервової системи, щоби зупинити її — повільно, але впевнено.

  Токсини ботуліну є одними з найбільш смертоносних речовин. Ботулінічні токсини блокують нервові функції і можуть призвести до респіраторного та м’язового паралічу.

  Перші симптоми ботулізму найчастіше з'являються до 24 годинпісля споживання зараженої їжі. Вони можуть виникнути як раніше — уже через 2 години, наприклад, так і значно пізніше. Тоді інкубаційний період становитиме 4 доби і більше. Але чим захворювання важче, тим швидше з'являться перші ознаки.

   
  Хвороба - симптоми
  • порушення близького зору: ви не можете читати текст, але добре бачите предмети,
  • сильно виражена сухість у роті,
  • важко говорити (голос стає тихим, гугнявим або пропадає)
  • підвищена стомлюваність, м’язова слабкість,
  • запаморочення,
  • короткочасні ознаки ураження травної системи (нудота, блювання, послаблення випорожнень),
  • стадія парезу кишечника (здуття живота, закреп),
  • ураження м’язів шиї та кінцівок.
  • затуманення та двоїння в очах
  • спрага
  • розлади ковтання
  • подразнення та біль у горлі
  • зміна голосу

  Один із найперших симптомів ботулізму, що допоможе ідентифікувати хворобу — порушення зору. Так, як писав Юстинус Кернер. Людина може скаржитися на затуманення в очах, двоїння предметів — наприклад, рядків у книзі. Тоді ж виникають ще спрага, розлад ковтання, подразнення та біль у горлі, і навіть зміна голосу. Всі ці симптоми з'являються через ураження ковтальних м'язів.

  Хворі скаржаться на сильний головний біль, запаморочення, безсоння, загальну слабкість, підвищення температури тіла. У важких випадках пацієнтів турбує відчуття нестачі повітря, тягар у грудній клітці, дихання стає поверхневим. Розвивається дихальна недостатність, що є причиною смерті при ботулізмі.

  Запам'ятайте: ботулізм може бути смертельним до 10% випадків. Торік українські лікарі зареєстрували 81 випадок цієї недуги, семеро людей врятувати не вдалося.

  А як же лікують ботулізм?

  Перш за все хворих із підозрою на це гостре інфекційне захворювання ушпиталюють. Тоді ж уводять протиботулінічний імуноглобулін — це сироватка, що має нейтралізувати токсин. Але застосування її буде найбільш ефективним, якщо ввести антитоксин у перші три дні після початку захворювання.

  бутулізм
  Ботулізм може бути смертельним до 10% випадків

  Антитоксин слід вводити якомога швидше після клінічного діагнозу. Раннє введення є ефективним для зниження смертності. Важкі випадки ботулізму потребують ще підтримуючого лікування, особливо штучної вентиляції легень, яка може знадобитися тижнями чи навіть місяцями.

  Як вберегти себе від недуги?

  Всесвітня організація охорони здоров'я створила програму "5 ключів до безпечної їжі". Вони допомагають вберегтися не лише від ботулізму, а й від інших харчових отруєнь.

   
  5 ключів до безпечної їжі
  • тримати продукти в чистоті
  • розділяти продукти і прибори для сирої та приготованої їжі
  •  готувати ретельно, піддавати продукти термічній обробці (смажити, варити чи випікати)
  • зберігати їжу при безпечній температурі
  • використовувати лише безпечну питну воду та перевірену, якісну сировину

  Зима близько. Тож пам'ятайте: термічна обробка, чисті руки та гігієна на кухні дадуть нагоду поласувати закрутками без додаткових, токсичних для життя компонентів.

  Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.


  +Відео

  0 0

  У випуску новин за 16 листопада станом на 9:00 – радник посольства США в Україні Девід Голмс повідомив Конгресу про дзвінок між Дональдом Трампом та американським послом в ЄС Гордоном Сондландом, під час якого заявили, що Володимир Зеленський зробить "усе, що його попросять". 13 обстрілів за добу і один поранений – такою була минула доба на фронті.

  Також у випуску: 

  У Нью-Йорку та Лондоні лунали гасла "Free Асєєв". Акції на підтримку ув'язненого українського журналіста вийшли на міжнародний рівень.

  На Львівщині на полігоні в Раковці підрозділи Поліції та Нацгвардії відпрацювали спільні дії та координацію роботи в зоні ООС.


  +Відео

  0 0

  У випуску новин за 16 листопада станом на 11:00 – Кабінет Міністрів України затвердив своїм представником у Верховній Раді заступницю голови фракції "Слуга народу" Олену Шуляк. Каналізаційного злодія спіймали в Сумах. Чоловік за кілька місяців викрав пів сотні люків. Застали його на гарячому, коли на автівці віз вкрадене додому, аби потім продати.

  Також у випуску:

  У Балаклії на Харківщині 15 листопада знову вибухали боєприпаси у районі військового складу. Загинули двоє військових, ще п'ятеро отримали поранення.

  Керівником Укравтодору – Державного агентства автомобільних доріг України – за рішенням Кабміну став Олександр Кубраков, експерт IT-ринку і ринку мобільного зв'язку. Він вже пообіцяв повне кадрове оновлення керівництва автомобільних служб у регіонах.
   
  13 обстрілів за добу і один поранений – такою була минула доба на фронті. Ворог знову використовує заборонене озброєння.

  +Відео

  0 0

  Через вибухи на військових складах поблизу Балаклії 15 листопада загинули двоє українських військовослужбовців. Ще п'ятеро постраждали – один у важкому стані, один у стані середньої тяжкості, троє травмувалися легко.

  Пораненим військовослужбовцям надається фахова невідкладна медична допомога, повідомляє пресслужба Генерального штабу ЗСУ. 

  Що відомо про стан постраждалих?

  ► У Харківській лікарні невідкладної допомоги в реанімаціїта на штучній вентиляції легень перебуває 43-річний сапер – у важкому стані з численними травмами, опіками понад 20% тіла, осколковими ранами та переломом плеча. 

  ► У цьому ж медзакладі розмістили 24-річного сапера. Він зараз в опіковому відділенні, і у нього також опіки 20% тіла. Медики кажуть про стабільно важкий стан постраждалого, однак він – при тямі.

  ► Двоє постраждалих військовослужбовців із незначними травмами перебувають у військовому шпиталі Харкова, ще один – у медзакладі Балаклії.

  Відомо, що двоє саперів – із Харківщини, і по одному з Кіровоградської, Сумської областей та з Києва.

  Речник Міноборони у Харківській області Віталій Саранцев повідомив, що під час вибухів у Балаклії загинули старший солдат і прапорщик 91 окремого полку оперативно забезпечення з Сумської області.

   

   

  Якзагинулидва військовослужбовці?

  Двоє саперів померли через травми голови після вибуху боєприпасів. На технічній території військової частини вони утилізовували залишки боєприпасів – ті, які не можна транспортувати. Виконували свою роботу українські військові у спеціально обладнаному котловані.

  Заступник начальника військової частини в Балаклії Олександр Мирун розповів, що роботи з розмінування проводили навчені військовослужбовці, пише "НВ".

  Там були тільки вони, і вони будуть давати свідчення слідству. Вибух стався в спеціально обладнаному місці, яке призначене для утилізації боєприпасів. Тому постраждали якраз ті, люди, які безпосередньо займалися утилізацією,
  — сказав військовий.

  Нові вибухи у Балаклії: основне

  Там 15 листопада знову вибухали боєприпаси у районі військового складу. У мережі місцеві публікували фото та відео, на якому видно, що з боку складу валить густий дим, і вибухають снаряди.

  У Міноборони пояснили, що на арсеналі проводили планове знищення залишків боєприпасів та їхніх елементів у спеціально обладнаному для цього місці – котловані. Ці боєприпаси не можна було транспортувати. Саме через утилізацію пролунало близько 20 вибухів.


  Найбільші вибухи на військових складах в Україні / Інфографіка: 24 канал


  +Відео

  Warnning: Do NOT Get Caught While Searching!!
  Your IP : - Country : - City:
  Your ISP TRACKS Your Online Activity! Hide your IP ADDRESS with a VPN!
  Before you searching always remember to change your IP adress to not be followed!
  PROTECT YOURSELF & SUPPORT US! Purchase a VPN Today!
  0 0

  Гейзери з окропу, мости, які втомились і залатані дороги. Інфраструктура Києва – одночасно і жива, і мертва. Чи чекати нам нових аварій взимку, і що робить місцева влада, розбиралися журналісти 24 каналу.

  Другий рік поспіль на одному й тому ж місці з приходом перших холодів – гейзер з окропу, провалля в асфальті та кількакілометрові затори. Просто в центрі столиці була катастрофа через прорив труби.

  Одній машині вдалося врятуватися. А от інша – застрягла у плавленому асфальті.

  Дивіться відео прориву труби у Києві: 


  Комунальники ж розводять руками.

  "Дана ділянка водопроводу вже відпрацювала свій нормативний термін експлуатації . 47 років без ремонтів", – розповів начальник служби моніторингу та нагляду Київських тепломереж Олександр Пилипишин.

  Знову пообіцяли в наступному році повністю все замінити. Адже підземні комунікації зношені на 80%. І це не єдина ахіллесова п'ята Києва.

  Все, що було побудовано під час Радянського Союзу, вже завершило свій термін експлуатації – системи каналізації, водопостачання та теплопостачання – вони всі потребують повної заміни,
  – сказав голова комітету з питань ЖКГ громадської ради при КМДА Олег Попенко.

  По швах тріщить не лише підземна інфраструктура. Основні траспортні артерії міста також "втомились". Цього не приховує і мер столиці Віталій Кличко, зазначивши, що 75 мостів знаходиться у передаварійному стані, а 3 – в аварійному.

  У міській адміністрації свого очільника виправляють. Уточнюють, ті що аварійні, наприклад, як Шулявський – ремонтуються.

  шулявський міст
  Шулявський міст

  Решта шляхо-транспортних споруд знаходяться в задовільному стані, не треба сіяти ніякої паніки там, де потрібно – проводяться роботи. Звичайно, багато потребують реконструкції та відновлення, але сьогодні вони з тими чи іншими обмеженнями можуть працювати,
  – прокоментував заступник голови Київської міської держадміністрації Микола Поворозник.

  А от експерти так не вважають. Мовляв, мости через Дніпро також не в формі. Адже так часто їх ремонтують не тому, що асфальт поганий. Міст Патона, наприклад, руйнує корозія, а Південний – перевантаження.

  Міст Патона у критичному стані: дивіться відео

  "Коли вони будувались, 30-50 років тому, був інший трафік, інша кількість автомобілів, будинків, побудованих на Лівому березі. Вони не витримують", – пояснив голова комітету з питань ЖКГ громадської ради при КМДА Олег Попенко.

  У бюджеті на наступний рік на ЖКГ і дорожнє господарство виділили близько 17 мільярдів гривень. Цього недостатньо, аби привести все до ладу. А європейські партнери більш охоче допомагають з, наприклад, купівлею траспортних засобів, аніж з ремонтними роботами. Там все зрозуміліше і прозоріше.

  Проте є і маленькі перемоги, хизуються чиновники. Зокрема ведуть перемовини з європейським банком реконструкції та розвитку про нові кредити.

  "Вони дали згоду, поки що попередньо, на фінансування мосту Метро і мосту Патона. Також є попередня домовленість – 140 мільйонів. Вони готові видати на ремонт інфраструтктури те, що стосується тепла", – додав Микола Поворозник.

  Проте це проблема не лише Києва. Інфраструктура у критичному стані і в інших великих і малих містах країни. Це відштовхує як інвесторів, так і туристів.


  +Відео

  0 0

  У свіжому випуску програми "Богатирі. Стронгмен-шоу" за 16 листопада – у Павлограді відбувся Фінал Першої ліги Федерації зі стронгмену України. Це другий за значенням фінал сезону після Найсильнішої людини України.

  На змаганнях зібралися сім найкращих ателтів для того, щоб з'ясувати, хто переможець. Всього учасники мали подолати шість богатирських вправ.

  Перша вправа – класичний трайкпул, тяга в упряжці за собою вантажівки вагою 8,5 тон на 20 метрів.

  боагтирі
  Андрій Кошубський тягне вантажівку

  Переможцем у першому змаганні став Богдан Ксенчук. Йому вдалося протягнути вантажівку за 16,13 секунд.

  богатирі
  Результати після першої вправи

  Другою вправоютурніру є "Фермерська прогулянка" – це 120 кілограмів у кожній руці. тримаючи залізну валізу, треба пройти на максимальну дистанцію.

  олексій бірюков стронгмен шоу
  Олексій Бірюков виконує вправу "Фермерська прогулянка"

  Найкраще виконав вправу "прогулянка" Олексію Бірюков. Він протягнув залізні валізи на 59,89 метрів. Таким чином він піднявся на четверту сходинку. Лідером за результатом двох змагань залишився Богдан Ксенчук.

  стронгмен шоу
  Результати після вправи "Фермерська прогулянка"

  Які ще вправи довелося подолати учасникам і хто став переможцем – дивіться у відео програми.


  +Відео

  0 0

  Справжнє диво у клініці під Києвом. Лікарі на ноги поставили бійця, якому пророкували бути довічно прикутим до інвалідного візка. Сила волі військового і зусилля лікарів зробили, здавалося б, неможливе. Він знову пішов, хоч і не без допомоги спеціальної конструкції.

  Сергій Салій через важке вогнепальне поранення був прикутий до ліжка, пізніше пересів в інвалідний візок і нині заново вчиться ходити.

  Влітку 2015 року біля Щастя снайпер поцілив в його хребет, куля вразила спинний мозок. Тоді вирок лікарів шокував – не ходитиме ніколи. Та роки реабілітації і він знову крокує коридорами. Для того, щоб запрацювали суглоби, займається по 6 годин щодня.

  війна на донбасі сергій салій
  Сергій Салій

  Нині ж виконує необхідні рухи сам. Аби Сергій знову міг ходити нейрохірург Олександр Кулик розробив для нього спеціальну конструкцію – екзоскелет.

  Я вже і на вулицю виходжу, і по лікарні ходжу, краще бачу свого співрозмовника і взагалі, коли знаходишся у вертикальному положенні, то відчуваєш себе людиною,
  – сказав учасник бойових дій у зоні ООС Сергій Салій.

  Благодійний проєкт для бійців у приватній клініці діє вже 5 років. За цей час тут безкоштовно пролікували понад 260 поранених. Для того, щоб пацієнт з такою травмою встав з візка – вперше в Україні.


  "У Салія повністю все збережено, а хлопці, які приїздили до нас на повторний огляд по три року сидять в візочку. У них обмежений об'єм кінцівок, контрактури, остеопороз та сечокам'яна хвороба", – зазначив директор центру "Нодус", нейрохірург Олександр Кулик.

  Вже за кілька місяців Сергій Салій завершить курс реабілітації тривалістю у понад три роки. А поки що відточує рухи у екзоскелеті, який модернізують щоразу, коли втрачені функції відновлюються ще більше.


  +Відео

  0 0

  Нові подробиці спливли в рамках імпічменту президента Дональда Трампа. Виявлиється, попередній український президент Петро Порошенко залучив своїх лобістів у США, щоб врятуватися від кримінальної справи в Україні.

  Як Порошенко будував відносини з Трампом

  Коли Петро Порошенко став президентом України, при владі в Америці були демократи. Порошенко намагався продавати себе на Заході як реформатора, тому в нього склалися нормальні відносини з тодішньою владою у Вашингтоні.

  Але неочікувано вибори 2016 року виграв республіканець Дональд Трамп, з яким у Порошенка не було жодних контактів. Ба більше, Трамп не зустрівся з Порошенком перед виборами, оскільки зажадав, щоб український президент побачився з ним перед переговорами з кандидаткою Гілларі Клінтон. Порошенко, який вірив у перемогу Клінтон, не пристав на ці умови. І коли Трамп переміг на виборах президента США, для Порошенка довелося будувати відносини з ним із нуля.

  Дональд Трамп
  Дональд Трамп

  Ситуацію погіршувало те, що Україна за часів попередньої влади стрімко втрачали імідж через корупційні схеми Порошенката його кумівство, зокрема, призначення генпрокурором Луценка. Тому, щоб відбудувати відносини з новою американською владою, Порошенко, як президент, вирішив найняти лобістів у США. І тут починається найцікавіше. 

  Лобістом Порошенко обрав компанію з назвою BGR,одним з експертів якої працював відомий нам Курт Волкер, що надалі став спеціальним уповноваженим уряду США з мирного урегулювання на Сході України. Волкер працював безкоштовно не як спецпредставник, а як співробітник лобістської компанії відійшов від обслуговування українського клієнта, щоб уникнути конфлікту інтересів. Принаймні, так стверджує Волкер.

  Курт Волкер
   Курт Волкер

  Сенсаційні подробиці з допитів чиновників США

  Але нещодавно в Америці розпочалася процедура імпічменту, і в ході допитів американських чиновників стали спливати на поверхню сенсаційні подробиці. Одна з яких – це слова нинішнього тимчасового посла Америки в Києві Білла Тейлора. Тейлор повідомив, що Курт Волкер у своїх діях як спецпредставник США з мирного урегулювання на Сході відійшов від свого мандату повноважень.

  За словами Тейлора, Волкер намагався чинити тиск на українських чиновників. Знаєте з якою метою? Для надання фактичного імунітету від кримінального переслідування п'ятого президента України Петра Порошенка. Розмова, яку описав Тейлор у своїх показаннях, сталася під час обіду в Києві з помічником Зеленського Андрієм Єрмаком 14 вересня чи близько нього числа.

  Зацитуємо стенограму допиту Тейлора, яку оприлюднив комітет з питань розвідки Палати представників Конгресу США:

  "Посол Волкер висловив пораду Андрію Єрмаку та ще одному українцю Новікову, що це була би добра ідея не переслідувати Порошенка… Курт сказав, що, ви знаєте, треба рухатися далі та не переслідувати Порошенка".

  Ці свідчення Тейлора в Палаті представників спантеличили одного з конгресменів, який здивувався, як Курт Волкер міг попросити припинити розслідування щодо українського президента, і одночасно брати участь у розкручуванні сценарію розслідування щодо віцепрезидента США. Але далі ситуація стає ще цікавішою. Виявляється, відносини Порошенка та лобістської компанії BGR були дуже далекими від стандартів прозорості.

  Так, контракт між BGR і українською владою був укладений у січні 2017 року, тобто зразу після інавгурації Трампа. Пам'ятаючи про сумний досвід Манафорта, який зрештою сів у тюрму через нерозкриття відносин з Януковичем, компанія BGR відзвітувала до Міністерства юстиції США про українського клієнта.

  Хто такий Пол Манафорт?Це американський юрист, лобіст і політичний консультант. Він був радником Віктора Януковича та обіймав посаду керівника виборчого штабу Дональда Трампа. Перебував під слідством кількох федеральних агентств. Манафорт є центральною фігурою в розслідуванні щодо можливих незаконних зв'язків виборчого штабу Трампа з російським керівництвом. Манафорту закидають шахрайство з банками та урядом, а також несплату податків на мільйони доларів доходів, отриманих від роботи політтехнологом з українськими політиками, передусім з оточення експрезидента Януковича.

  Але, що цікаво, що клієнтом BGR вказала не Порошенка як президента. Тому що, в такому разі, це створювало би проблеми в Україні для клієнта – треба було би проводити державну закупівлю для просування інтересів президента в Америці, і немає жодних гарантів, що виграла б саме BGR.

  Хто допоміг Порошенку найняти лобістів

  Тому BGR відзвітував Мін'юсту США, що їхнім клієнтом є не президент, а Національна рада реформ, як допоміжний орган при президенті. Але далі ще цікавіше – Нацрада реформ не існує як окрема державна установа та є фактично назвою наради в Адміністрації Президента.Але, нагадаю, адміністрація не могла платити BGR напряму, уникнувши при цьому тендеру, бо це було би порушення закону про державні закупівлі.

  Тому формально контракт з BGR підписав не президент, не Адміністрація Президента і не Національна рада реформ – під удар підставили громадську спілку "Фонд підтримки реформ в Україні". Вона пов’язана з президентською адміністрацією — цю організацію у 2015 році заснували дві юридичні фірми, зокрема, фірма Анни Бабич, цивільної дружини заступника голови президентської адміністрації Олексія Філатова.

  анна бабич
  Анна Бабич

  Отже, запам'ятали цю назву "Фонд підтримки реформ в Україні"? Я ще бувши депутатом, неодноразово запитував цю організацію, хто був джерелом ваших коштів, які ви переводили BGR за лобізм Порошенко? І неодноразово отримував більш ніж підозрілу відповідь – ми як "Фонд підтримки реформ в Україні" жодних грошей не платили лобістам з BGR.

  Так, станом на лютий 2018 року, коли вже рік діяв контакт між BGR та організацією, яка прикривала інтереси Порошенка, надійшла відповідь на мій депутатський запит: жодних грошей ми не переводили. І от лише зараз, через пів року після уходу Порошенка від влади, "Фонд підтримки реформ в Україні" видав іншу версію. Вони більше не стверджують, що не оплачували послуг лобістів.

  Навпаки, раптом знайшовся благодійник, який покрив їхні зобов'язання перед американськими лобістами в розмірі 600 тисяч доларів – 15 мільйонів гривень. Тобто птахофабрики України профінансували американських лобістів Порошенка, де працював Курт Волкер. 

  Звичайно, жодні рекомендації від іноземців не можуть бути підставою, щоб заважати українській владі боротися з корупцією або притягати винних до відповідальності, коли йдеться про побудову справедливого суспільства та покарання винних у розграбуванні державних потоків. І ба більше, якщо ідеться про президента Порошенка, який мав усю повноту влади боротись проти корупції, але розміняв довіру людей на схематози та сліпі трасти.


  +Відео

  0 0

  Десятки мільйонів гривень і мізерний коефіцвієнт корисної дії – так можна окреслити видатки та здобутки кандидатів в депутати, які йшли не по списку партій. І після цього здається, що що поняття "мажоритарка" походить від слова мажор. Детальніше про витрати на останніх парламенських перегонах – читайте далі.

  82,32 мільйона – це загальна сума 20 мажоритарників, які витратили на парламентські вибори найбільше грошей. Цікаво, що з них до Верховної Ради пройшли лише троє.

  Кнопкодаву-самовисуванцю Антону Яценку мандат депутата коштував майже 6,92 мільйона гривень. А один голос виборця обійшовся Яценку в 136,5 гривень.

  янтон яценко
  Антон Яценко

  Кандидат від "Європейської солідарності" Микола Княжицький виклав за мандат 3,94 мільйона гривень. Йому один голос виборця коштував 196 гривень.

  микола княжицька
  Микола Княжицький

  "Слуга народу" Дмитро Кисилевський розкошелився на 3,41 мільйона гривень і віддав 82 гривні за один голос виборця в Дніпропетровській області. 


  Дмитро Кисилевський

  Соратник Порошенка Олександр Третяков, не пройшовши розтринькав найбільше коштів з усіх мажоритарників – 8, 82 мільйонів гривень. Один голос витягнув з його кишені 481,4 гривні. 


  Олександр Третяков

  Дані:Громадський рух "Чесно"

  Повний випуск "Вєсті.UA"дивіться тут


  +Відео

  Warnning: Do NOT Get Caught While Searching!!
  Your IP : - Country : - City:
  Your ISP TRACKS Your Online Activity! Hide your IP ADDRESS with a VPN!
  Before you searching always remember to change your IP adress to not be followed!
  PROTECT YOURSELF & SUPPORT US! Purchase a VPN Today!
  0 0

  У випуску новин за 16 листопада станом на 15:00 – 52 українців потрапили до Книги рекордів Гіннеса за всю історію її існування. За останній рік туди потрапили двоє рекордсменів. У Грузії тривають сутички між протестувальниками та поліцією. Постраждали двоє людей. Про це повідомляють місцеві ЗМІ.

  Також у випуску:

  Через вибухи на військових складах поблизу Балаклії 15 листопада загинули двоє українських військовослужбовців. Ще п'ятеро постраждали – один у важкому стані, один у стані середньої тяжкості, троє травмувалися легко.

  Ворог знову використовує заборонене озброєння. Проросійські бойовики влаштовують провокації поблизу ділянки розведення біля Богданівки і Петрівського.

  Кабінет Міністрів України затвердив своїм представником у Верховній Раді заступницю голови фракції "Слуга народу" Олену Шуляк.


  +Відео

  0 0

  Нова влада пропонує численні зміни для журналістів. І медійники вже говорять про втручання в їх роботу. То де ж та тонка межа між співпрацею і перешкоджанням і хто має регулювати роботу медіа – розбиралися журналісти 24 каналу.

  Професію журналіста в Україні старанно намагаються дискредитувати. Провокатори ховаються за редакційними посвідченнями. Пропагандисти заявляють про утиски свободи слова. Та і сам президент запізно вирішив сісти за один стіл із медіа. Хоча вони, по суті, і забезпечили йому перемогу на виборах.

  Нова влада, у яку прийшли десятки людей з медіа, вирішила впорядкувати цю сферу. Володимир Зеленський – у минулому обличчя розважальних програм каналу "1+1" – своїм указом доручив розробити стандарти новин.

  квартал зеленський
  Зеленським був обличчям розважальних програм

  Згодом міністр культури, молоді й спорту – теж колишній медійник з СТБ Володимир Бородянський пояснив, що хочуть визначити лише поняття небезпечної і недостовірної інформації.

  І введення як адміністратичної, так і кримінальної відповідальності за таке маніпулювання та його замовлення,
  – зазначив міністр культури, молоді та спорту України Володимир Бородянський.

  Нещодавно при президентові України створили ще й раду з питань свободи слова. Утім ці процеси настророжили медіаспільноту, бо це – зайве втручання, а визначення маніпуляцій на свій лад зможе використовувати влада, аби помститися за критику.

  Коли влада починає втручатися в роботу медіа, вона виходить за межі своїх повноважень і вступає на чуже поле, назвемо його – мінне поле,
  – сказав політолог Тарас Семенюк.

  Концепцію нового закону про медіа представив нардеп від "Слуги народу", колишній гендиректор холдингу "1+1 Медіа" Олександр Ткаченко. У ньому і хочуть закрити прогалини, впорядкувати власніть медіа і зобов'язати їх звітувати про прибутки для того, щоб виявляти пропагандистські канали власників з Росії.

  Юрист Януковича Андрій Портнов і взагалі отримав статус журналіста каналу Медведчука. І під прикриттям редакційного завдання "112 Україна" каналу незаконно злив особисті дані водія програми "Схеми". Так помстився за те, що розслідувачі знімали його на вулицях. Не допускати таких до медіасфери мали б самі журналісти.

  Те, що проплонує влада, з обдного боку, лякає. З іншого боку, навпаки стимулює медіаспільноту саму взятися за саморегулювання та самоочищення,
  – поянив юрист Інституту масової інформації Роман Головенко.

  Чимало питань роботи медіа в Україні і досі не врегульовані. Працівників інтернет-видань закон не вважає журналістами, тож вони не отримують захист Кримінального кодексу. Хоча за перешкоджання професійній роботі журналіста у його 171 статті передбачене серйозне покарання – до 5 років за гратами.

  "У нас в принципі вже зараз доволі жорстке законодавсто щодо нападів і порушень. Але воно не виконується. бо правоохоронні органи погано розслідують напади на журналістів", – наголосила журналістка Крістіна Бердинських.

  Утім робота журналіста, як в розслідуваннях, так і в новинах, не зупиняється ніколи. А над собою нам ще працювати і працювати - невпинно і нещадно.

  Дякуємо, що довіряєте 24 каналу.

  Дивіться відео за куліс телеканалу:

   


  +Відео

  0 0

  У випуску новин за 16 листопада станом на 17:00 – 13 обстрілів за добу та один поранений. Такою була минула доба на фронті. Прем'єр Олексій Гончарук та міністр фінансів Оксана Маркарова зустрілись з представниками МВФ. Говорили про умови відкриття нової 3-річної програми розширеного фінансування.

  Також у випуску:

  Нова влада пропонує численні зміни для журналістів. І медійники вже говорять про втручання в їх роботу.

  У скандалі щодо тиску Трампа на Україну з'явилися нові подробиці.


  +Відео

  0 0

  У російській свідомості Російська Федерація не веде війну в Україні, а нібито рятується росіян від українського фашизму.

  Таку думку в інтерв'ю "Крим.Реалії" розповів російський режисер-документаліст Віталій Манський. Він сказав: "Після Путіна буде Путін. І після Путіна буде Путін. А ось після Путіна, можливо, щось і почне змінюватися".

  За його словами, найменш болючим і найбажанішим для Росії є якась із форм палацового перевороту.

  Тому що на еволюційну зміну ситуації сподіватися не доводиться. У революційну – не хочеться про це думати і женеш це від себе. Історія Росії вже пропонувала нам досвіди, які нічого крім остраху у свідомості викликати не можуть. Тому військовий, палацовий переворот – це найоптимальніше, що хотілося, щоб сталося. А вже в результаті цього, через якогось квазі-Путіна, можливі процеси оздоровлення,
  – розповів Манський.

  Він наголосив, що Росії необхідний дуже тривалий процес оздоровлення суспільства.

  Що відомо про Віталія Манського?Російський режисер документального кіно, сценарист, продюсер та президент російського фестивалю "Артдокфест", Він є автором стрічки "Свідки Путіна", яка незабаром вийде на великих екранах України. В ній показана документальна хроніка того, як Володимир Путін приходив до влади в Росії. Що цікаво, Манському не дозволи впустити фільм в кінопрокат у РФ. За його словами, він проходить там за кримінальними статтями "екстремізм" і "розпалювання міжнаціонального розбрату".


  +Відео

  0 0

  За останні дні ім'я генерал-майора Дмитра Марченка стало відоме усім. Нині він перебуває за ґратами. ДБР закидає йому бездіяльність та злочинну змову під час закупівлі бронежилетів для війська, які виявилися неякісними. Але у колах військових цю справу називають політичною, а слідчих ДБР звинувачують в упередженості.

  Дмитро Марченко – кіборг і генерал, який реформував закупівлю матеріального забезпечення у Збройних силах. Його добре знають і поважають учасники бойових дій на Сході та волонтери. Щоправда, з 12 листопада він перебуває у СІЗО.

  • Яка позиція ДБР

  Слідство вважає, що Марченко та четверо його підлеглих умисно, за попередньою змовою, закупили для військових тисячі бракованих бронежилетів. Те, що вони прострілюються, доведено експертизами. Вартість укладеного договору – 176 мільйонів гривень. Так вважають у Державному бюро розслідувань.

  Наразі всі вони щонайменше 2 місяці перебуватимуть за ґратами. Загалом історія тягнеться з весни 2019 року. Дмитра Марченка, як начальника управління матеріального забезпечення ЗСУ, і його помічників запідозрили у постачанні армії неякісних бронежилетів. Але де, як і хто проводив експертизу – не повідомляють. Експерт каже: у Марченка та його підлеглих є кілька повноважень. І це не лише розробка технічних стандартів для бронежилетів.

  Що зіграло злий жарт з командою Марченка? Вони відповідали за прийом їх уже на озброєння. Через це тепер слідчі ДБР, коли дивляться внутрішню документацію Міністерства оборони, то бачать конкретно прізвища Марченка і його людей,
  – пояснив голова експертної організації StateWatch Гліб Канєвський.


  Неякісні бронежилети

  • Хто є постачальником бронежилетів

  Бронежилети для усіх силових відомств виготовляє приватне підприємство "ТЕМП-3000". Це найбільше підприємство, яке здатне постачити такі великі обсяги. Однак експерти звертають увагу саме на виробника, який бере на себе всі держзамовлення. Мовляв, за кількістю – могли дати збій у якості.

  Найбільше мене у цій ситуації веселить, що ніяких претензій до виробника немає. Хоча "Темп-3000" заявляв ще у липні, що не запаяли пластини й тепер у них зовсім іншої якості пластини,
  – сказала волонтерка та бізнесменка Дана Ярова.

  • Чому мова пішла про політичне підґрунтя

  Про політичне підґрунтя у цій справі говорять всі: від волонтерів до експертів. Коли президент Зеленський поставив чіткі часові рамки для результатів від правоохоронних органів, то Труба був одним із претендентів на виліт.

  Зараз я не виключаю, що слідчі ДБР своїм керівництвом спрямовані на найбільш гучні справи, пов'язані з попередньою владою і командою Порошенка. Для чого? Щоб продемонструвати суспільству, що Труба працює, – наголосив Канєвський.

  Тим часом на підтримку Марченка та інших бранців відбуваються акції, зокрема і в Одесі. Дмитру Марченку призначили заставу у 76 мільйонів гривень. Таких грошей у нього нема. Тому всі надії Марченко та його прихильники покладають на апеляцію.


  +Відео

  Warnning: Do NOT Get Caught While Searching!!
  Your IP : - Country : - City:
  Your ISP TRACKS Your Online Activity! Hide your IP ADDRESS with a VPN!
  Before you searching always remember to change your IP adress to not be followed!
  PROTECT YOURSELF & SUPPORT US! Purchase a VPN Today!
  0 0

  У свіжому випуску програми "Крим.Реалії" спеціально для 24 каналу від "Радіо Свободи" – катери ФСБ Росії ходять за 10 кілометрів від Маріуполя. Один із них на власні очі бачив журналіст Крим.Реалії, який разом із українськими військовими патрулював Азовське море. Більше року російські спецпризначенці блокують Керченську протоку. Росія панує на Азові, а Україна несе збитки

  Також у випуску:

  Чи потрібна кримчанам залізниця з Росії?

  На адмінкордоні з Кримом відкрили пункти пропуску після ремонту: що змінило.

  Режисер Віталій Манський в інтерв'ю розповів про Крим, Путіна і Дудя.

  Ведучий:

  Журналіст "Радіо Свобода" Дмитро Євчин.


  +Відео

  0 0

  У свіжому випуску програми "Техніка війни" – Львівський державний авіаційно-ремонтний завод передав до війська два модернізованих винищувачі МіГ-29. ВПС Франції запланували ще чотири етапи модернізації винищувача Dassualt Rafale, окрім вже затвердженого F3R. Що цікаво, на озброєнні цей зразок зможе перебувати до 2070 року.

  Також у випуску:

  Головні новини України та світу

  ► Міністр оборони України Андрій Загороднюк взяв участь у 3-й міжнародній конференції з морської безпеки, що пройшла в Одесі. Ситуацію в Чорноморському регіоні українські фахівці обговорили з представниками США, Великобританії, Норвегії, Швеції та Туреччини. 

  ► 13 листопада пошуково-рятувальне судно "Олександр Охріменко" та патрульні катери "Слов’янськ" і "Старобільськ" ввели до складу Військово-морських сил України.

  ► Перші наземні випробування турецько-українського безпілотника AKINCI.

  ► На Вінниччині розпочалася реконструкція аеродрому "Гавришівка". Це летовище спільного користування, там, зокрема, розміщується бригада транспортної авіації повітряних сил та працює аеропорт "Вінниця", який і є замовником робіт.

  ► Українська бронетехніка підготувала для Збройних сил України партію з кількох десятків бронемашин "Варта Новатор", а також презентувала версію з бойовим модулем "Іва".

  ► Інтерв’ю з начальником науково-випробувального відділу Святославом Седовим.

  ► Національна гвардія на тендері щодо закупівлі вантажівок для перевезення не менше ніж 24 військовослужбовців обрала партію автомобілів МАЗ на суму 24,2 мільйона гривень.

  ► В Лівії знищено зенітний ракетно-гарматний комплекс "Панцир-С", який перебував на озброєнні повстанців Халіфа Хафтара, якого підтримує Росія.

  Інше: 

  • Міністерство оборони Ізраїлю підписало контракт з компанією Israel Shipyards на проєктування перспективного малого корвета для заміни великих ракетних катерів Saar 4.5.

  • Airbus Helicopters почали випробування повноцінного зразка перспективного палубного розвідувального безпілотного вертольота VSR700.

  • Курганський машинобудівний завод отримав замовлення на 168 бойових машин піхоти БМП-3 для Міністерства оборони Росії. Загальна вартість партії 14,3 мільярда рублів.


  +Відео

  0 0

  У підсумковому випуску програми "Вєсті.UA. Жир" за 16 листопада – журналісти "Наших грошей" знайшли під матрацом у в Олександра Дубінського 24 квартири, майже гектар землі і 17 авто. Тимошенко була в опозиції до багатьох президентів, а Зеленський у неї вже п'ятий. І навіть, коли він буде на політичній пенсії, то нев'януча "Леді Ю" буде стежити, щоб нова влада не переступала "червоні лінії".

  Також у випуску:

  Чи дійсно "Слуга народу" сповідує ідеологію лібертаріанства.

  Хто зі світових президентів очолив рейтинг вподобань українців.

  Шуфрич переписує історію.

  Нові витівки Киви.

  Ляшко пішов на концерт Успенської, яка не скриває свою любов до Путіна. 

  Дивіться повний випуск програми "Вєсті.UA. Жир" за 16 листопада

   


  +Відео

  0 0

  У випуску новин за 16 листопада станом на 19:00 – у Грузії спалахнули сутички між протестувальниками та поліцією. Постраждали двоє людей. Сьогодні вночі можуть повернути захоплені Росією в Керченській протоці українські кораблі.

  Також у випуску:

  Ще одна спецоперація СБУ у Києві. Затримали голову Укрексімбанку Олександра Гриценка.

  Перші публічні слухання в Конгресі щодо імпічменту Трампа і перші гучні заяви американських дипломатів.

  У Парижі відзначають першу річницю протестів "жовтих жилетів".


  +Відео

  0 0

  "Слуги народу" намагаються запустити в Україні ринок землі. Однак в ньому є чимало прогалин. які можуть стати загрозою. Окрім того, проти ринку землі протестують всі, кому це невигідно – політики, у яких є купа союзників і ексоднопартійців, які очолюють одні з найкрупніших агрохолдингів в Україні.

  Путінські посіпаки проти ринку землі

  Трактори, мертва свиня у труні, Медведчук, Кива, Рабінович, і Тимошенко – це не виписок необхідного на знімальному майданчику нового фільму жахів, це все перепони, які відділяли Раду від ухвалення старту ринку землі. 

  Щоправда, трактори і свиня були під Радою, і їх туди принесли противники скасування мораторію на продаж сільськогосподарської землі. На мітингу, вони, до речі, не змогли між собою домовитись, а тому поставили аж дві сцени. Їх думку було "дуже легко" зрозуміти. Одразу було помітно, що люди не знають про що говорять.

  Ринок землі
  Мітинг проти впровадження в Україні ринку землі / Getty Images

  А от Тимошенко, Медведчук і Рабінович зі своїми фракціями гастролювали під куполом. І теж вирішили не відставати від людей, інтереси яких вони ніби представляли. Власне, тепер давайте трохи конструктиву, не буду ж я вас катувати вас п'ять 5 годин, як нас всіх катували своїми висококваліфікованими виступами представники партії "За життя". 

  Мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення діє з 2002 року. Тобто вже 17 років. Його постійно продовжують, переважно на рік. Про яку землю ідеться і що за мораторій такий?

  У 2000 році приблизно 28 мільйонів гектарів землі колишніх колгоспів поділили між сімома мільйонами громадян. Але влада не напрацювала правила користування цими землями, і вирішила так: це земля ваша, але продати ви її не можете, подарувати чи віддати теж не можете, тримайте її в себе до кращих часів. Або можете віддати в оренду місцевим агрохолдинам за три мішка пшениці і ще стільки ж ячменя на рік.

  ринок землі
  Зараз землю віддають орендарям за безцінь

  Ну, а нащо кріпакам більше треба? І так кожна влада продовжувала ці "цивілізовані" правила. І ось люди, які жодного разу не були при владі в Україні, вирішили, що треба ще трішечки поговорити, бо за 17 років ще не наговорились, не було часу напрацювати механізм. Власне, в Раду подали 11 законопроєктів, із них від влади було лише три. Всі інші від "Батьківщини", "ОПЗЖ", та позафракційних. Але представлення практично всіх зводилось до того, що треба знов відкласти запуск ринку, підготуватись, краще і подискутувати ще.

  Я не знаю насправді, що може лякати українців більше ніж фракція Медведчука, яка раптом почала кричати "ганьба" і перейматись, щоб Рада не ухвалила знов закони 16 січня. Цинічні путінські посіпаки. Так от, коли екс-регіонали кричать про те, що в людей забирають землю, мабуть, забувають що купа їх політичних союзників і ексоднопартійців очолюють одні з найкрупніших агрохолдингів в Україні. Вадатурський, Веревський, Тігіпко – не за них так печуться в партії "За життя"?

  Власне, до тих у кого в банку найбільше земель входить і Приватбанк оліграха Коломойського, і депутати з його орбіти з "За Майбутнє", і його група в "Слузі народу" ратували проти ринку землі, до речі, теж.

  А от "Європейська Солідарність" і "Голос" практично самоусунулися від питання. Вони активно не протестували проти законопроекта "слуг", тут їх важко засудити, бо в такій компанії нафталіновій виступати проти будь-чого навряд захочеться. 

  Законопроєкт про ринок землі: проблема об'ємів в одні руки

  В першому читанні Рада ухвалила законопроєкт про ринок землі.

  Отже, про що йдеться у законі?

  • Громадянам України і українським компаніям дається право купувати, і відповідно продавати землю з жовтня наступного року. Орендар, який нині обробляє землю, має переважне право на її купівлю, якщо він готовий сплатити ринкову ціну.

  • Але лише до 0,5% по Україні, 8% по області і 35% в територіальній громаді. І отут уже починаються проблеми. Депутати з інших фракцій, і навіть Юлія Володимирівна, роблять вже слушне зауваження – ці об'єми завеликі.

  Власне, таких об'ємів в одні руки не отримують в жодній цивілізованій країні світу:

  Польща -– до 300 гектраів в одні руки (і це до призупинення ринку в 2016 році – зараз взагалі 1) – майже в 1000 разів менше, все одно. Понад 90% ринку – малі фермери – обробляють до 20 гектарів.

  Франція– 60% фермерів обробляють поля розміром менше 50 гектарів.

  Німеччина– в деяких регіонах обмеження на придбання до двох гектарів в одні руки – купівля. В 10 000 разів менше, ніж пропонується в Україні. При перевищенні цих норм необхідно отримувати дозвіл у владних органах. Як результат, більше 70% господарств – сімейні ферми. Тобто, як результат, превалює середній клас в цих країнах.

  • Що пропонується в Україні? Щоб теоритично 200 людей могли скупити всю аграрну землю в Україні. Така собі ідея. Хоч автор законопроєкту і переконує, що цього не буде, але ж знаючи досвід інших сфер заробітку в Україні, чомусь не віриться.

  • Є країни, де ці об'єми не регулюються. В Нідерландах, наприклад. Як результат – там вартість підскочила настільки, що малих фермерів поменшало, і почав переважати великий бізнес. Звісно, зрозуміло, що мова іде про значно менші запаси аграрних земель в тих країнах загалом.

  Ринок землі
  Де існує мораторій на продаж землі // інфографіка 24 канал

  Проблема аудиту держземель

  В державі і досі не проведено аудит державних земель, які не роздали людям, а законопроєкт не передбачає створення земельного банку. Але варто додати, що є країни в Європі, де держава взагалі не регулює ринок. Наприклад, Швейцарія. Але це, звісно, далеко не аграрна країна.

  Надумане рейдерство

  Ну і основні страшилки якими політики лякають українців – рейдерство. Це величезна проблема, яка дійсно може активізуватись після запуску ринку. Бо та земля нарешті почне щось вартувати. Але, на мою думку, п'ять мішків зерна чи три тисячі гривень на рік за вашу землю, які зараз вам дають орендарі, – чим це не рейдерство? І це продовжується майже 20 років. І має тривати ще 20? Чи скільки?

  І ще одне, рейдерство, на жаль, квітне і в інших сферах. У вас можуть відібрати бізнес, квартиру чи земельну ділянку під будинком. То що, введемо взагалі в Україні мораторій на власність? Рейдерство – це проблема відсуності реформи кришувальних, вибачте, правоохоронних органів. Отут, до речі, "слуги народу" чомусь не поспішають привести їх до людського стану. Привіт, Арсен Аваков, втретє переобраний!

  Менше з тим. Телефон, квартира, машина чи земельна діялянка – ваші, тільки якщо ви можете віддати це в оренду за адекватну ринкову ціну, продати і купити собі покраще. Паї ж нині – це більше схоже на новітню форму рабства чи кріпацтва. До речі, прем'єр подав до ради антирейдерьский законопроект саме в галузі землі. 

  Продаж іноземцям

  Право продавати землю іноземцям передбачене в законопроекті з 2024 року. Варто сказати, що в деяких Європейских країнах його нема, в деяких є, але наче ще ми не чули новини. Китайці скупили всю землю в Нідерландах, правда?

  Але приток інвестицій в цю галузь в країні суттєво збільшує вартість землі і оренди. А чи це вигідно великим агрохолдингам в Україні? Менше з тим, в соцопитуваннях більшість українців голосує проти продажу землі іноземцям. А отже Володимир Зеленський пообіцяв, що це питання буде вирішене на референдумі.

  Отже, Раді ще доведеться ухвалити і закон про всеукраїнський референдум. І в "Слузі народу" обіцяють, що пропишуть це в законопроекті, а голова фракції на це поставив свій мандат. Так само Давид Арахамія пообіцяв, що до другого читання через правки будуть виправлені всі суттєві недоліки, про які я написала. 

  Відсутність кадастрової карти

  Так, відсутніть кадастрової карти на сільськогосподарські землі – це ще одна проблема велика. Особливо враховуючи, що паї для людей видно нарізав Енді Уорхолл. Ну, бо як інакше пояснити, чому вони бувають занадто фігурних формах, восьмикутні, п'ятикутні зірки. Це, до речі, теж питання: навіщо це було робити, як не для того, щоб люди, де-факто, змушені здавати в оренду або продавати аграріям за копійки. Не обгородиш поле колючим дротом у формі п'ятикутної зірки Давида? Ну, можуть неправильно зрозуміти.

  У мене майже все. Є тільки одне запитання. Шановна владна більшість, а можно якось з першого разу нормально закони писати, щоб без криків "ганьба" від популістів обходитись. Це питання риторичне. Також Рада проголосувала за законопроєкт про продаж не сільськогосподарських земель. В ньому прописали можливість купити ці землі для іноземців. 

  ринок землі думка українців продаж землі іноземцям референдум опитування статистика
  На сьогодні більшість україцнів виступають проти того, щоб землю купували іноземці / Інфографіка 24 каналу


  +Відео

  Warnning: Do NOT Get Caught While Searching!!
  Your IP : - Country : - City:
  Your ISP TRACKS Your Online Activity! Hide your IP ADDRESS with a VPN!
  Before you searching always remember to change your IP adress to not be followed!
  PROTECT YOURSELF & SUPPORT US! Purchase a VPN Today!
  0 0

  У підсумковому випуску програми "Вєсті Кремля. Слівкі" за 16 листопада – всі дивні правителі на старості тягнуться до Путіна. Як то кажуть, дураків до дурака тягне. Кажуть, що в Рашці градус пивка підвищать аж до горілки.

  Також у випуску:

  Путін та штучний інтелект проти бюрократії.

  Сором російських лікарень.

  Росія святкує перемогу над монголо-татарами.

  Сталін VS Ілон Маск.

  Любіть і катайтесь.

  Ох***ний дєдкін внук.

  Челобитная царю.

  На німецький хрест.


  +Відео

  0 0

  Дуже часто молоді батьки витрачають великі кошти на придбання візочка для свого малюка, забуваючи про автокрісло. При виборі автокрісла звертайте увагу не на його красу чи зручність, а на безпеку.

  Верховна Рада 29 жовтня підтримала у другому читанні законопроєкт, що передбачає штраф за порушення правил перевезення дітей. Згодом його підписав президент Володимир Зеленський. Відтепер в Україні заборонено перевозити дітей не в спеціальних дитячих кріслах.

  Читайте також: У якому віці привчати дитину до горщика

  Цей закон спрямований на збереження життя дитини під час поїздок. У випадку аварії при використанні автокрісла летальність знижується на 70%, пише лікар Марина Осипенко.

  Як обрати автокрісло для дитини: головні поради

  Перед вибором автокрісла потрібно визначитись з його групою. Обов'язково визначати зріст, вагу та комплекцію малюка.

  1. Визначаємо тип кріпленнязалізні кріплення isofix(на жаль, є не у всіх автомобілях) або штатні ремені безпеки.

  Після того, як визначились з кріпленнями, обираємо модель.

  2. Зверніть увагу на те, що крісло має бути виконане з якісного пластику.В підголівнику та боковинах сидіння мають бути вставки з пінополістиролу (при ударі вони руйнуються, поглинаючи ударну силу).

  3. Для комфорту під чохлом сидіння має бути м'яка поверхня, ремені безпеки з м'якими накладками. А от підголівник має бути твердим та добре фіксованим. Чохли мають зніматися для прання.

  4. Усі якісні моделі у групах від 0+ до 3 не мають мати горизонтального положення для переміщення, це не ефективно та небезпечно. Оптимальний кут нахилу – 45 градусів.

  5. Автокрісло має мати Європейський стандарт якості R44/04, 44/03 та сертифікат від ADAC.

  6. Не використовуйте автокрісла, які були у вжитку, або після аварії. Ви не можете бути впевнені в його подальшій справності. Термін придатності автокрісла  у середньому становить до 6 років.

  7. Найбезпечніше місце кріплення – по центру заднього сидіння, якщо не можливо то справа чи зліва, де надійніше кріплення.

  8. Дітей до 2 років рекомендовано перевозити в автокрісла закріпленомупроти напрямку руху транспорта (так менший ризик травмувати шийний відділ хребта при гальмуванні). Після 2 років за напрямком руху.

  Чому необхідно возити дитину в автокріслі – дивіться відео 24 каналу

  Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.


  +Відео

  0 0

  Коломойський і його люди за бабки готові здати нас Росії. При чому, конкретно, щоб повернути собі Приватбанк або вичавити з України ще більше грошей за нього. В принципі, нічого нового в цьому не має, адже саботаж реформ відбувається і депутатами цього олігарха. Проте цього разу, про бажання здати нас Росії, відверто, якось навіть нахабно, Коломойський заявив особисто.

  Цинічні заяви Коломойського

  При цьому зробив Коломойський таку заяву в інтерв’ю одному з найбільших світових медіа – The New York Times. Він сказав, що настав час відвернутися від Заходу та відбудувати зв'язки з Росією.

  Я зацитую олігарха.

  Ми готові взяти у росіян 100 мільярдів доларів. Я думаю, що вони з радістю нам їх дадуть,
  – сказав Коломойський.

  "Ми"? Це він з якого біса від імені України говорить? А як же тисячі загиблих українців, запитаєте ви? Для Коломойського це не проблема зовсім.

  Дайте 5 – 10 років, і кров буде забута. Люди хочуть миру, хорошого життя, вони не хочуть воювати,
  – заявив олігарх.

  Не знаю, як всі, а от Коломойський і його люди точно хочуть хорошого життя і воювати готові тільки за свої "бабки". І тут стає очевидним непереборний конфлітк між виживанням України та інтересами олігарха Коломойського.

  коломойський
  Ігор Коломойський

  Заради повернення Приватбанку або отримання за нього компенсацій, Коломойський спокійно готовий посварити Україну з нашими найближчими союзниками у війні з Росією.

  Російські танки будуть розміщені біля Кракова і Варшави. Ваше НАТО бруднитиме штани і купуватиме памперси,
  – ще одна фраза олігарха з інтерв’ю The New York Times.

  Майже Жириновського цитата, правда. А ще Жириновський, ой пробачте, Коломойський заявив, що Україна ніколи не буде в НАТО і Євросоюзі.

  "Ви всі не візьмете нас. Марно витрачати час на порожні розмови, тоді як Росія хотіла б привести нас до нового Варшавського договору", – ось таким було звернення олігарха до наших Західних Союзників.

  Коломойський з'їхав з глузду? О, ні!

  Ви думаєте, що Коломойський, з’їхав з глузду? Та ні, якраз з головою у чоловіка все добре. З совістю не дуже, а мізкі там на місці.

  Давайте поміркуємо разом, навіщо тоді він все це наговорив. Ще й спеціально зробив це в The New York Times, що Західний Світ точно його почув. Все дуже просто. Олігарх заявив, що фінансування з Росії може замінити кредити МВФ. Це єдине, що його в цій історії хвилює.

  Його ціль, щоб Україна відмовилися від МВФ і взяла гроші в Росії. І начхати на вбитих, втраченні території, біжанців, мільйони зламаних життів. "Бабки". Ось що цікавить Коломойського. Конкретно "бабки" з націоналізованого Приватбанку. До чого тут МВФ запитайте ви? До того, що Коломойський чітко розумію, що саме МВФ – ключова перепона між ним і таким жаданими для нього баблом.

  Коломойський, МВФ і злиття України 

  В МВФ чітко попередили, що у разі повернення Приватбанку Коломойському або виплати йому будь-яких компенсацій, Україна не отримає жодного цента. І їх можна зрозуміти. Навіщо їм позичати гроші країні, яка потім дарує їх олігархам? Чи дасть гроші Росія, якщо Україна їх попросить? Звичайно, дасть. Так само, як давала Януковичу.

  Дасть на дуже хороших фінансових умова – майже без відсотків. Щоправда, в обмін на російські мільярди ми будемо змушені віддати незалежність України. Чи є наша незалежність для Коломойського цінністю? Звичайно, не є. Доведено життям в Женеві і роками викачування ресурсу з України. Наголошу – не створення продукту, а саме викачування ресурсу найрізноманітнішими схемами.

  Ну, з бажанням Коломойського позбутися МВФ, як головної перепони до "бабок" Привату, все ніби зрозуміло. Але навіщо він пропонує продатися Росії? Очевидно ж, що це налаштує українців проти нього. Справа в тому, що гроші Україні потрібні. Без зовнішніх запозичень ми як країна найближчі роки точно не протягнемо. І грошей нам потрібно так багато, що взяти їх можна або у МВФ, або в Росії.

  В інтересах України позичати гроші в МВФ, бо вони дають їх під 3% річних і вимагають провести необхідні реформи. Реформи вони вимагають провести в першу чергу для того, щоб країна мала з чого повернути і позику, і відсотки за неї. Чи були би відсотки за російські кредити нижчими? Звичайно, були би. Просто ми би заплатили за цей кредит не грошими, а незалежністю.

  Звичайно, якийсь час можна продовжувати перебиватися позиками в приватних інвесторів, але вони давали Україні гроші в середньому під 7,5%. Різниця з відсотками МВФ і приватних інвесторів лише на одному мільярді доларів становить 800 мільйонів гривень. Для розуміння, це більше ніж Україна за рік витрачає на закупівлі всіх ліків проти раку. А країні потрібен далеко не один мільярд доларів.

  Тобто, за великим рахунком, гроші Україна може позичити або в МВФ, або Росії. І Коломойський це добре розуміє. Оскільки МВФ заважає йому з Приватом, афільовані з ним депутати (Дубінський, Бужанський і так далі), робитимуть все, щоб зірвати програму з МВФ. А значить невідворотньо кинути нас в лапи Росії. Логіка дій групи Коломойського в Раді дуже проста: чим гірше – тим краще. В ідеалі, щоб Західний Світ взагалі відмовився від підтримки України.

  бужинський дубінський
  Бужанський і Дубінський

  Коломойського і його людями, начхати, що це коштуватиме нам незалежності. Для них головне "бабки". В журналістському рослідуванні про 24 квартири і 17 автомобілів родини Дубінського він виправдовув реєстрацію дорогущого "Мазератті" на стареньку маму тим, що його мама "любіт скорость". Так от, у випадку з Коломойскім і Приватом, схоже, що його "папік любіт бабкі".


  +Відео

  0 0

  У підсумковому випуску новин за 16 листопада станом на 21:00 – 200 тисяч мітингувальників у центрі Праги. Громадяни вийшли у середмістя чеської столиці вимагати відставки прем'єра Андрія Бабіша. ДБР вважає, що генерал-майор Марченко та його підлеглі умисно закупили для військових тисячі бракованих бронежилетів. Однак активісти бачать у цьому політичне підґрунтя.

  Також у випуску:

  Сьогодні вночі можуть повернути захоплені Росією в Керченській протоці українські кораблі.

  Нова влада пропонує численні зміни для журналістів. І медійники вже говорять про втручання в їх роботу.

   


  +Відео

  0 0

  Перші публічні слухання в Конгресі щодо імпічменту Трампа і перші гучні заяви американських дипломатів. Гордон Сонленд – американський топ-дипломат та колишній бізнес-партнер Трампа заявив, що президент США таки тиснув на Україну, а Зеленський був готовий діяти під вказівку Білого Дому.

  Колишня пані посол США в Україні Марі Йованович прийшла на другі свідчення у Палаті громад. Цього разу публічні.

  Попри всі заслуги Марі Йованович перед державою, у травні її достроково відкликали з Києва. На публічних свідченнях у Конгресі вона підтвердила, що звільнення її з посади посла – це справа рук особистого адвоката Трампа Руді Джуліані, колишнього генпрокурора України Юрія Луценка та його попередника Віктора Шокіна. Вона звинуватила їх у небажанні боротися з корупцією в Україні.

  На жаль, не всі українці взяли участь у нашій антикорупційній роботі. Таким чином, мабуть, і не дивно, що наші антикорупційні зусилля стали на шляху бажання здобуття вигоди та влади від тих українців, які вважали за краще грати за корумпованими правилами, намагаючись мене усунути,
  – сказала Йованович.

  Звісно ж, у Юрія Луценка знайшлися контраргументи на ці заяви американського посла. Їх він залишив у коментарях під постом експерта американського дослідницького центру Адріана Каратницького.


  Допис Адріана Каратницького

  Луценко відповів дуже лаконічно: "Вона бреше. Я маю докази". Втім, поки свої докази Юрій Луценко не оприлюднив. А от наступник Марі Йованович – Вільям Тейлор – дав конгресменам вичерпні свідчення щодо тиску Білого Дому на українську владу. 13 листопада він першим розпочав серію публічних слухань в Конгресі у справі про імпічмент Трампу.

  Посол Сондленд сказав мені, що президент Трамп сказав йому, що він хоче, аби президент Зеленський публічно заявив, що Україна буде розслідувати справу стосовно компанії Burisma та ймовірне втручання України у вибори 2016 року. Посол Сондленд сказав, що все залежить від цієї заяви в тому числі й надання військової допомоги,
  – наголосив Вільям Тейлор.

  Мовиться про компанію Burisma, до якої причетний син головного конкурента Трампа на президентських виборах Джо Байдена – Ганте. Burisma Holdings – одна із найбільших приватних газовидобувних компаній в Україні. Її засновник та кінцевий бенефіціар – Микола Злочевський. Зареєстрована на Кіпрі.Більше про неї і причетність сина Байдена –тут.

  Вочевидь посол Сондленд відігравав чи не провідну роль у всій кампанії Трампа щодо України. У липні він навідався до Києва. І під час обіду зі співробітником посольства США Девідом Холмсом телефоном поговорив з американським президентом. Повідомив:Зеленський готовий виконати будь-які вказівки Білого Дому. Згодом цю інформацію підтвердили конгресу як посол Вільям Тейлор, так і сам Холмс.

  Потім я почув як президент Трамп запитав: "Тож він проведе розслідування?" Посол Сондленд відповів, що "він це зробить", і додав, що президент Зеленський зробить будь-що про, що ви попросите,
  – заявив працівник посольства США в Україні Девіда Холмса.

  Дональд Трамп натомість стоїть на своєму. Каже, що його розмова із Зеленським була чудовою, а розслідування у Конгресі – це помста демократів президенту-республіканцю. Чи буде успішною процедура імпічменту Трампу покажуть чергові відкриті слухання у Палаті громад. Наступного тижня у Конгресі допитають Курта Волкера, Гордона Сондленда та Олександра Віндмана.

  Що відомо про телефонну розмову Зеленського і Трампа?

  • Під час телефонної розмови 25 липня 2019 року Трампа і Зеленського американський президент нібито пообіцяв, що стосунки між країнами покращаться, якщо Україна поновить розслідування у справі газової компанії Burisma.
  • 25 вересня Білий дім оприлюднив стенограму розмови. Повний текст українською мовою (переклад 24 каналу) – читайте тут. Її текст засвідчує: Трамп таки говорив Зеленському: "було б добре", якби той вивчив справу Байдена.
  • Через цей скандал у Палаті представників Конгресу оголосили початок формальної процедури імпічменту президента США.

  +Відео

  Warnning: Do NOT Get Caught While Searching!!
  Your IP : - Country : - City:
  Your ISP TRACKS Your Online Activity! Hide your IP ADDRESS with a VPN!
  Before you searching always remember to change your IP adress to not be followed!
  PROTECT YOURSELF & SUPPORT US! Purchase a VPN Today!
  0 0

  Жителі Херсонщини вкотре намагаються відродити садибу-музей українського гумориста Остапа Вишні. Саме там письменник любив відпочивати та черпав ідеї до нових творів. Сьогодні ж про Остапа Вишню на Херсонщині нагадує хіба-що розвалена хатина.

  Обдерті, вкриті тріщинами стіни, відсутній дах, побиті вікна та повна розруха у середині – так сьогодні виглядає музей садиба українського сатирика Остапа Вишні у селі Кринки. Атмосфера, яка панувала тут колись залишилась хіба у спогадах.

  З 90-х садибу Вишні передавали з одних рук до інших. Занедбана хата зрештою завалилася. Відтоді далі чиновницьких обіцянок справа не йде. При сільській раді створили робочу групу з відновлення музею. Щоправда, скільки грошей треба на проєкт і де їх взяти, у сільраді поки не знають. Та все ж місцеві активісти не втрачають надії.

  Буде перенесено фрагменти цього будинку, погруддя, і там вже, на цій ділянці, буде побудовано арт-майданчик для того, що б ми там проводили щорічний фестиваль "Вишневі усмішки",
  – сказала голова робочої групи Наталя Ільїна.

  Остап Вишня жив у Харкові, але на Херсонщину навідувався часто. А серед жителів Кринки є й ті, хто знав письменника особисто. Спогадами ділиться 87-річна Слава Попова.

  Все, що залишилося від музею-садиби Остапа Вишні

  Місцеві розповідають атмосфера у Кринках надихала Остапа Вишню до творчості. Він радо спілкувався з місцевими рибалками та мисливцями й не рідко люди та їхні історії лягали в основу оповідань письменника. 

  Цікаві факти з життя Остапа Вишні:

  • Українського гумориста та публіциста ще до арешту називали королем тиражу та народним улюбленцем. Радянська влада звинуватила в тероризмі – інкримінували замах на секретаря ЦК КП(б)У Постишева. Так народного письменника та улюбленця більшовики зробили "ворогом народу" та терористом.
  • Із Харкова до Котласа (Республіка Комі) ув’язненого Остапа Вишню (справжнє імя – Павло Губенко) супроводжували у вагоні три конвоїри як особливо небезпечного політичного злочинця.
  • 1934 року Вишня пережив найстрашніший етап – хворий та виснажений пішки пройшов зимовою тундрою понад тисячу кілометрів від Чиб’ю, де відбував покарання, до найвіддаленішого рудника.
  • Із 1925-го і фактично до смерті на Вишню писали доноси. В архівах нараховано понад 50 агентів. Серед донощиків – чимало звільнених колишніх політв’язнів, яких Вишня сприймав за своїх.
  • Після звільнення з ув'язнення Остапа Вишню влада змусила писати викривальні фейлетони проти діяльності УПА. Вишня примудрився зробити це так, що вони подобалися радянській стороні, та й самі повстанці сприймали твори як підтримку та пропаганду їхнього опору. Як приклад "Самостійна дірка". Тоді навіть жартували, що Вишня найбільше зробив для інформування радянських громадян про активну боротьбу Української Повстанської Армії.
  • Остапа Вишню пов’язують із діяльністю ОУН. А в деяких джерелах навіть називають легальним зв’язковим, який використовував власні фейлетони для одностороннього каналу передачі інформації про діяльність УПА. Історики цього факту не заперечують, лише наголошують: остаточно пролити світло на ті події можуть лише архіви СБУ.
  • У своєму щоденнику писав, що для літератури треба передовсім – чесність. Потім уже – талант, здібність та інше. Тоді й буде література!
  • Реабілітований за рік до смерті. Помер у віці 67 років.

  +Відео

  0 0

  У випуску новин за 17 листопада станом на 9:00 – окупанти продвожують нехтувати домовленостями про припинення вогню: російські найманці 15 разів обстріляли позиції ЗСУ. 200 тисяч мітингувальників вийшли на вулиці чеської Праги: вимагають відставки прем'єра Андрія Бабіша.

  Також у випуску: 

  В американському Сан-Дієго, що в Каліфорнії, виявили розстріляними п'ятьох членів сім'ї, серед них – троє дітей. 

  У Києві чоловік кинув гранату на підлогу та підірвав себе разом із другом, обоє загинули.

  Старий завод у центрі Львова перетворили на креативний простір.

   

   

   

   


  +Відео

  0 0

  Військовий журналіст Олексій Чубашев і морпіхи 503 окремого батальйону продовжують відточувати навички на міжнародних навчаннях НАТО. Минулий день для Олексія був справжнім випробуванням. Гірський марш-кидок знесилив його настільки, що постало питання про його евакуацію в лікарню.

  На щастя, молодий і загартований організм самотужки поборов тотальне виснаження. Але на повноцінне відновлення часу немає, адже командири вже приготували особливу місію. Вона може стати найнебезпечнішою на цих навчаннях.

  Командир відділення обрав Олексія у спецгрупу, яку відправляють у розвідку. Завдання не просто підвищеного, а найвищого рівня відповідальності. Хлопцям лаконічно наголосили – найменшого права на помилку немає. Ні командування навчань, ні міжнародні партнери про вилазку не знають, а діяти доведеться на межі фолу. Якщо спецгрупу виявить патруль, то влетить Олексію, і командиру Олексія, і командирам командирів Олексія.

  Головна мета: поставити морпіхів в умови максимально наближені до бойових, згенерувати потрібний рівень адреналіну і спровокувати реальну відповідальність за найменшу помилку. 

  Є інфа, що тут є скупчення техніки. Потрібно з'ясувати у цьому квадраті, що розташований буквально через 5 кілометрів. Визначити кількість техніки, класифікацію, тобто чи це гусянка, чи колісна техніка, це БТР, БМП, танки, артилерія, особовий склад і його кількість, охорона тощо,
  – пояснив командир відділення Юрій Суворов.

  Суть завдання наче проста:хлопцям потрібно потайки сфотографувати умовний табір "ворога" і оперативно передати дані командуванню. Але є нюанс. Умовний табір – це склад, який розташований у "жовтій" зоні. Це територія з обмеженим доступом, де розміщені боєприпаси, техніка та зброя, яку використовують під час військових маневрів. Уся складність у тому, що якісне фото складу, реально зробити лише із сусідньої гори. Вона взагалі перебуває у "червоному" квадраті – це територія, яку використовують для відпрацювання пострілів.

  Хлопці мають сфотографувати умовний табір
  Хлопці мають сфотографувати умовний табір "ворога" і передати дані командуванню

  Ми знаємо, що сьогодні у "червоний" квадрат снаряди летіти не будуть. Але ця зона завжди під посиленим наглядом.

  Як і будь-який військовий, він повинен виконати наказ. Зрозуміло, якщо у тебе немає клепки в голові, то ти виконаєш його будь-якою ціною, але якщо трошки подумати, то можна знайти й інший спосіб вирішення цієї задачі. Маю на увазі, що потрібно не напролом це робити. А тихесенько собі обійти, сфотографувати та піти,
  – зазначив офіцер та оператор програми "Рекрут.UA" ЗСУ Єгор Трошкін.

  Командир відділення додав, що у квадраті спецоперації вони будуть перебувати незаконно. І розраховувати вони можуть лише на себе. "Там не буде ані евакуації, ані підтримки. Там ми один живий організм. Якщо хтось з нас залишається там, то ми всі залишаємось", – підкреслив командир.

  У квадраті спецоперації хлопці будуть перебувати незаконно
  У квадраті спецоперації хлопці будуть перебувати незаконно

  Хлопці вже не перший рік працюють як один організм на війні. Для них це завдання – повторення вже давно пройденого матеріалу. А от Олексій у розвідці вперше. Наш військовий журналіст усвідомлює, що він "ризик" для групи. Він твердо налаштований зібрати в кулак всі сили, весь досвід здобутий у ССО і десанті, щоб не підвести морських піхотинців.

  Розвідка – це комплекс. У визначенні розвідки сказано, що розвідку ведуть всі та постійно. Від рядового до генерала. Спостереженням, підслуховуванням, аналізом інформації, і навіть, переглядаючи сторінку у фейсбуці на сепарському сайті – це теж розвідка,
  – наголосив командир батальйону Вадим Сухареський.

  Зрозуміло, що пересуватися у розвідці потрібно дуже обережно. А у горах це ще й фізично складно через постійні підйоми й спуски. Тому кожен крок обдуманий і виважений із повним оглядом на 360. Під час спецоперації хлопці зрозуміли, що на місцевості вони як на долоні. Потрібен новий план. Непомітно дійти до точки призначення хлопцям не вийде. Тому вони вирішують взагалі вийти за територію полігону і піднятися на потрібну гору з іншого боку.

  Командир відділення Юрій Суворов
  Командир відділення Юрій Суворов

  Вирішуючи одну проблему, хлопці зіштовхнулися з іншою. За тим, щоб ніхто не покидав межі полігону слідкує гелікоптер. Тож групі тепер треба дивитися не тільки під ноги, а й над головою. Пам'ятаючи, що найменша помилка може спричинити серйозні проблеми.

  За тим, щоб ніхто не покидав межі полігону слідкує гелікоптер
  За тим, щоб ніхто не покидав межі полігону слідкує гелікоптер

  Командир наголосив, що у випадку надзвичайної ситуації хлопці мають розділитися на групки по двоє людей. Досвід командира не підвів – надзвичайна ситуація настала.

  Однак проблемою стали не гармати, а корови. Прямо на новому маршруті перед хлопцями з'явився чабан зі стадом. Для знімальної групи – це звичайні корови. А от для досвідчених воїнів – це цілком серйозна підстава вкотре переглянути свій план.

  Чому корови стали проблемою? Зважаючи на бойовий досвід британських розвідників, американських – контакт з пастухом у горах може закінчитися знищенням повністю всієї групи. У американців був такий випадок – вижила лише одна людина. У британців – не вижив жоден член команди. Тому хлопці мають уникати пастуха і йти незручним, але у бойових умовах безпечним шляхом.

  Інцидент із пастухом трапився 2005 року у горах Афганістану. Чотирьох "морських котиків" США випадково викрив пастух, який здав їх талібам. У кривавій м'ясорубці вижити вдалося тільки одному американцю – Маркусу Латтреллу. Він написав про це книжку Lone Survivor, за якою потім зняли фільм.

  Тож, хлопцям довелося змінити пріоритети – більше про це дивіться у відео.


  +Відео

  0 0

  У випуску новин за 17 листопада станом на 11:00 – нова система харчування для солдатів під загрозою. До кінця цього року всіх українських військовослужбовців мали б годувати, як і солдатів НАТО. У американському Сан-Дієго, що в Каліфорнії, виявили розстріляними п'ятьох членів сім'ї. Серед них троє дітей.

  Також у випуску:

  Один український військовий загинув на передовій минулої доби. Окупанти продовжують нехтувати домовленостями про припинення вогню.

  Президентський законопроєкт про скасування державної монополії на виробництво спирту підтримали в першому читанні. За нього проголосували 293 народних депутати.

  У аеропорту Техасу зіткнулись два літаки. Причиною інциденту стала невдала аварійна посадка одного з авіасуден після витоку пального.

  У Львові у комунальному підприємстві "Лев" виготовляють спеціальні сертифікати для виїзду тварин за кордон.


  +Відео

  0 0

  У випуску новин за 17 листопада станом на 13:00 – активіст змушений переховуватись від забудовників Протасового Яру, які погрожували йому через активне протистояння незаконному будівництву. Заяви радників секретаря РНБО Сергія Сівохи та Максима Ткаченка викликали обурення у суспільстві. Чи є вони офіційною позицією і наскільки ефективним є цей орган – з'ясовували журналісти 24 каналу.

  Також у випуску: 

  Верховна Рада не проголосувала за необхідні поправки до закону про ДБР, які б дозволили продовжити розслідування злочинів Майдану.

  Окупанти продовжують нехтувати домовленостями про режим тиші, 17 листопада російські найманці 15 разів обстріляли позиції ЗСУ.

  У Бангладеші здійнявся у повітря п'ятиповерховий будинок. Внаслідок вибуху загинуло щонайменше семеро людей.

  Харківський художник створив два десятки графіті на центральних вулицях міста з видами пернатих і рослин, які на межі зникення.


  +Відео

  Warnning: Do NOT Get Caught While Searching!!
  Your IP : - Country : - City:
  Your ISP TRACKS Your Online Activity! Hide your IP ADDRESS with a VPN!
  Before you searching always remember to change your IP adress to not be followed!
  PROTECT YOURSELF & SUPPORT US! Purchase a VPN Today!
  0 0

  Уже на п'ятий день після набрання чинності судової реформи Зеленського у неї почали забивати перші цвяхи. Цілком прогнозовано, що це зробила саме Вища рада правосуддя, якій відведено ключову роль у реформі.

  • Що передбачає закон Зеленського

  Закон передбачав збільшення прозорості роботи ради. Натомість вона стала більш закритою, а усі норми закону про цю відкритість – знівельовані. Недоброчесні члени ВРП показали свої можливості та, потираючи руки, готові скористатись новими повноваженнями.

  До Вищої ради правосуддя є величезна кількість претензій. Однак прозорість її роботи була дійсно на високому рівні. Наприклад, з 2015 року усі засідання ради транслювались онлайн. Проте ця прозорість лише зовнішня. Як ухвалюються рішення і хто голосує – завжди було таємницею, яка залишалась у нарадчій кімнаті. Закон Зеленського запропонував радикальне підвищення прозорості саме внутрішніх процесів. Тепер ВРП має приймати свої рішення не у нарадчій кімнаті, а цілком відкрито на очах у всіх зацікавлених.

  І для того, аби нібито виконати цей закон ВРП внесла зміни до свого регламенту. Я розумів, що буде намагання викрутитись з ситуації, але її рішення перевершило усі найгірші прогнози. Норму про відкрите голосування без нарадчої кімнати елементарно обійшли. Просто тепер члени ВРП будуть заходити до нарадчої перед голосуванням, таємно радитись, а потім виходити, щоб проголосувати.

  Думаєте, хоч голосування буде відкритим? Формально, так. Все це буде у залі засідань на очах у всіх присутніх, але вони не будуть знати хто і як голосує, бо це відбуватиметься в електронній формі, шляхом натискання кнопки. Але і це ще не все. Відповідно до нового регламенту, відеотрансляції засідань, які велись останні 4 роки, повністю припиняються. Тепер для цього потрібна згода усіх учасників провадження.

  Чим займається Вища рада правосуддя? Це впливовий державний орган, який має забезпечувати незалежність судочинства, а також формувати доброчесний і високопрофесійний корпус служителів Феміди. Вища рада правосуддя складається з 30 членів, 10 з них обирає з'їзд суддів, по двоє – з'їзд адвокатів, всеукраїнська конференція прокурорів, з'їзд представників юридичних вишів, президент, Верховна Рада, а голова Верховного суду є членом ВРП за своєю посадою.


  Хто обирає членів Вищої ради правосуддя

  Звісно, що судді завжди будуть проти публічного обговорення їх недоброчесних вчинків. Тому зрозуміло, що більше трансляцій не буде. Найцинічнішим у цій ситуації є те, що таке очевидне обмеження прозорості роботи ВРП прив'язали саме до нового закону, де про таке обмеження немає ні слова. Хотіли більшої відкритості? Ось вам. Тепер робота ВРП навпаки буде більш закритою. 

  До речі, це чітко демонструє, що цей склад ВРП завжди знайде можливість зманіпулювати на свою користь та знівелювати усі позитиви реформи Зеленського. І це цілком логічно, якщо згадати хто є чинними членами Ради правосуддя. Найяскравішим персонажем, звісно, є Павло Гречківський.

  Найяскравішим персонажем, звісно є Павло Гречківський
  Найяскравішим персонажем, звісно, є Павло Гречківський

  Його обрали членом ВРП на З'їзді адвокатів ще у 2015 році. Через чотири роки його повноваження припинились, а закон чітко передбачає, що одна особа не може бути членом ВРП двічі поспіль. Думаєте, ця чітка норма зупинила Гречківського? Ні, завдяки очевидній маніпуляції законодавством його та не менш сумнозвісного Олексія Маловацького повторно обрано членами ВРП.

  • Чим "прославився" Павло Гречківський

  Загальновідомим Павло Гречківський став завдяки гучній кримінальній справі про хабар у розмірі 500 000 доларів. 21 вересня 16 року Генпрокуратура затримала з пачкою доларів Олега Шкляра. За версією слідства, він мав передати ці кошти Гречківському, щоб той домовився про рішення суду на користь замовника. Йшлось про комплексний "договорняк" у всіх трьох судових інстанціях. Про це слідчим розповів сам затриманий.

  Дивіться відео: аудіозапис розмови ймовірно Гречківського і Шкляра

  Дуже цікавим є й те, з ким начебто мав домовитись Гречківський. За даними журналістів "Слідства.Інфо" це тодішній голова Вищого господарського суду Богдан Львов, який сьогодні є заступником голови нового Верховного Суду. До слова, ходять чутки, що саме він планує очолити Верховний Суд після того як його скоротять до 100 суддів.

  І це цілком реально, якщо під час відбору недоброчесні залишаться на посадах. А ВРП на цей процес буде мати суттєвий вплив. Але повернемось до справи Гречківського. Окрім показань затриманого Шкляра, про те, що домовлятись за рішення мав член ВРП у слідства були ще записи телефонних розмов обвинувачених.

  Отже, Шкляр мав "взяти і сховати", а потім сказати кодові слова і передати все дружині члена ВРП. Складалось враження, що Генпрокуратурі нарешті вдалось викрити хабарників найвищого рівня і потужним ударом зруйнувати схеми торгу правосуддям. Потрібно було лише це належно задокументувати та розслідувати. Проте дуже швидко стало зрозуміло, що все це лише піаркампанія генпрокурора Юрія Луценка. Справу почали відверто зливати. У ході розслідування допустили величезну кількість процесуальних порушень.

   Справу почали відверто зливати.
  Справу почали відверто зливати

  Ба більше, слідчий Дмитро Сус під присягою заявив, що завданням було не засудити Гречківського, а "збити з дистанції", "створити проблеми". Тому цілком прогнозовано суд виніс виправдальний вирок саме через процесуальні порушення. А нещодавно Київський апеляційний суд відхилив скаргу прокуратури та залишив цей вирок у силі. Але як у суді Гречківський пояснив свої телефонні розмови зі Шклярем? Можливо вони були змонтовані, сфальсифіковані чи це пранкери розмовляли ?

  Ви не повірите, але у суді навіть не заслуховували ці розмови. І знаєте чому ? Бо диски, на яких вони були записані не відкривались. Тому нічого пояснювати не довелось. Загалом суд визнав практично усі докази надані слідством недопустимими. Тобто у суді не було спростовано сам факт передачі грошей. Суд просто відкинув і не взяв до уваги докази слідства.

  Фактично, це означає, що навіть якщо Гречківський і причетний до цього хабаря, то для суду це немає жодного значення. Адже докази зібрані з порушеннями, а значить юридично – особа невинна. У кримінальному процесі дійсно так. Але реформа Зеленського передбачає, що усіх членів ВРП має перевірити спеціальна Комісія з питань етики та доброчесності за участі міжнародників. І тут такі правила уже не діють.

  Тому комісія має право і повинна дослідити ці записи і запитати Гречківського, що саме Шкляр мав "взяти і сховати" і для чого потрібні були секретні коди з "плохо і хорошо". А потім вирішити – доброчесно це чи ні. До слова, при розгляді справи Гречківського у Шевченківському суді фактор ВРП теж мав неабияку роль. Річ у тім, що двоє з трьох суддів, які судили члена ВРП зобов'язані йому своєю посадою. Це судді Майдану Володимир Бугіль та Віталій Циктіч. Обох перевіряла ВРП і обоє уникли будь-якого покарання.

  Судді Майдану Володимир Бугіль та Віталій Циктіч
  Судді Майдану Володимир Бугіль та Віталій Циктіч

  В одному випадку Гречківський був доповідачем, а в іншому – брав участь у голосуванні. Очевидно, що є усі підстави сумніватися в об'єктивності цих суддів. Вони б мали заявити про самовідвід, але не зробили цього. Я навіть подав скаргу у ВРП на цих суддів. Ви будете сміятись, але вона потрапила до Миколи Худика, який входить в одну дисциплінарну палату з Гречківським.

  Він повернув скаргу взагалі без розгляду. Цікаво, що Худик засвітився й у справі Павла Вовка. При розгляді подання про відсторонення Вовка прокурор заявляла клопотання про відвід Худика. Начебто на плівках НАБУ було зафіксовано, як один з суддів хизувався можливістю розв'язувати питання у ВРП саме через нього. То може і тут "розв'язали питання"?

  Цілком зрозуміло, що чинні члени ВРП зроблять усе, щоб втриматись на посадах, вчергове провалити реформу та зберегти кероване і корумповане правосуддя. Доля реформи тепер залежить від того чи влада далі буде підігрувати чинній ВРП і чи зможе Етична комісія звільнити її недоброчесних членів.


  +Відео

  0 0

  Розслідування справ Майдану – під загрозою. Фактично воно припинилося ще у жовтні, проте з 20 листопада будь-які слідчі дії офіційно стануть неможливими.

  Що це означає – в прямому ефірі 24 каналу пояснив адвокат родин Небесної сотні Віталій Титич.

  Правозахисник вважає, що є певний ухил на те, аби знищити результати розслідування. Ба більше, зробити це у такий спосіб, який би не викликав у суспільства гострої реакції.

  Важливо! Верховна Рада не проголосувала за необхідні поправки до закону про ДБР, які б дозволили продовжити розслідування злочинів Майдану. Тож слідство зупиниться 20 листопада, а наступне голосування в парламенті відбудеться тільки 3 грудня.

  Кому ж це потрібно – потрібно встановлювати шляхом проведення слідчих дій за конкретними діями та передавати відповідні матеріали до суду, переконаний Титич.

  Думаю, колись Україна таки прийде до моменту, коли будуть розслідувані як справи Майдану, так і справи тих осіб, які перешкоджали слідству,
  – наголосив він.

  "Можна лише припускати, що є якісь домовленості, що таким є розуміння нової влади, умовно кажучи. Що таким чином мають намір вирішити ці провадження", – підсумував він.

  Що відомо про справи МайдануУсі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику "Справу Майдану". Вона нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).

  Святошинський райсуд Києва розглядає справу проти ексберкутівців Сергія Зінченка, Павла Аброськіна, Олександра Маринченка, Сергія Тамтури й Олега Янішевського. Їх звинувачують у масових розстрілах людей на Майдані 20 лютого 2014 року.

  Про підозру також повідомили організаторам, виконавцям та середній ланці. Серед них фігурують прізвища таких ексчиновників: президента-втікача Віктора Януковича, ексголови СБУ Олександра Якименка і його ексзаступників, ексгенпрокурора Віктора Пшонки тощо.

  Розслідування справ Майдану: головне

  • Розслідуваннями справ Майдану усі ці роки займався відділ Спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури під керівництвом Сергія Горбатюка.

  • 19 лютого 2019 року, напередодні річниці розстрілів у центрі Києва, моніторингова місія ООН з прав людини в Україні констатувала, що за 5 років після протестів на Майдані досягнуто лише обмежений прогрес у розслідуванні вбивств і насильницьких смертей 98 осіб.

  • 21 жовтня у ГПУ створили департамент процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про злочини, скоєні під час Революції Гідності 2013-2014 років. Злочини часів Майдану тепер розслідуватиме Державне бюро розслідувань, за діяльністю якого наглядатиме новостворений департамент у Генпрокуратурі.

  • 23 жовтня генпрокурор Руслан Рябошапка підписав наказ про звільнення Горбатюка. Після цього Горбатюк заявив, що слідство у справах Майдану призупинено, в ГПУ, зі свого боку, розслідування та забезпечення невідворотності покарання у справах Майдану називають пріоритетними.

  • 5 листопада ДБР заявило, що розслідування злочинів, що сталися за час Майдану, тимчасово призупиниться. Усе через надмірне навантаження на Бюро та брак слідчих.


  +Відео

  0 0

  Роману Ратушному – 22, він активіст. Але вже 1,5 місяці не бере участь в протестах, не живе вдома і не ходить на роботу. А переховується від впливових забудовників Протасового Яру, які погрожували йому через активне протистояння незаконному будівництву.

  За словами хлопця, погрози публічно писав одіозний дніпровський бізнесмен Геннадій Корбан, якого разом з Олегом Левіним і називають власниками забудови на Протасовому яру.

  Зокрема, активісту натякали на долю Сергія Рудика (колишнього голови Державного земельного агентства, – 24 канал), якого викрали і тримали в підвалі в Дніпрі, і допитував його особисто Корбан.

  Скандал навколо Протасового Яру: що відомоПротасів Яр – це унікальна зелена зона в Києві, яка взимку перетворюється на гірськолижний курорт. Та в травні 2019 року левову його частину обгородили парканом і почали готуватись до зведення трьох хмарочосів фірми "Дайтона груп". Їм протистоять кількасот небайдужих місцевих мешканців. Доходило і до серйозних сутичок з охоронцями будівництва.

  Під час активної фази протистояння з ініціатором активістського руху Романом Ратушним зустрівся Андрій Смирнов. На той час ще адвокат та представник забудовника, а тепер – заступник голови офісу Президента.

  Роман Ратушний
  Активіст Протасового Яру Роман Ратушний

  Аудіо розмови напередодні опублікували активісти – після того, як прокуратура черговий раз відмовила у відкритті справи про погрози.

  Романе, ви недооцінюєте цих дніпровських бізнесменів? Рано чи пізно вони візьмуть гору. Я не хочу, щоби була стрілянина, і оцих всіх жахів,
  – мовиться у ній.

  "Артикулювання прямих наслідків відмови співпрацювати – це і є погроза. Свідомо було сформовано у Романа відчуття, що продовження його діяльності потягне за собою ті негативні наслідки", – прокоментувала адвокатка активіста Євгенія Закревська.

  Сам же Андрій Смирнов розповів, що зустріч пам'ятає, проте переконує, що жодних погроз там не було. Хоч і помітно нервує.

  Андрій Смирнов
  Андрій Смирнов

  Переховуватись хлопця змусили не лише натяки на розправу від забудовників. Про те, що небезпека реальна, йому, мовляв, натякнули правоохоронці.

  Почала з різних джерел надходити інформація, що мене найближчим часом викрадуть і вб'ють. З того часу фіксуємо біля мого будинку автомобілі, які орендовані у дніпровської компанії "Приват лізинг",
  – зазначив Раштуний.

  Такі самі попередження свого часу отримала Катерина Гандзюк, і хоч і була обережною, за кілька тижнів активістку жорстоко вбили.

  Що відомо про смерть Катерини Гандзюк: короткоАктивістка та радниця мера Херсона Катерина Гандзюк померла близько року тому. Медики тривалий час намагалися їй врятувати життя та провели кілька операцій, проте безрезультатно. Смерть її настала після нападу, коли жінку облили сірчаною кислотою. У результаті 30% її тіла зазнало опіків.

  Замовника злочину досі не знайшли. Адвокати та активісти вважають, що до вбивства Катерини Гандзюк є причетними голова Херсонської облради Владислав Мангер та колишній помічник народного депутата Миколи Паламарчука – Ігор Павловський.

  Генеральний прокурор Руслан Рябошапка запевнив, що раніше не знав про ситуацію з погрозами Роману Ратушному. А от президент дізнався майже місяць тому напресмарафоні. Та з того часу жодної реакції з Офісу не було. 

  Тим часом на Протасовому Яру все завмерло. Проблемне будівництво заморожене, але забудовники намагаються оскаржити це, а судові процеси про заборону будівництва, як і кримінальні справи, стоять на місці. 


  +Відео

  0 0

  У випуску новин за 17 листопада станом на 15:00 – розслідування злочинів майдану під загрозою. Верховна Рада не проголосувала за необхідні поправки до закону про ДБР, які б дозволили його продовжити. Росія почала процес передачі українських суден, які захопила в Керчі у 2018 році.

  Також у випуску: 

  Один український військовий загинув на передовій минулої доби. Окупанти продовжують нехтувати домовленостями про режим тиші.

  Президентський законопроєкт про скасування державної монополії на виробництво спирту підтримали в першому читанні.

  На Миколаївщині загорівся пасажирський потяг. На щастя, обійшлося без постраждалих.

  Спецпредставника США з питань України може не бути: посаду, яку два роки займав Курт Волкер, взагалі думають прибрати.

   

   


  +Відео

  0 0

  Міжнародна слідча група, яка розслідує катастрофу малайзійського боїнга у небі над Донбасом опублікувала аудіозапис важливої телефонної розмови. Це розмова між помічником Путіна Владиславом Сурковим та одним з лідерів терористів Олександром Бородаєм.

  Розмова відбулася на початку липня 2014 року, саме тоді, коли війна на Донбасі була вже у самому розпалі. У цей час точитимуться бої за Слов'янськ та Горлівку, будуть зіткнення у Краматорську.

  Ця телефонна розмова вкотре підтвердила, що сепаратисти отримували гроші, зброю і техніку з Росії. А також, що про кожен свій крок вони звітували Москві й там же отримували вказівки для подальших дій. Принаймні, помічник Путіна Сурков детально інструктує Бородая, як проводити пропаганду серед населення окупованих міст Донбасу, за якими напрямками здійснювати наступ на українські сили. І як створювати окупаційні адміністрації.

  У цьому немає чогось особливо нового, ми все це і так добре знали. Просто отримуємо зайве підтвердження того, що війну в Україні почала і веде Росія. Новим в цій історії є інший фрагмент телефонної розмови. Сурков розповідає Бородаю, як він зустрічався у Москві з таким собі Ринатом. З розмови швидко стає зрозумілим, що йдеться про донецького олігарха Рината Ахметова.

  Дивіться відео розмови Суркова та Бородая:

  Отже, три години Ринат чекав помічника Путіна в одному з московських ресторанів. До того ж, попри тривале і принизливе для олігарха очікування, він так наполегливо домагався цієї зустрічі із Сурковим. А далі найцікавіше, помічник Путіна розповідає про інші контакти Рината у Москві.

  Дивіться відео: помічник Путіна розповідає про інші контакти Ахметова

  Отже, донецький олігарх зустрічався в Москві зі своїм колишнім патроном, який його схиляв перейти на бік сепаратистів. Хто ж цей патрон? Можна, звісно подумати, що це Віктор Янукович, який формально мав вищий статус за Ахметова, ще коли був президентом. Але це тільки на перший погляд.

  Бо, насправді, у тандемі Ахметов – Янукович перший, хоч був і менш публічним, проте мав куди більший вплив за Януковича і на "Партію регіонів" і на політику в Україні. Не даремно Ахметов весь час президентства Януковича очолював рейтинги найбільш впливових людей в країні.


  Мільярдери в Україні / Інфографіка 24 каналу

  Але припустимо, якщо цей таємничий патрон – не Янукович, то хто тоді міг бути покровителем Ахметова в Москві, про якого говорить Сурков? Хтось з російських спецслужб? Чи хтось із друзів Путіна? Цілком можливо і перше, і друге. Адже Ахметов крім десятків підприємств в Україні, має також бізнес в Росії. А там важко вести бізнес без узгодження з Кремлем.

  Ахметов контролює кілька вугледобувних підприємств в Ростовській області. І йому всі ці роки цілком успішно вдавалося видобувати вугілля зі своїх ростовських шахт і вивозити його в Україну. А вже завдяки сприянню президента Порошенка продавати це вугілля під виглядом південноафриканського за скандальною формулою "Роттердам+".

  Що відомо про формулу "Роттердам+"? Це методика формування ціни на паливну складову (вугілля) при виробництві електроенергії на теплових електростанціях в Україні. Діяти почала у травні 2016 року, як результат втрати Україною контролю над частиною Донецького вугільного басейну – через війну на Донбасі. Оскільки донбаське вугілля майже цілком потрапило під контроль окупантів, українська влада для забезпечення енергонезалежності прийняла рішення купувати вугілля на міжнародній біржі у Нідерландах, куди воно, у свою чергу, потрапляє з Південно-Африканської Республіки та Південної Америки.

  Можливо, саме завдяки цьому загадковому московському патрону, росіяни досі не внесли Ахметова у свій санкцій список, хоча туди потрапило багато інших українських політиків та підприємств. Відтак, поки українські солдати віддавали життя за звільнення Донбасу, Ахметов користувався особливою прихильністю і росіян і бойовиків, оскільки останні навіть охороняли його підприємства на окупованих територіях. І напевне, зовсім не безкоштовно.

  Дивіться відео: що про це говорять Сурков та Бородай

  Власне, і про теплі стосунки між Ахметовим та сепаратистам ми також знали раніше, ну, а тепер це підтвердили Сурков та Бородай. Бо одного разу Ахметов вже показав свої теплі почуття до сепаратистів, ставши на їхній бік. Пам'ятаєте фрагмент розмови цього олігарха із бойовиками, у квітні 2014 року, коли вони захопили Донецьку обладміністрацію? Тоді Ахметов особисто був готовий перешкоджати звільненню будівлі від сепаратистів вінницьким спецназом. 

  Хто знає, якби Ахметов тоді не захищав сепаратистів, можливо, у Донецьку все скінчилось би так само, як і у Харкові – звільнення обладміністрації від терористів, а потім спокійне і мирне життя, без всяких фейкових сепаратистських республік. Цього ми вже не дізнаємося. А от про що ми точно можемо дізнатися, так це про нові факти співпраці донецького олігарха з бойовиками та їхніми покровителями у Кремлі. Хоча, не виключено, що у них може виявитись, один спільний покровитель.


  +Відео

  Warnning: Do NOT Get Caught While Searching!!
  Your IP : - Country : - City:
  Your ISP TRACKS Your Online Activity! Hide your IP ADDRESS with a VPN!
  Before you searching always remember to change your IP adress to not be followed!
  PROTECT YOURSELF & SUPPORT US! Purchase a VPN Today!
  0 0

  Соціальний міф – це продукт людської свідомості, хибні уявлення суспільства про процеси чи об'єкти навколишнього середовища, що ґрунтуються на неправдивих псевдонаукових фактах або вигадках. Простими словами – ненаукові твердження, хибні уявлення, міські легенди без яких ми просто жити не можемо.

  І часто це виходить за такі рамки, що без лайливого слова ніяк не обійтися. А ось і перша тема – лайка у нашому житті.

  Нічогенький резонанс ще влітку викликала новина про матюччя у публічному просторі.

  Закон про протидію лихослів'ю є криком моєї душі вже на завершення каденції у парламенті. Та кількість лайки, яка перебуває у публічному просторі, є абсолютною неприпустимою,
  – сказала нардепка попереднього скликання Ольга Богомолець.

  І як мені тепер висловлювати свої думки? Дізнаємося, як же і відколи лайка побутує в українському суспільстві.

  • Чи дійсно українці ніколи не матюкалися

  Філолог та письменник Остап Українець підкреслив, думка, що українці не матюкалися – це брехня. І навіть є дані, які це підтверджують. Наприклад, словники містять лайливі українські слова, які використовувалися ще у 16 столітті. А ті слова, які ми зараз вважаємо нецензурними, раніше були лише трішечки вульгарними.


  Лайка в "Ізборніку"

  • Звідки в українському лексиконі з'явилися матюки

  Версія 1: лайка залишилася у спадок від кочових гунів, які рознесли бране слово усією Євразією.

  Версія 2: лайка прийшла з навалою монголо-татар. Нібито наші предки сприймали чужі слова як образливі.

  Версія 3: найімовірніше те, що матюки мають коріння у релігійних віруваннях людей. Перші матюки зародилися стихійно, у часи Київської Русі. Тоді ці слова вважалися ледь не священними та символізували родючість.


  Найімовірніше те, що матюки мають коріння у релігійних віруваннях людей

  У часи Київської Русі, наприклад, назвати когось псом було набагато гіршою образою, ніж назвати когось будь-яким словом, яке сьогодні запікають на телебаченні. Тому з одного боку, так, матюкалися, з іншого – це для них взагалі були не матюки.

  • Як переконатися в тому, що це – правда

  Аби бути впевненими у тому, що наші предки матюкалися – треба зануритися у народну творчість. Повірте, у гуцульських коломийках лайку використовували не рідше, ніж ми у повсякденному житті. Нюанс лише у тому, що раніше ці слова зовсім не були лайливими, а мали інше значення.

  Таке слово як бл*дь лише у 16 чи 17 столітті стало нецензурним, а до того означало людину, яка погано говорить. У "Лексисі" Зизанія це слово трактується як "чоловік шкарадної мови". Походить від слова "блуд",
  – пояснив Остап Українець.

  Добре, а що думають не експерти, а звичайні, пересічні українці. Аби дізнатися їхню думку – наш неспеціальний кореспондент Андрій Козлов перемістився до найближчого парку. Як це було – дивіться у відео.


  +Відео

  0 0

  У випуску новин за 17 листопада станом на 17:00 – У Харкові помер ще один військовий, що отримав важкі поранення під час вибухів 15 листопада на військовому складі у Балаклії. Спецпредставника США з питань України може не бути. Цю посаду, яку 2 роки займав Курт Волкер, взагалі думають ліквідувати.

  Також у випуску: 

  Росія почала процес передачі українських суден, які захопила в Керчі у 2018 році.

  Активіст змушений переховуватись від забудовників Протасового Яру, які погрожували йому через активне протистояння незаконному будівництву.


  +Відео

  0 0

  Недавні заяви радників секретаря РНБО Сергія Сивохи та Максима Ткаченка викликали обурення у суспільстві. Та чи є вони офіційною позицією Ради національної безпеки та оборони і наскільки взагалі ефективним є цей орган – з'ясовували журналісти 24 каналу.

  Про які заяви йдеться

  НапередодніТкаченко сказав у ефірі "Донбас.Реалії", що на "і на тому боці зараз при владі все одно є професійні люди". Заявив він це, говорячи про ставленників Росії на окупованих територіях.

  Він також не виключає, що хтось із них зможе залишитися в команді нової влади. Інший же радник,Сергій Сивохо, розповів, що має на окупованих територіях власних інформаторів.

  Сивохо та Ткаченко
  Максим Ткаченко та Сергій Сивохо

  Багато хто сприйняв такі заяви ледь не як офіційну позицію РНБО. Однак, це зовсім не так. По-перше, варто розуміти, що таке РНБО, чим вона займається і взагалі, наскільки значимий цей орган на сьогодні.

  Що варто знати про цей орган

  Як пояснив політичний експерт Олег Рибачук, авторитет РНБО та його рішень – невеликий. Ступінь виконання рішень РНБО – ще менша. А відповідальність за невиконання рішень РНБО взагалі ніяк не передбачена.

  Що таке РНБОЦе колективна рада при президентові, яку той скликає для вирішення питань безпеки та оборони країни. ЇЇ членами є секретар РНБО, керівник офісу президента, голова Верховної Ради, прем'єр-міністр, голови силових структур, а також міністри закордонних справ та фінансів.

  Склад РНБО
  Чинний склад РБНО

  Президенти часто використовували РНБО, аби зняти з себе одноосібну відповідальність. Яскравим прикладом стало засідання Ради у лютому 2014 року. На той час Олександр Турчинов зібрав Раду, результатом якої стало рішення не чинити опору анексії Криму.

  Класична форма колективної безвідповідальності. "Я хотів, але мене не підтримали" – для президентів це форма, кажучи високим державним тоном – відмазка,
  – зазначив Рибачук.

  З іншого боку, заступник секретаря РНБО у 2007 – 2011 роках Сергій Парашин запевнив, що Зеленський може використовувати РНБО для тиску на уряд, якщо той вийде з під його контролю.

  Яку функцію у РНБО виконують радники

  Але не варто плутати РНБО та апарат Ради, радниками у якому і є Сивоха та Ткаченко. Апарат працює на постійній основі. Його завдання – аналізувати загрози, доводити їх до президента та пропонувати варіанти рішень.

  Зараз секретарем апарату є Олексій Данілов– у минулому голова Луганська та Луганської області. Першим заступником є генерал-полковник Михайло Коваль, заступниками — генерал поліції Сергій Демедюк та полковник Сергій Кривонос.

  Склад радників секретарів апарату не регулюється жодним положенням. Тому президент має можливість ставити на ці посади будь-кого з свого оточення.

  На сьогодні, на думку політолога Віктора Тарана, своїми заявами радники перевіряють реакцію суспільства на меседжі з Офісу президента.

  Не думаю, що заяви Сивохо чи Ткаченка будуть мати реальне втілення. Вони кидають різні меседжі, потім вимірюють соціальний зріз  – хто як підтримав. І там, де найбільша підтримка, от туди і б'ють,
  – припустив експерт.

  Тож РНБО залишається колективним органом вирішення безпекових рішень, але остаточне рішення – завжди за президентом. 


  +Відео

  0 0

  У Львові у комунальному підприємстві "Лев" виготовляють спеціальні сертифікати для виїзду тварин за кордон. Таку послугу надають лише кілька тижнів, але попит на неї вже є. Які документи необхідні хвостатим для поїздки – дізнавалися журналісти 24 каналу.

  Перш за все – собак чіпують. Маленький пристрій допомагає ідентифікувати тварину, навіть якщо вона загубить нашийник.

  А вже тоді вакцинують від сказу та відправляють кров на аналіз до Києва. Усе для того, аби дізнатися чи є достатньо антитіл від цієї небезпечної недуги. Якщо все добре — зі столиці надійде спеціальний сертифікат. А далі все, як у людей. Паспорт в лапи — і можна летіти у відпустку.

  Маючи оцих чотири нюанси — паспорт міжнародного зразка, чіп, вакцинацію від сказу та сертифікат, можна перетинати кордон,
  – запевнив Андрій Пінчук, завідувач клініки ЛКП "Лев".

  Ціна на сертифікат в комунальному закладі трохи нижча, аніж в приватних установах. За словами заступниці міського голови Львова Ірини Маруняк, вартість послуги складає 3392 гривень.

  ЛКП
  ЛКП "Лев" надає широкий спектр послуг для домашніх улюбленців

  "Раніше треба було пройти багато інстанцій: піти в різні установи, зробити різні аналізи. Сьогодні ми можемо прийти сюди, зробити буквально одразу все", – прокоментувала Орися Терлецька, яка робить документи для свого песика.

  До слова, окрім оформлення документів для поїздки з чотирилапими за кордон, в ЛКП "Лев" ще й оперують та лікують. 


  +Відео

  0 0

  Анатолій Кокуша – українець, що зараз співпрацює з провідними голлівудськими режисерами, а його винахід є справжньою революцією у кіноіндустрії. Він спроєктував операторське обладнання, що створило найкращі кадри "Титаніка", "Гаррі Поттера та Ордену Фенікса", "Форсажу" та багато-багато інших.

  Згадуючи фільм "Титанік", у першу чергу спадає на думку легендарний кадр, коли Джек та Роза стоять на носі корабля. У 1997 році він змусив плакати мільйони глядачів в усьому світі.

  Однак мало хто знає, що за цією сценою стоїть титанічна операторська робота. Глядач то зблизька спостерігає за емоціями головних героїв, то наче підноситься над закоханими. Ефект польоту та плавних рухів камери допомогло досягти операторське обладнання, вироблене українською компанією "Фільмотехнік".

  • Перші ідеї та революційні винаходи українця

  Виходець із Криму Анатолій Кокуш за радянських часів закінчив Ленінградський інститут кіноінженерів і влаштувався на роботу конструктором на кіностудію імені Довженка у Києві. Ще з тих часів виношував ідею "відірвати" знімальну камеру від ока оператора. Та його розрахунки й дослідні моделі сприймали іронічно.

  Розкрити свій конструкторський потенціал Кокуш зміг уже після розпаду Союзу. На початку 90-х заснував компанію "Фільмотехнік", яка стала унікальним поєднанням конструкторського бюро з майстернею. Однією з найпрогресивніших розробок "Фільмотехніка" став операторський кран "Каскад".

  "Каскад"– це надлегка конструкція, стріла якої здатна вилітати на 21 метр. Завдяки крану режисери отримали можливість розмістити камеру у найбільш недоступних місцях.

  Однією з найпрогресивніших розробок
  Однією з найпрогресивніших розробок "Фільмотехніка" став операторський кран "Каскад"

  Ще однією сенсаційною розробкою в галузі кінозйомок став "Авторобот"– це чотириметровий кран з камерою, що монтується на даху будь-якого авто. Кран та камера можуть плавно обертатись на 360 градусів довкола машини, навіть коли та рухається на шаленій швидкості. Така система дозволяє фільмувати карколомні ракурси без поштовхів і коливань.


  "Авторобот" – це чотириметровий кран з камерою

  • Кар'єра у США

  Амбіції привели Анатолія до США. Голлівудський ринок сприйняв українця не відразу. Та через кілька років участі у виставках його технікою зацікавився Джеймс Кемерон – режисер "Титаніка". Поступово до Кокуша вишикувалася черга замовників.

  Фільми, зняті за допомогою техніки Кокуша

  • "Форсаж";
  • "Код да Вінчі";
  • "Місія нездійсненна";
  • "Люди Ікс";
  • "Містер та місіс Сміт";
  • "Гаррі Потер та Орден Фенікса";
  • "Бетмен".

  Режисер Стівен Спілберг був вражений видовищною картиною від'їзду з міста у фільмі "Війна світів", яку знімали українською технікою.

  • Нагороди

  У 2006 році українець отримав дві нагороди від Американської академії кіномистецтв – так звані технічні Оскари. На рахунку Анатолія Кокуша також дві нагороди Баварської кіноакадемії – це європейський аналог американської премії.

  Нагороди Кокуша
  Нагороди Кокуша

  Навіть здобувши світове визнання, Кокуш і далі працює у Києві. Каже, що тут дешевше і комфортніше. Отримані від замовлень кошти одразу вкладає у нові проєкти. Зараз в асортименті "Фільмотехніка" – понад 20 видів операторського обладнання. Фірма постачає техніку для зйомок у десятки країн світу.


  +Відео

  Warnning: Do NOT Get Caught While Searching!!
  Your IP : - Country : - City:
  Your ISP TRACKS Your Online Activity! Hide your IP ADDRESS with a VPN!
  Before you searching always remember to change your IP adress to not be followed!
  PROTECT YOURSELF & SUPPORT US! Purchase a VPN Today!
  0 0

  Про повернення українських кораблів, їх технічний стан та чи чекати на провокації в ефірі 24 каналу розповів експерт українського мілітарного порталу Тарас Чмут.

  Чому Росія вирішила повернути кораблі?

  – Було рішення трибуналу, що Росія зобов’язана відпустити українських моряків та в повній мірі повернути два бронетанкера та один рейдовий буксир Україні. Як і очікувалося, до кінця цього року. Вони власне це і роблять.

  – Можна це пов’язувати з майбутньою зустріччю у нормандському форматі. Проте більшою мірою я б це пов’язував з тим, що вони таки вимушені виконати рішення суду. Якщо вони цього не зроблять, то можливо їх чекають санкції, а може й не чекають. Європа не завжди послідовна і не завжди робить так, як повинна була б. Тому я б не розраховував очікувати, що якби Росія не повернула б ці катери з тої чи іншої причини, були б якійсь наслідки.

  Про стан кораблів

  – Плавзасоби рік знаходилися у Керчі, без обслуговування. Відповідно вони точно потребуватимуть технічного огляду і ремонту. Також потенційно можливе пошкодження якогось обладнання. Проте про це вже точно буде відомо, коли ми їх заберемо. Має бути відомча комісія створена, яка повинна провести детальне вивчення їхнього стану, наслідків ураження. Під час захоплення ми пам’ятаємо ті фото, на яких борт одного з катерів був пробитий в декількох місцях.

  українські кораблі
  Українські судна підпливли до окупованого Криму, де заберуть захоплені кораблі

  – Також під час навали було пошкоджено рейдерний буксир. Це все має бути в протоколі, сфотографовано і максимальне залучення міжнародних експертів, які мають бачити, що це дійсно Росія спричинила акт агресії і дійсно застосувала зброю по українських військових плавзасобах у нейтральних водах.

  Доказ російської агресії та провокації

  – Мало б бути доказом, тому що на них зберігаються сліди ураження тою чи іншою зброєю.

  – Я сумніваюся, що будуть провокації. Єдине, що може викликати хвилювання – це технічний стан. Тому що Росія могла там щось пошкодити. І навіть без якоїсь мети військові прикордонники просто могли, без якогось наказу, щось порізати, порубати чи вкрасти.

  Експерт уточнив, що Україні повертають два бронетанкери і один рейдовий буксир.

  Що треба знати про повернення захоплених кораблів?Росія повинна була віддати Україні захоплені кораблі ще у травні. Саме тоді Міжнародний трибунал ООН з морського права зобов’язав Росію негайно звільнити 24 полонених українських моряків і захоплені судна "Бердянськ", "Нікополь" та "Яни Капу". Проте цього так і не відбулося.

  7 вересня РФ та Україна провели обмін утримуваними, під час якого на Батьківщину повернулися 24 військовополонені моряки. Проте кораблі країна-агресор не віддала.

  16 листопада росЗМІ повідомили, щоРФ поверне Україні захоплені військові кораблі до проведення саміту в нормандському форматі, який пройде 9 грудня. Проте, країна агресора не збирається повертати особисту зброю українських моряків, рації та частину суднових документів.


  +Відео

  0 0

  У випуску новин за 17 листопада станом на 19:00 – один український військовий загинув на передовій минулої доби. Окупанти продовжують нехтувати домовленостями про режим тиші. Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас відвідає Станицю Луганську. Його візит до України запланований на завтра.

  Також у випуску:

  У лікарні Харкова помер один із саперів, який був поранений під час вибухів у Балаклії.

  Нова система харчування для солдатів під загрозою. До кінця цього року всіх українських військовослужбовців мали б годувати, як і солдатів НАТО.

  Дострокові парламентські вибори, новий уряд і ЦВК. З такими вимогами тисячі людей знову вийшли на масову демонстрацію у Грузії.


  +Відео

  0 0

  Спецпредставника США з питань України може не бути. Цю посаду, яку два роки займав Курт Волкер, взагалі думають ліквідувати. І це при тому, що лише за посередництва такого амбасадора США брали активну участь у європейських самітах з врегулювання ситуації на Сході України.

  Курт Волкер відвідував позиції на Донбасі, вів перемовини з помічником Путіна Сурковим щодо миротворців на Донбасі. Втручався у перемовини норманської четвірки. І завжди вголос захищав інтереси України.

  "Це очевидно, що на Сході України російські збройні сили і два підконтрольні їй військові угрупування. Все для того, щоб встановити на Донбасі та по всій Україні свої правила", – зазначав Курт Волкер.

  Все це виконував спецпредставник США з питань України, посаду якого 2 роки займав Курт Волкер. Та через нашумілий скандал з телефонною розмовою Трампа з Зеленським, де американський гарант начебто тиснув на українського колегу,  Волкер подав у відставку. Тепер же ж цю посаду можуть скасувати взагалі.спецпредставник сша
  Спецпредставника США з питань України може не бути

  То ж як тепер США братиме участь у підтримці України на міжнародній арені – під питанням. Колишній міністр закордонних справ Павло Клімкін вважає, що спецпредставник США з питань України відігравав у цьому колосальну роль.

  Курт зробив фантастично багато в контексті координації зусиль з Європою: з Німеччиною, з Євросоюзом та з Францією. Скільки він їздив, скільки він координував. Багато що по санкціях теж він координував,
  – згадав колишній міністр закордонних справ Павло Клімкін.

  Та подав у відставку Волкер не випадково, адже був одною з ланок у скандалі імовірного тиску США на Україну. Під час слухань у Конгресі у ході розслідування в результаті імпічменту Трампа, Волкер дав свої свідчення.

  курт волкер сша трамп
  Курт Волкер

  З його слів, він начебто і застерігав Україну не втручатися у американські справи, але водночас дав знати – військова допомога надійде після згоди української влади поновити розслідування у справі сина конкурента Трампа на виборах США Джо Байдена.

  Він, на жаль, не проявив достатньої принциповості. І на превеликий жаль цей епізод його явно не прикрашає,
  – зазначив міжнародний експерт Володимир Огризко.

  Не в найкращому світлі демонструє скандал і саму Україну. Американці тепер сприймають нас, як джерело зайвих клопотів. Головна мета зараз – не встрягати у конфлікт і триматись відсторонено. Однак випускати Україну з-під свого союзного крила Сполучені Штати не будуть.

  "Хтось та й буде цим займатись. Їм це вигідно і нам це вигідно", – пояснив Володимир Огризко.

  Офіційні особи Держдепу це підтверджують і обіцяють – справами України займатимуться люди з департаменту.

  Скандал через розмову Зеленського та Трампа: основне

  • Під час телефонної розмови 25 липня 2019 року Трампа і Зеленського американський президент нібито пообіцяв, що стосунки між країнами покращаться, якщо Україна поновить розслідування у справі газової компанії Burisma.
  • До цієї компанії причетний син головного конкурента Трампа на президентських виборах Джо Байдена – Гантер. Більше про те, що це за скандальна компанія, читайте тут.
  • 25 вересня Білий дім оприлюднив стенограму розмови. Повний текст українською мовою (переклад 24 каналу) – читайте тут. Її текст засвідчує: Трамп таки говорив Зеленському: "було б добре", якби той вивчив справу Байдена.
  • Через цей скандал у Палаті представників Конгресу оголосили початок формальної процедури імпічментупрезидента США.

  +Відео

  0 0

  У підсумковому випуску за 17 листопада станом на 21:00 – позачергові вибори у Білорусі завершилися, дільниці вже закриті. На 110 місць у Палаті представників претендують більше п'яти сотень кандидатів. Росія почала процес передачі українських суден, які захопила в Керчі у 2018 році.

  Також у випуску:

  Дострокові парламентські вибори, новий уряд і ЦВК. З такими вимогами тисячі людей знову вийшли на масову демонстрацію у Грузії.

  Нова система харчування для солдатів під загрозою. До кінця цього року всіх українських військовослужбовців мали б годувати, як і солдатів НАТО.

  Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас відвідає Станицю Луганську. Його візит до України запланований на завтра.


  +Відео

  0 0

  Депутати демонополізували виробництво спирту. Відповідний законопроєкт підтримали в першому читанні. За нього проголосували 293 народних депутати. Якщо документ приймуть в цілому, то з січня 2020 року виробництвом спирту зможуть займатися усі, хто отримає ліцензії.

  Що передбачає законопроєкт

  Після подання Зеленським документу до Верховної Ради експерти почали активно дискутувати щодо його доцільності.

  • спирт зможе виробляти та продавати будь-який суб'єкт господарювання після одержання ліцензії;
  • гуртову торгівлю етиловим спиртом для медичних та ветеринарних цілей за наявності ліцензії можуть здійснювати медичні та зооветеринарні заклади.
  • запровадження повної лібералізації експорту спирту з України;
  • експортувати етиловий спирт зможуть суб'єкти господарювання, які отримали ліцензію на виробництво.

  Чого очікують від демонополізації Укрспирту

  Втратити роботу бояться тисячі працівників спиртового гіганта "Укрспирт". Адже держмонополію на виробництво спирту хочуть скасувати, а підприємства – приватизувати. 

  Усе – для виведення ринку з тіні. Лякає те, що підприємства може спіткати доля цукрових заводів: чимало їх збанкрутіли після приватизації. Тим більше, що нині із 80 спирзаводів працюють лише 15. А потреби горілчаників ще менші.

  Демонополізація має йти разом з приватизацією. Боїмося, щоб не було скорочення робочих місць, щоб просто не порізали на металолом,
  – наголосив Віталій Сосницький, голова профспілки ДП "Укрспирт".

  Демонополізувати корумпований Укрспирт – ініціатива президента. Його законопроєкт передбачає повну лібералізацію експорту спирту з України і те, що його виробництвом зможуть займатися усі, хто отримає ліцензії. Бо нині 50% вітчизняного спирту – на "чорному ринку".

  Що відомо про УкрспиртЄ монополістом спиртової галузі України. Володіє 41 заводом з виробництва спирту із понад 80 зареєстрованих в Україні.

  В усьому світі лише дві держави мають монополію на виробництво спирту – Україна та Білорусь. У світі спиртовий ринок давно демонополізували через неприбутковість.

  Контроль над спиртовим гігантом приписували одному із лідерів "Народного фронту" і товаришу експрем'єра Яценюка – Андрію Іванчуку. Принаймні, у цьому його звинувачував колишній міністр агропромислового комплексу Ігор Швайка.

  Андрій Іванчук
  Андрій Іванчук

  Нині ж у бажанні присвоїти заводи Укрспирту підозрюють іншого олігарха – Бориса Кауфмана. Про це йдеться у розслідуванні програми "Гроші".

  У ньому журналісти називають нещодавно призначеного керівника Укрспирту Сергія Блескуна "сірим кардиналом" одеського бізнесмена.

  Борис Кауфман
  Борис Кауфман

  У тому, що боятися приватизації не варто, переконують і експерти. Більшої корупції, ніж зараз, запевняють, не буде. Заводи, наприклад, продаватимуть через систему Prozorro, буде відкритий конкурс.

  Якщо є десь корупція в українській державі, то там, де є українська держава. Укрспирт – одна з найбільш корумпованих державних організацій. Навіть кримінал, а не олігархи! Коли буде приватний власник, вони будуть вже контрольовані,
  – зазначив економічний експерт Сергій Фурса.

  Очікують, що модернізована галузь щороку приноситиме державі додаткові 8-10 мільярдів гривень прибутку. Та які саме економічні наслідки чекають на Україну – не береться прогнозувати ніхто.


  +Відео

  Warnning: Do NOT Get Caught While Searching!!
  Your IP : - Country : - City:
  Your ISP TRACKS Your Online Activity! Hide your IP ADDRESS with a VPN!
  Before you searching always remember to change your IP adress to not be followed!
  PROTECT YOURSELF & SUPPORT US! Purchase a VPN Today!